Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Premiera teledysku R.U.T.A. "Z batogami"

dodano dnia: 23.02.2011 śr.

Informacje:

W warszawskim Studio AS One skończyły się właśnie prace nad albumem R.U.T.A. - "GORE - Pieśni buntu i niedoli XVI - XX w.". Premiera tego niecodziennego projektu odbędzie się w pierwszy weekend marca. Wtedy pojawi się ona w sklepach muzycznych w całym kraju. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Tymczasem polecamy wam do obejrzenia teledysk do utworu "Z batogami". Klip jest autorstwa znanego opolskiego rysownika Łukasza Rusinka. Zobaczycie go pod adresem: http://karrot.pl/zbatogami.

- Chcieliśmy, żeby R.U.T.A. nie odwoływała się wyłącznie do przeszłości, ale by miała w sobie odbicie tego, co dzieje się współcześnie - opowiada głównodowodzący zespołu Maciej Szajkowski - Łukasz już po krótkiej rozmowie doskonale zrozumiał nasze intencje. Stworzył obraz znakomicie spójny z dynamiką i fabułą muzyczną utworu. To co zrobił spokojnie można nazwać arcydziełem.

- Interesujące było obserwowanie tego, jak przekaz piosenki "Z batogami" z dnia na dzień staje się coraz bardziej aktualny. - odpowiada Rusinek.

Przypomnijmy. Projekt R.U.T.A. powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego - lidera Kapeli ze Wsi Warszawa i opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich zaśpiewania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł "Guma" Gumola (Moskwa), Robert "Robal" Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych przez instrumentalistów takich grup jak Orkiestra Rivendell, Mosaic, Maćko Korba czy wspomniana Kapela Ze Wsi Warszawa.

Zobacz również:
Filmy aktualności:

R.U.T.A - Z batogami

autor: Łukasz "Rusek" Rusinek

Nowości wcześniejsze:

Ragana na festiwalu In Dub We Trust w Bukareszcie

dodano dnia: 17.02.2011 Cz.

Krakowski skład odwiedzi Rumunię na zaproszenie organizacji Ginger Group we współpracy z bukaresztańskim Institutul Polonez.

Będzie trzeci klip i trasa do Pyykycykytypff L.U.C'a

dodano dnia: 11.02.2011 Pt.

L.U.C wraz z zaprzyjaźnioną grupą filmową Endorfina Artmedia zakończył zdjęcia do utworu "7 przebudzenie" z ostatniego, wykonanego jedynie głosem albumu Pyykycykytypff.

Paprika Korps w Niemczech

dodano dnia: 31.01.2011 Pn.

Wraz z początkiem nowego roku dzielna załoga Paprika Korps po raz kolejny wyjeżdża poza Polskę promować swój najnowszy krążek "Metalchem".

Premiera najnowszej płyty Żywiołaka w Proximie

dodano dnia: 17.01.2011 Pn.

W najbliższy czwartek w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert Żywiołaka - oficjalna premiera ich najnowszego albumu "Nowa Mix-Tradycja".

R.U.T.A. - "GORE" - filmowa zapowiedź premiery

dodano dnia: 10.01.2011 Pn.

Płyta R.U.T.A. - "GORE - Pieśni buntu i niedoli XVI - XX w." jest to wydawnictwo bez precedensu na polskim rynku muzycznym.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem