Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Debiutancki album ekstremalnych Klezmerów

dodano dnia: 20.10.2011 Cz.

Informacje:

5 listopada warszawski Skwer będzie miejscem koncertu uświetniającego premierę albumu grupy Klezmafour pt. "5th Element". Zespół, stał się światową sensacją muzyki klezmerskiej po sukcesie w zeszłorocznym prestiżowym konkursie International Jewish Music Festival w Amsterdamie. Wydarzenie to zaowocowało trasą koncertową po USA i Kanadzie, występami u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą. Międzynarodowe osiągnięcia zaowocowały zasileniem szeregów impresariatu i wydawnictwa Karrot Kommando obok tak znanych grup jak Kapela ze Wsi Warszawa, R.U.T.A., Świetliki czy Vavamuffin.

Album można już zamawiać u wydawcy pod adresem: http://karrot.pl/5thelement - tam znajdziecie też tracklistę, grafikę okładki i inne użyteczne informacje.

Film zapowiadający album z fragmentem koncertu we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem można obejrzeć tutaj: http://karrot.pl/5thelement_video . Film przygotowała drużyna Bombaclass.

Muzyka zespołu czerpie wiele inspiracji z kultury i historii Lublina, miasta w którym mieszały się niegdyś muzyczne wpływy Wschodu, Zachodu i Południa. Muzycy podchodzą do tradycji jednak w sposób zupełnie nieortodoksyjny, dodając wiele współczesnych wpływów wraz z szczyptą bałkańskiego szaleństwa. Mimo klasycznego instrumentarium (klarnet, skrzypce, akordeon, kontrabas, perkusja) energia podczas koncertów Klezmafour wielokrotnie przypomina bardziej tą znaną z koncertów muzyki rockowej, równocześnie doskonale sprawdzając się w filharmoniach. Dzieje się tak głównie za sprawą perfekcyjnego zgrania, do którego zespół przywiązuje szczególną wagę. Jak przyznają sami muzycy: "Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie."

Materiał zawarty na płycie w założeniu miał oddawać żywiołowość koncertu, dlatego też został zarejestrowany podczas wspólnego grania w przeciągu niespełna jednego dnia w studio. Dużą niespodzianką albumu będzie wspólny utwór z Pablopavo i jego ballada inspirowana życiem barwnej postaci przedwojennej Warszawy Urke Nachalniku. Koncert zapowiada się na świetny wieczór dla każdego słuchacza ceniącego sobie muzykę korzeni, jednocześnie otwartego na nowe brzmienia i doskonałą zabawę.

Zobacz również:
Filmy aktualności:

Nowości wcześniejsze:

Globalna wiocha - muzyka psychodelicznego Krasnala

dodano dnia: 18.10.2011 Wt.

Nowy album zespołu Żywiołak już 7-ego listopada w sklepach. Zobaczcie film z nagrywania.

Złośliwość rzeczy martwych już w sprzedaży

dodano dnia: 06.10.2011 Cz.

Przedstawiamy album piosenek Trupy Wertera Utrata - zasłużonego krakowskiego zespołu, z którego to wyłonił się znany skądinąd projekt Świetliki.

Trasa Eastwest.FM w całej Polsce

dodano dnia: 03.10.2011 Pn.

Trasa zaczyna się koncertem w radiowej Czwórce w dniu premiery. Następnie rusza w objazd po całym kraju.

Radikal Guru - The Rootstepa

dodano dnia: 28.09.2011 śr.

Karrot Kommando poleca album polskiego producenta Radikal Guru zatytułowany "The Rootstepa".

Pablopavo w tramwaju z Pragi

dodano dnia: 26.09.2011 Pn.

Na antenie radia ROXY piękne piosenki i opowieści niesamowite prezentować będzie sam Pablopavo!

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem