Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Karrot Kommando wita Was w roku 2012.

dodano dnia: 10.01.2012 Wt.

Informacje:

Zerknęliśmy na nasze plany sprzed roku i z satysfakcją stwierdzamy, że udało nam się zrealizować prawie wszystkie.

Co więc wydarzyło się w rodzinie Karrot Kommando w roku 2011, a jakie wydarzenia muzyczne czekają Was w 2012 - czytajcie poniżej.

Pierwszym wydawnictwem roku 2011 była płyta "Gore!" zespołu R.U.T.A.

-Gdy z początkiem roku 2011 usłyszałem od Maćka Szajkowskiego o jego nowym pomyśle muzycznym pomyślałem, że pomysł jest tak niewiarygodny, że aż świetny! - opowiada Piotr Maślanka, szef KK - Myślę, że tak jak Maciek uwierzyłem w szanse powodzenia projektu niemalże natychmiast, właściwie po wysłuchaniu ledwo słuchalnych urywków z prób startującego wówczas dopiero zespołu.

Okazało się, że się nie pomyliliśmy. Płyta odniosła ogromny sukces. Obszerne recenzje, wywiady z Maćkiem ukazały się właściwie w każdej gazecie, która jakkolwiek interesuje się kulturą lub historią. Tygodnik Polityka uznał ją nr 1 w polskiej muzyce 2011 roku. Zespół zagrał kilkanaście ważnych festiwali od Heineken Opener'a do Jarocina. Płyta spotkała się z zainteresowaniem za granicą. Zajęła 16-te miejsce na 500 pozycji w World Music Charts Europe i była równie dobrze co w kraju recenzowana przez zagraniczne media.

Kilkanaście dni później, karrotowy stachanowiec Pablopavo wydał pierwszą ze swoich dwóch płyt w 2011 roku. Autorski album pt. "10 piosenek" nagrał ze swoim podstawowym składem, z Ludzikami. Pod koniec roku za to zaskoczył fanów w nieco innej stylistyce muzycznej stworzonej w duecie ze znanym producentem Praczasem. Powstał album "Głodne Kawałki". Tak jak przy poprzednich płytach recenzenci nie mieli choćby cienia zarzutu, a środowisko literackie po raz kolejny złożyło Pablowi niski ukłon.

Nie można nam również zarzucić, że Karrot Kommando zapomniało o swoich korzeniach, czyli o muzyce reggae. W październiku wyszła długo oczekiwana płyta Eastwest Rockers "Eastwest.fm". Ekipa EWR poszła o krok dalej i zrealizowali najbardziej światowy album wydany w Karrocie. Podkłady piosenek pochodzą od świetnych producentów od Jamajki, przez Szwecję po Nową Zelandię, a miksem zajęło się legendarne brytyjskie D&H. Powstała świetna, dojrzała i znakomicie zrealizowana płyta z nowoczesnym reggae. Fani docenili wydawnictwo stawiając się licznie na koncertach w całym kraju.

Kolejne wydawnictwo to Trupa Wertera Utrata "Złośliwość rzeczy martwych". To właśnie na koncert tej grupy przyszedł pewnego dnia Marcin Świetlicki i tak powstały Świetliki. Płyta-wspominka to nie lada gratka dla fanów krakowskiego grania przełomu lat 80 i 90-tych.

W roku 2011 do Karrot Kommando dołączył pierwszy zespół reprezentujący muzykę klezmerską. I to nie pierwszy lepszy! Zespół Klezmafour jest laureatem prestiżowego Internationaal Joods Muziek Festival 2010 w Amsterdamie. Ma za sobą koncerty w wielu miejscach świata. Słynie z energetycznych występów i właśnie swoją żywiołową atmosferę postanowił zawrzeć na debiutanckim albumie "5th Element". Zarejestrowano go podczas wspólnego grania w studio w ciągu zaledwie jednego dnia. Płyta w żywiołowy sposób łącząca tradycję z nowoczesnością zbiera doskonałe opinie, a zespół koncertuje w kraju i zagranicą wszędzie zyskując sobie rzeszę oddanych wielbicieli.

Pod koniec roku 2011 ukazał się niezwykle oczekiwany nowy album Żywiołaka. Zespół po metamorfozie nagrał świetną, przewrotną i awangardową wręcz płytę "Globalna wiocha". Jej misternie przemyślany i opracowany koncept był nie lada wyzwaniem dla krytyków, a piękna baśniowa wręcz okładka należy do najciekawszych z wydanych przez Karrot. Energia Żywiołaka ciągle świetnie rozgrzewała sale koncertowe w całej Polsce, a na kręcenie klipu promującego album udali się aż do Moskwy.

Tyle jeśli chodzi o wydawnictwa Karrot Kommando w roku 2011. Przyjrzyjmy się teraz naszej ulubionej części działalności. Miniony rok obfitował w masę wydarzeń w naszym koncertowym impresariacie.

Karrot Kommando w 2011 zaczęło współpracę z Projektem Warszawiak - twórcami m.in. najczęściej oglądanego polskiego klipu w serwisie Youtube "Nie ma cwaniaka nad Warszawiaka". Warszawskiego cwaniaka udało im się zagrać w tym roku nawet w Norwegii.

Do managementu Karrot Kommando powróciła Marika ze swoją Spokoarmią. Bardzo się z tego cieszymy bo artystkę lubimy i szanujemy od wielu lat!

Kolejna ekipa, która zaufała naszej firmie to Kacezet & Fundamenty. Od dawna nie było w Polsce takiego okołoreggaeowego debiutu.

Karrot Kommando zorganizowało dwa koncerty szwedzkiego Looptroop Rockers. Zarówno w Krakowie, jak i we Wrocławiu koncerty były wyprzedane. Nasz dancehallowy wydział pod kierownictwem Kuby1200 sprowadził gwiazdy gatunku - Konshens, Jahddan Blakkamoore i YT uświetnili polskie festiwale.

Paprika Korps po raz kolejny zagrała więcej koncertów za granicą niż w Polsce. Odwiedzili swoich słuchaczy w Niemczech, na Białorusi, w Chorwacji i Słowenii, na Łotwie i na Węgrzech. Jesienią Paprika zagrała niezwykle ważną trasę po Finlandii. W 10 miastach zaprezentowali specjalnie przygotowany program zawierający zestawy wizualizacji autorstwa Łukasza Rusinka, trzykrotnego zdobywcę statuetki Yacha. Precyzyjne, stworzone pod konkretne utwory animacje zachwyciły fińską publiczność i mimo skandynawskiego kryzysu koncertowego przyciągnęły tłumnie Finów.

Nieopodal po nietypowej koncertowo Estonii zagrali ciekawą trasę Roberto Delira i Kompany.

Zespół Ragana natomiast na zaproszenie fanów muzyki Dub z Rumunii zagrał wspaniałe koncerty w Klużu-Napoce oraz na festiwalu In Dub We Trust w Bukareszcie.

Bardzo pracowity rok ma za sobą Kapela ze Wsi Warszawa. Poza licznymi koncertami w Polsce i zagranicznymi występami w miejscach tak odległych jak Malezja udało im się zarejestrować materiał na nową płytę, z licznymi światowej sławy muzykami. W ten oto sposób płynnie przechodzimy do planów na rok 2012.

Rok ten będzie należal właśnie do Kapeli ze Wsi Warszawa. Zespół świętować będzie hucznie swoje 15-lecie, a nowa płyta ze wspaniałymi gośćmi m.in. Hedningarną ukaże się pod koniec marca. Będzie niejako powrotem Kapeli do swoich dawnych muzycznych inspiracji.

Maciej Szajkowski, muzyk Kapeli oraz założyciel zespołu R.U.T.A. nominowany został do Paszportów Polityki. Kolektyw R.U.T.A. zresztą idzie za ciosem i nagrywa drugą płytę. Tym razem oczy i uszy muzyków zostaną zwrócone w stronę wschodu, bo tam również aż roi się od pieśni buntu i niewoli.

- Ruszamy na Wschód. - mówi Szaja Bisurman - W polskiej świadomości od pokoleń funkcjonuje mit Kresów jako utraconej Arkadii. Chcemy wskazać na źródła złożonych relacji sąsiedzkich, nieraz burzliwych wydarzeń historycznych, ale przede wszystkim pokazać, jak wiele nas łączy. W muzyce i w życiu, jako ludzi, braci Słowian. To nowy czas, nowe pokolenie, nowe porozumienie.

Z nowości możemy was zapewnić, że płyta zespołu Frozen Bird powali Was na kolana. To kolejne nowe obszary muzyczne dla Karrot Kommando. Frozen Bird to ujmująca, baśniowa wręcz kameralistyka. Zapowiada się "najładniejsza" płyta w historii wydawnictwa.

Równie ciekawy debiut szykuje się chwile później. Zespół nazywa się Miąższ, jest z Lublina a na płycie pojawią się goście jak Czesław, czy Jacek Kleyff. Więcej informacji już wkróce!

Skoro mowa o Lublinie to druga płyta Juniora Stressa miała ukazać się jeszcze w roku 2011, jednakże koncept albumu rozrósł się do tych rozmiarów, że jego premiera dopiero nas czeka. Tym razem Junior nagrał płytę ze swoim żywym składem - Sun El Band. Będzie, jak na tego lubelskiego artystę przystało, mnóstwo błyskotliwych i prawdziwych tekstów o życiu, i zapadających w ucho refrenów.

W zaciszu pewnej legendarnej sali prób w Krakowie nad nowymi utworami pracują Świetliki. Chodzą słuchy, że płyta ukaże się w tym roku co byłoby niewątpliwie sporym wydarzeniem. - Staramy się to zrobić przed nadejścią fali upałów - mówi Marek Piotrowicz, perkusista grupy. Kibicujemy...

Vavamuffin zapowiada reedycje swoich pierwszych płyt, któe zniknęły już z półek sklepowych. Planów wydawniczych jest zresztą więcej i będziemy o nich sukcesywnie informować.

Wszystkie nasze zespóły rozjadą się już za chwilę po kraju i po świecie, a my na koniec zwracamy Waszą uwagę na nasz nowy cykl koncertowy - Trzy Niezwykłe Spotkania, realizowany wraz z warszawską Fabryką Trzciny. Nasze zespoły będą się spotykać grać swoje sety, a potem muzykować wspólnie. Kombinacje są odważne - Paprika Korps i R.U.T.A.; Pablopavo & Ludziki i Swietliki; Projekt Warszawiak i Żywiołak. Do zobaczenia!

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Teledysk Pablopavo i Praczas - Stówa (gościnnie Spięty)

dodano dnia: 05.01.2012 Cz.

W swoim najnowszym singlu "Stówa" panowie Pablopavo i Praczas zapraszają w podróż śladami banknotu o tytułowym nominale.

Teledysk Żywiołaka pt. "Moskwa"

dodano dnia: 29.12.2011 Cz.

Jest to wyryta na ośmiomilimetrowej taśmie historia mistycznej wyprawy Roberta "Mroqa" Wasilewskiego ku monumentalnej stolicy na Wschodzie.

Eastwest Rockers - Kawałek Szczęścia

dodano dnia: 21.12.2011 śr.

Najnowszy klip Eastwest Rockers pt. "Kawałek Szczęścia" dostępny jest pod linkiem http://www.karrot.pl/kawalekszczescia.

Posłuchajcie o technice gęby Pablopavo i Praczasa

dodano dnia: 18.11.2011 Pt.

Premiera albumu Pablopavo i Praczasa opóźni się o tydzień. Póki co przedstawiamy wam jeden z utworów zawartych na płycie.

Jahdan Blakkamoore na dwóch koncertach w Europie

dodano dnia: 14.11.2011 Pn.

Nowy artysta swiatowego formatu w Karrot Kommando! Jahdan Blakkamoore na zaproszenie naszej agencji koncertowej przylatuje do Europy na dwa koncerty.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem