Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Promomiks albumu Frozen Bird pt. "Terry's Tale"

dodano dnia: 08.02.2012 śr.

Informacje:

27 lutego koncert w TR Warszawa uświetni premierę naszego najnowszego wydawnictwa: albumu zespołu Frozen Bird zatytułowanego "Terry's Tale". Nie bez przyczyny koncert odbędzie się w teatrze gdyż muzyka prezentowana przez ansambl określana bywa baśniową kameralistyką choć sami muzycy starają się unikać jakichkolwiek szufladek.

Jak przyznaje jego lider, znany z wielu stołecznych unergroundowych składów (3D, Black Taxi) Radek Duda: "W 2009 roku narodziła się we mnie potrzeba stworzenia konceptualnego muzycznego spektaklu, gatunkowo osadzonego w rejonach realizmu magicznego. Wraz z muzyką powstała literacka opowieść. Koncepcja ta dojrzewała we mnie długo. Chciałem by utwory były proste harmonicznie, melodyczne, ale jednocześnie stylistycznie zróżnicowane. Może jest to chamber pop z elementami muzyki eksperymentalnej, sam nie wiem. Jest to na pewno dźwiękowa podróż do odbycia której zapraszam".

Duda do współpracy zaprosił młodą, wielce utalentowaną i tajemniczą wokalistkę Lulę, a także Radka Polakowskiego (Gaamera, Pablopavo i Ludziki), Piotra Jańca (Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Trifonidis Free Orchestra), Huberta Zemlera (Horny Trees, Incarnations, Natu, Ritmodelia). Za brzmienie na koncertach odpowiada Michał Ścibior.

Piosenki śpiewane są w języku angielskim, francuskim i polskim, z towarzyszeniem takich instrumentów jak pianino, mbira, tuba, akordeon, skrzypce, wiolonczela i efekty elektroniczne. Opowiadają historię onirycznej wędrówki młodego bohatera przez miasto pełne dziwnych postaci, tajemnych przejść i magicznych przedmiotów. Cytując historię Terrego dołączoną do płyty: "Tego miasta nie da się zobaczyć. Dopiero chadzając po nim z zamkniętymi oczami można wyobrazić sobie jak ono wygląda..."

Zachęcamy do zapoznania się z promomixem albumu pod adresem: http://www.karrot.pl/terrystale_promomiks

i zatopieniu się w tej dziwnej aczkolwiek wciągająco pięknej krainie...

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Kapela ze Wsi Warszawa - film o powstawaniu płyty NORD

dodano dnia: 24.01.2012 Wt.

Okiem kamery obserwujemy muzyków podczas pracy w warszawskim studio Sound & More pod czułym okiem i uchem Mariusza "Activatora" Dziurawca.

Maciej Szajkowski uhonorowany Paszportem Polityki

dodano dnia: 18.01.2012 śr.

Paszporty Polityki - prestiżowe nagrody przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury w minionym roku.

Debiutancki album zespołu Frozen Bird ukaże się w lutym

dodano dnia: 16.01.2012 Pn.

Muzykę, którą tworzy zespół, nazywa baśniową kameralistyką. Premierowy koncert odbędzie się 27 lutego w Teatrze Rozmaitości o godz. 20:00.

Karrot Kommando wita Was w roku 2012.

dodano dnia: 10.01.2012 Wt.

Co więc wydarzyło się w rodzinie Karrot Kommando w roku 2011, a jakie wydarzenia muzyczne czekają Was w 2012 - czytajcie poniżej.

Teledysk Pablopavo i Praczas - Stówa (gościnnie Spięty)

dodano dnia: 05.01.2012 Cz.

W swoim najnowszym singlu "Stówa" panowie Pablopavo i Praczas zapraszają w podróż śladami banknotu o tytułowym nominale.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem