Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Pablopavo i Ludziki "10 Piosenek" - zapowiedź premiery

dodano dnia: 14.03.2011 Pn.

Informacje:

"10 piosenek" to nowy studyjny album Pablopavo i Ludzików. Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim "Telehonie", czas na nowy fragment muzycznego szaleństwa. "10 piosenek" to... dwanaście utworów, dla których ramy gatunkowe nie stanowią żadnej przeszkody. Lider i pozostali muzycy swobodnie przepływają od hip-hopu, przez dubstep, funk, psychodelicznego rocka, by raz po razie zakotwiczyć w regionach muzycznych, które jeszcze nie dostały swojej nazwy.

Gościnnie na płycie pojawiają się:

Marika - pierwsza dama polskiego reggae, tu w bardzo nietypowym dla siebie repertuarze, Tomek Stawiecki na klarnecie, Kacper Szroeder na trąbce, Bartosz Krajewski na instrumentach perkusyjnych oraz Stashka i Maluta w cudnych chórkach.

Lirycznie to chyba najlepsza i najbardziej "odjechana" płyta Pabla, więc fani jego historyjek i muzycznych opowieści powinni być usatysfakcjonowani. Oprawę graficzną płyty stworzyli Krzysiek Bielecki i Marianka Dobkowska, którzy za okładkę 1. albumu Pablopavo i Ludzików zebrali masę pochwał. Poniżej przedstawiamy wam front okładki i promomiks płyty. W sklepach krążek pojawi się 30 marca. Na 33. Pabla urodziny.

"Pablopavo w miałkim popiele polskiej muzyki lśni jak diament, dowiodła tego już jego debiutancka płyta "Telehon", która była absolutnym objawieniem. Ukazała nam go jako genialnego autora tekstów, który z opisów wielkomiejskiej codzienności potrafi zrobić prawdziwą, przejmującą poezję. Nowa płyta potwierdza, że mamy do czynienia z wyjątkowym zjawiskiem w naszej muzyce, ale także literaturze, bo tak należy traktować Pablopavo - jako wnikliwego kronikarza naszej rzeczywistości społecznej, politycznej oraz zjadliwego komentatora jałowych bredni tworzonych przez naszą zidiociałą kulturę masową(...)" - Krzysztof Varga

Album już można zamawiać na stronie wydawcy http://karrot.pl/10piosenek/cd. Płytę roześlemy w dniu premiery. Pierwsze 100 egzemplarzy zamówione tą drogą będzie własnoręcznie podpisane przez Pablopavo.

Utwory zawarte na płycie wraz z autorskim komentarzem:

 • Rozpoczęcie - Jest o chęciach, spełnieniach i piciu piwa
 • Wpuść mnie - Piosenka z zagadką i zakamuflowaną odpowiedzią
 • Oddacie kino Moskwa - Jest o stratach i swingowa
 • Złoto - Śpiewa Marika, ja opowiadam
 • Dajcie mi spokój - Świetna gitara
 • Warzywniak - Bardzo dobre bębny i wybuchy w tekście
 • Indziej - Dwa ukryte follow up'y w tekście
 • Iście iście - Całkowicie po bandzie
 • Aneta ucieka - Piosenka o złych mężczyznach i niezłych dziewczynach
 • 10 piosenek - Wykorzystuje dwa powiedzenia: jedno handlarza z Algierii, drugie kota z Egiptu
 • Za darmo - Inspirował mnie jeden Czech, dwóch Polaków i plamki na skórze
 • Ballada o Okrzei - Kower - niekower

front okładki: http://karrot.pl/zrzut/okladki/10piosenek.tif

promomiks albumu: http://karrot.pl/10piosenek_promomiks

Zobacz również:
Filmy aktualności:

Nowości wcześniejsze:

R.U.T.A. - "GORE - Pieśni buntu i niedoli XVI - XX w." od 5 marca w sklepach

dodano dnia: 28.02.2011 Pn.

5 marca w sklepach ukaże się długo oczekiwana płyta "GORE - Pieśni buntu i niedoli XVI - XX w.". Album można już zamawiać w naszym serwisie.

Premiera teledysku R.U.T.A. "Z batogami"

dodano dnia: 23.02.2011 śr.

- Chcieliśmy, żeby R.U.T.A. nie odwoływała się wyłącznie do przeszłości, ale by miała w sobie odbicie tego, co dzieje się współcześnie - opowiada głównodowodzący zespołu Maciej Szajkowski.

Ragana na festiwalu In Dub We Trust w Bukareszcie

dodano dnia: 17.02.2011 Cz.

Krakowski skład odwiedzi Rumunię na zaproszenie organizacji Ginger Group we współpracy z bukaresztańskim Institutul Polonez.

Będzie trzeci klip i trasa do Pyykycykytypff L.U.C'a

dodano dnia: 11.02.2011 Pt.

L.U.C wraz z zaprzyjaźnioną grupą filmową Endorfina Artmedia zakończył zdjęcia do utworu "7 przebudzenie" z ostatniego, wykonanego jedynie głosem albumu Pyykycykytypff.

Paprika Korps w Niemczech

dodano dnia: 31.01.2011 Pn.

Wraz z początkiem nowego roku dzielna załoga Paprika Korps po raz kolejny wyjeżdża poza Polskę promować swój najnowszy krążek "Metalchem".

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem