Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Dziś premiera albumu Klezmafour - posłuchajcie utworu z Pablopavo

dodano dnia: 05.11.2011 So.

Informacje:

Dziś płytą "5th Element" debiutuje w barwach Karrot Kommando zespół ekstremalnych klezmerów - Klezmafour. Zespół stał się światową sensacją po sukcesie w zeszłorocznym prestiżowym konkursie International Jewish Music Festival w Amsterdamie. Wydarzenie to zaowocowało trasą koncertową po USA i Kanadzie, występami u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą.

Materiał zawarty na płycie w założeniu miał oddawać żywiołowość koncertu, dlatego został zarejestrowany podczas wspólnego grania w przeciągu niespełna jednego dnia w studio. Muzyka zespołu czerpie wiele inspiracji z kultury i historii Lublina, miasta w którym mieszały się niegdyś muzyczne wpływy Wschodu, Zachodu i Południa. Muzycy podchodzą do tradycji jednak w sposób zupełnie nieortodoksyjny, dodając wiele współczesnych wpływów wraz z szczyptą bałkańskiego szaleństwa. Mimo klasycznego instrumentarium (klarnet, skrzypce, akordeon, kontrabas, perkusja) energia podczas koncertów Klezmafour wielokrotnie przypomina bardziej tą znaną z koncertów muzyki rockowej czy hip-hopowej, równocześnie doskonale sprawdzając się w filharmoniach. Muzycy nie boją się eksperymentów. W ich utworach można usłyszeć tak egzotyczne instrumenty jak darabuka, futujara czy skrecze w wykonaniu Dubbista z zespołu Vavamuffin.

Płyta będzie do kupienia dziś podczas premierowego występu w warszawskim Skwerze (filii Fabryki Trzciny), a także pod adresem http://karrot.pl/5thelement i w dobrych sklepach muzycznych.

Prezentujemy wam pochodzący z albumu utwór "Urke" nagrany wspólnie z warszawskim bardem Pablopavo, inspirowany barwnym życiem przedwojennego bandyty i literata Urke Nachalnika: http://karrot.pl/urke

Zobacz również:
Filmy aktualności:

Nowości wcześniejsze:

Trailer "Głodnych kawałków" Pablopavo/Praczasa

dodano dnia: 23.10.2011 Nd.

Pablopavo/Praczas to spotkanie na szczytach władzy. Władzy nad dźwiękiem i słowem. Płyta ujrzy światło dzienne 21 listopada 2011.

Paprika Korps odwiedza Finlandię ze wsparciem wizualnym

dodano dnia: 21.10.2011 Pt.

Karrot Kommando oraz Nem-Booking (http://www.nem-booking.fi) zapraszają wszystkich na dalekiej północy.

Debiutancki album ekstremalnych Klezmerów

dodano dnia: 20.10.2011 Cz.

5 listopada warszawski Skwer będzie miejscem koncertu uświetniającego premierę albumu grupy Klezmafour pt. "5th Element".

Globalna wiocha - muzyka psychodelicznego Krasnala

dodano dnia: 18.10.2011 Wt.

Nowy album zespołu Żywiołak już 7-ego listopada w sklepach. Zobaczcie film z nagrywania.

Złośliwość rzeczy martwych już w sprzedaży

dodano dnia: 06.10.2011 Cz.

Przedstawiamy album piosenek Trupy Wertera Utrata - zasłużonego krakowskiego zespołu, z którego to wyłonił się znany skądinąd projekt Świetliki.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem