KARROT KOMMANDO

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Lena Romul

gatunek: retro pop

kraj: Polska

Informacje:

Lena Romul, ur. 22.01.1990 w Poznaniu, kompozytorka, saksofonistka, wokalistka, autorka tekstów. Ma na koncie dwa solowe albumy: "Industrialnie/Instynktownie"(2013) oraz "Pegaz"(2015). Obecnie przygotowuje trzeci o tytule "Marti Brown", który ukaże się nakładem Karrot Kommando (premiera 22 września).

Ma za sobą formalną edukację muzyczną ( I i II st. POSM w Poznaniu, Akademia Muzyczna im.K.Lipińskiego we Wrocławiu, Policealne Studium Jazzowe w Warszawie).

Jest pierwszą kobietą w historii, która zajęła nagrodę główną z własnym zespołem - Lena Romul Quintet - na Międzynarodowym Konkursie "Jazz Juniors" w roku 2009 (nagroda przyznana m.in. przez Leszka Możdzera, Adama Pierończyka). Finalistka IV edycji programu "Mam Talent" w roku 2011. W 2012 razem z Patrykiem Kraśniewskim (Jazz in Dreadlocks) zajęła III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Bukareszcie.

Nagrywała i występowała z Wojtkiem Pilichowskim, Kamilem Bednarkiem, Mariką, Ras Lutą, Juniorem Stressem, Papriką Korps, Pablopavo i Ludzikami, Orkiestrą Naxos, Johny Rockers.

Zobacz również:
Materiały promocyjne:
nazwa typ rozmiar
ikona Fotografie autorstwa Arkadiusza Krassowskiego obraz 1.3Mb
nazwa typ rozmiar
Filmy dotyczące Leny Romul:

Lena Romul - James Blond

Reżyseria, zdjęcia, montaż: Jarek Tokarski

Powiązane nowości:

Pierwszy singiel i klip z nadchodzącej płyty Leny Romul.

dodano dnia: 26.06.2017 Pn.

Pierwszym zwiastunem płyty jest utwór "James Blond", który ilustruje stonowany i intrygujący klip autorstwa Jarka Tokarskiego.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.