Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Zabobon Roberta Deliry na płycie

dodano dnia: 07.04.2010 śr.

Informacje:

Przed nami kolejna jubileuszowa premiera z wytwórni Karrot Kommando. Robert Delira, współzałożyciel formacji Żywiołak, przygotował maxi-singiel swojego solowego projektu - Roberto Delira & Kompany.

Płyta zatytułowana jest "Zabobon" i ukaże się 19-ego kwietnia. Będzie ją można nabyć wyłącznie na witrynie Karrot Kommando, oraz na koncertach artysty. On sam o projekcie opowiada tak:

Uwielbiam rock, metal etc, co z moją folkową naturą realizuje w Żywiołaku. Ale drugą moją naturą jest trans i zamiłowanie do mroków historii - zwłaszcza tej części Europy w której leży mój kraj. To była bezpośrednia przyczyna zrekonstruowania przez mnie "gęśli gdańskiej", której wzorem instrumentów północno-europejskich nadałem formę smyczkową. To był strzał w dziesiątkę. Taki instrument znakomicie nadaje się do gry. Ma totalnie surowe, archaiczne brzmienie i stał się moją "fokową gitarą". Czyli zawarłem w nim wszystko to o czym tak naprawdę marzyłem.

Trudno było ją zaadoptować do Żywiołaka - zbyt delikatne brzmienie do perkusji i ciężkiej gitary. Z kolei zbiegło się to też naturalnie z inną koncepcją nowej muzyki w Żywiołaku - nie chcemy aby ta marka kojarzona była tylko z folkiem, dlatego druga płyta ostro złamie tę zasadę. Wszystkie pozostałe pomysły jakie zostały mi z czasów "Nowej Ex-tradycji" postanowiłem zrealizować w osobnym projekcie z większą ilością detali muzyki dawnej, jakimi są w naszym przypadku brzmienia piosenek.

I znowu na drodze napotkałem ludzi, którzy okazali się być totalnie otwarci na taki własnie pomysł:

  • Ewa Łukasiewicz (jeszcze z czasów "ich troLe") ze swoją świeżo zdobytą lirą korbową i naturalnymi skłonnościami kompozytorskimi.
  • Kasia Kapela - moje totalne podparcie merytoryczne w zakresie "zdrowego puryzmu" muzyki ludowej i jednocześnie wyśmienita skrzypaczka.
  • Darek Goc - piekielnie uzdolniony basista, który z pełna pokorą postanowił wykorzystać swoje gitarowe umiejętności do gry na lutni długoszyjkowej .
  • Tomek Waldowski - profesjonalny do bólu, rockowo-jazzowy perkusista, który nie zląkł się idei bębna ludowego i postanowił potraktować go na swój sposób i zawrzeć w nim właśnie - swoją wiedzę perkusyjną.

Zbyt wiele było "za". Nie potrafiłem sie oprzeć... To będzie pierwsza odsłona sceny "dronpunk", którą mam nadzieje uda mi się rozwinąć.

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Metalchem już w sprzedaży

dodano dnia: 29.03.2010 Pn.

Z niespotykaną radością ogłaszamy, że najnowszy album Paprika Korps pt. "Metalchem" jest już w sprzedaży.

Drugi solowy album Hornsmana Coyote

dodano dnia: 23.03.2010 Wt.

"Self defend you" oznacza pomagać sobie wzajemnie, przejmować się losem drugiego człowieka. - tak tytuł swojego nowego albumu tłumaczy Hornsman Coyote.

Spotkanie z zespołem Paprika Korps we Wrocławiu

dodano dnia: 22.03.2010 Pn.

26 marca o godzinie 16.00 przy ulicy Świdnickiej 40 odbędzie się spotkanie z zespołem Paprika Korps z okazji wydania nowego albumu.

Paprika Korps - Metalchem - Przedpremierowy odsłuch całej płyty na Myspace

dodano dnia: 08.03.2010 Pn.

Już teraz w serwisie Myspace możecie przesłuchać w całości najnowszy album formacji Paprika Korps.

Kolejny album Paprika Korps - 19 marca 2010

dodano dnia: 04.03.2010 Cz.

19 marca 2010 podczas koncertu w Krakowie będzie miała premierę nowa płyta zespołu Paprika Korps. Album nosić będzie tytuł "Metalchem".

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem