Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Zapraszamy do przesłuchania fragmentów albumu Ragany

dodano dnia: 02.07.2008 śr.

Informacje:

Już w sierpniu podczas tegorocznego Reggae Dub Festiwalu w Bielawie będzie miał premierę interesujący album. Wydawnictwo Karrot Kommando znane z publikowania muzyki takich grup jak Vavamuffin, Paprika Korps, Żywiołak czy Soomood, szykuje się tym razem do wydania bardzo nowatorskiej, spokojnej i kontemplacyjnej płyty z gatunku dub; mowa o debiucie grupy Ragana. Muzyka tworzona przez ten kwartet to brzmienia skąpe i surowe, grane naturalnie, i skoncentrowane na przestrzeniach między dźwiękami.

- Dub dla mnie to coś, co nie jest słyszalne ze "zwykłego instrumentu"; coś co wkręca mi się do głowy i powoduje dziwne ruchy różnymi częściami ciała - tłumaczy z humorem Marek Piotrowicz - perkusista i współzałożyciel Ragany - Najbardziej zadowolony jestem z przestrzeni, którą udało nam się wygenerować, nie zatracając jednocześnie tego specyficznego pulsu reggae.

Album nosi tytuł "So Many Reverbs To Cross". Rola instrumentów ogranicza się tu głównie do sekcji rytmicznej. Na tej bazie wyśpiewuje swoje historie wokalistka Jahga i to jej charakterystyczny głos buduje całą melodię utworów. Pierwszy plan jednak, zgodnie z tytułem płyty, pozostawiony jest dla dub'u - przestrzennych efektów i brzmień przetrawionych przez dub-maszynerię warszawskiego Studia As One.

- To pierwsza od wielu lat polska kapela grająca ten rodzaj dub'u, więc 99% efektów na tej płycie nagrywaliśmy w czasie rzeczywistym tzw. "z łapy" - opowiada pracujący przy albumie producent Jarek "Smok" Smak - Piękne melodie i mnóstwo miejsca, by użyć wszelkiego rodzaju maszyn dubujących. Rewelacja.

Na płycie usłyszymy również partie instrumentów dętych wykonane przez Crispy Horns. Ten brytyjski kolektyw, współpracujący z tak uznanymi projektami angielskiej sceny dub jak Love Grocer czy Zion Train, obecny jest między innymi w utworze Listen To Your Heart, promującym album. Piosenkę tą w wersji radiowej wraz z pozostałymi fragmentami płyty można przesłuchać i ściągnąć na witrynie: www.karrot.pl/somanyreverbs.

Spakowany przeglad płyty w pliku zip znajduje się pod adresem: http://ragana.pl/mp3/So_Many_Reverbs_To_Cross/Ragana_-_So_Many_Reverbs_To_Cross.zip

Zapraszamy też na stronę projektu pod adresem: https://karrot.pl/www.ragana.pl.

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Najnowszy singiel Pablopavo na CD!

dodano dnia: 26.05.2008 Pn.

Wszakże wydawnictwo to ma postać 7-mio calowego winylowego krążka - nośnika legendarnego dla kultury reggae i wciąż ulubionego przez fanów tego gatunku, jednak wydrukowaliśmy i mały nakład na płycie kompaktowej. W zamierzeniu wersja ta przeznaczona była dla rozgłośni radiowych, ale ponieważ parę egzemplarzy ostało się na stanie, można je teraz zamówić w naszym sklepie internetowym https://karrot.pl/sklep.

Winyle Vavamuffin i Pablopavo w Karrot Kommando!

dodano dnia: 10.04.2008 Cz.

Ukazały się kolejne wydawnictwa winylowe z logiem Karrot Kommando. Można je już zamawiać na naszej witrynie.

Fiński Magnetofon Papriki Korps na winylu!

dodano dnia: 21.03.2008 Pt.

Fińskie wydawnictwo Levykellari, które wykupiło prawa wydawnicze Magnetofonu na teren swojego kraju, postanowiło równocześnie urzeczywistnić marzenia muzyków wydając ów legendarny już album na nośniku analogowym - bardziej odpowiadającym charakterowi płyty i jednocześnie dobrze wpisującym się w najnowsze trendy muzyki rozrywkowej.

Żywiołak dla Europy

dodano dnia: 12.02.2008 Wt.

Uprzejmie donosimy, że zespół Żywiołak otrzymał dziką kartę do polskich preselekcji do konkursu Eurowizji.

Karrot Kommando wita w nowym roku!

dodano dnia: 03.01.2008 Cz.

Przede wszystkim - dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali w roku 2007 - bardzo gorącym roku dla Karrot Kommando.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem