Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Dup! w Karrot Kommando

dodano dnia: 17.06.2010 Cz.

Informacje:

Przedstawiamy wam nowy nabytek naszego impresariatu - grupę, której album niedawno ukazał się nakładem JaMajka Music - wytwórni Majki Jeżowskiej. Postanowiła ona wesprzeć śląskich muzyków pasjonatów wydając ich muzyczny eksperyment z pogranicza alternatywy. Karrot Kommando ma zaszczyt zająć się organizacją koncertów projektu DUP!.

Grupa ta wzięła sobie za cel wskrzeszenie klimatu pionierskich czasów muzyki Dub, która rozkwitła przed 40-oma laty na Jamajce.

- Wówczas na tej małej karaibskiej wyspie doprowadzono realizację dźwięku do rangi sztuki. Korzystano ze sprzętu znanego w studiach nagraniowych w USA i Europie, jednak w oryginalny nieokrzesany sposób. - opowiada pomysłodawca projektu Radosław "Emzk" Ciurko - Tak wynaleziono techniki edycyjne, które przeszły do kanonu muzyki współczesnej i stworzyły podwaliny pod takie gatunki jak hip-hop, czy muzykę elektroniczną.

- Majka Jeżowska nagrywa zupełnie inną muzykę, ale kibicujemy temu projektowi i wierzymy w niego - mówi Dariusz Staśkiewicz z JaMajka Music. - Poznaliśmy Radka. Uznaliśmy, że to co robi z kolegami jest interesujące i warto zainwestować w ich projekt oraz dać mu nasze logo.

Dzięki temu szybko udało się zgromadzić komplet instrumentalistów z czołówki gatunku reggae w Polsce. Muzycy znani z zespołów Jamal, Paprika Korps, Bakshish czy Tumbao przyłączyli się do tej muzycznej lekcji historii. W krapkowickim Something Like Studio zarejestrowano materiał, który następnie został poddany nieskrępowanej obróbce

- Od lat skupuję sprzęt z tamtych czasów. Przy projekcie DUP! inspirowałem się technikami, jakie wówczas stosowano. Gdy musiałem posłużyć się współczesną technologią, też starałem się podchodzić do tego artystycznie - Śmieje się producent - wzorem Jamajczyków z lat 70-ych.

Efekty tej pracy zostały "podrasowane" przez Marcina Borsa z wrocławskiego studia Fonoplastykon, producenta bestsellerowych płyt m.in. grup Hey i Lao Che. Album pod tytułem "DUP! - Session in Something Like Studio" dostępny jest już w sklepach muzycznych na płycie CD oraz na winylu.

Aktualnie trwają prace nad odtworzeniem tej idei na żywo. Karrot Kommando i JaMajka Music już wkrótce zaproszą was na pierwsze występy DUP!.

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Uroczysta premiera Zabobonu

dodano dnia: 16.06.2010 śr.

Już za tydzień 23.06.2010 w warszawskim klubie Hydrozagadka odbędzie się oficjalny premierowy koncert Roberto deLiry i Kompanów promujący ich maxi-singiel "Zabobon".

Konshens, Eastwest Sound i Ras Luta na Reggaelandzie

dodano dnia: 09.06.2010 śr.

Z przyjemnością ogłaszamy, że mocna reprezentacja artystów związanych z Karrot wystąpi na tegorocznym festiwalu Reggaeland w Płocku.

Gdzie znajdziecie Coyote'a?

dodano dnia: 03.06.2010 Cz.

W związku z licznymi zapytaniami o dostępność płyty Hornsmana Coyote "Self Defend You" informujemy, że płyta jest z pewnością dostępna w poniżej podanych miejscach.

Pablopavo z Ludzikami śpiewają Do Stu

dodano dnia: 28.05.2010 Pt.

Barton, w nowej roli reżysera, kamerzysty i producenta klipu zaprasza do obejrzenia dzieła jego autorstwa do piosenki "do Stu".

Kapela ze wsi Warszawa w Karrot Kommando

dodano dnia: 12.05.2010 śr.

Z radością informujemy, że Karrot Kommando nawiązało współpracę z Kapelą ze wsi Warszawa.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem