Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Urbaniak, Tymański i erotyki ludowe w projekcie Makaruka

dodano dnia: 20.09.2012 Cz.

Informacje:

Zdrada, zauroczenie, rozstanie, namiętność - niemal wszystkie odcienie miłości duchowej i cielesnej będzie można odnaleźć w najnowszym projekcie Erotyki ludowe. Ten nowy, odważny projekt muzyczny Makaruka łączy polską tradycję ludową i współczesne brzmienia eletroniki, jazzu i ambientu. Do współpracy Makaruk zaprosił m.in. Michała Urbaniaka, Tymona Tymańskiego oraz tuwińskiego szamana, Gendosa.

Dariusz Makaruk, muzyk i producent, postanowił pogodzić ze sobą dwa, zdawałoby się przeciwstawne muzyczne światy. Wziął na warsztat ludowe teksty i melodie i zaaranżował je na sposób jazzowy, orkiestrowy, klubowy czy elektroniczny, zachowując jednak ich oryginalne brzmienie. W rezultacie powstał odważny i muzycznie zaskakujący album, który pozwala spojrzeć na naszą tradycję z całkiem nowej perspektywy. Słowa nastrojowych ballad, kołysanek czy żartobliwych erotyków wyśpiewuje kobiecy Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej. Naturalność, z jaką pieśniarki podają teksty oraz nowoczesna aranżacja, uwypuklają szeroki erotyczny podtekst utworów, który zwykle wpisany jest w ludowe przyśpiewki, a o którym często zapominamy.

Do współpracy przy kreowaniu niezwykłego brzmienia albumu Dariusz Makaruk zaprosił Michała Urbaniaka i Tymona Tymańskiego, Gendoisa, saksofonistę i twórcę stylu Flap Włodzimierza "Kiniora" Kiniorskiego oraz Antoniego Gralaka, trębacza i kompozytora związanego ze sceną drum'n'bassową.

Płytę promować będzie utwór Oj siano, pastisz romantycznego duetu, w którym pikantny tekst o nieodpartej chęci spędzenia nocy z dziewczyną wykonuje Tymon Tymański. Opiera mu się, nie bez swady, ale i nie bez przaśnej kokieterii chór kobiecych głosów z Zespołu Śpiewaczy z Rudy Solskiej.

Zdjęcia do teledysku powstawały w warszawskim klubie "Łysy Pingwin" oraz w Janczewicach, gdzie Tymon Tymański ujeżdżał... Bizona, kombajn rolniczy.

Makaruk to projekt Dariusza Makaruka. Muzyk współtworzy projekty zaliczane do czołówki polskiego jazzu m.in. specjalny projekt audiowizualny Michała Urbaniaka oraz performance koncertowo-filmowy z udziałem Tomasza Stańko, Mariusza Wilczyńskiego i Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego. Jako wykonawca współpracuje aktualnie z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Tymonem Tymańskim i Janem Smoczyńskim.

Premiera płyty Makaruka Erotyki Ludowe zaplanowana jest na 8 października nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Kołysanka Fama - nowy klip Miąższu

dodano dnia: 31.08.2012 Pt.

Oto kolejny klip zespołu Miąższ z debiutanckiej płyty: https://karrot.pl/kolysankafama . Scenario i reżyserio: Sebastian Pikula.

Nowy klip Juniora Stressa - Ludzie już nie zniszczą nic

dodano dnia: 28.08.2012 Wt.

Obraz przygotowany został przez ekipy Grube Lolo i Laid Back. Oglądajcie i wsłuchajcie się w tekst pod linkiem: http://karrot.pl/ljnzn .

Karrot Kommando na Ostróda Reggae Festiwal 2012

dodano dnia: 10.08.2012 Pt.

Wystąpią Vavamuffin, Dancehall Masak-Rah, Eastwest Rockers, Kacezet i Fundamenty, Paprika Korps we wspólnym secie z R.U.T.A. oraz Junior Stress

Nowy klip i premiera najnowszego albumu R.U.T.A. na widowisku Stańko+

dodano dnia: 07.08.2012 Wt.

Płytę "Na Uschod. Wolność albo śmierć" można już zamawiać. Teledysk do utworu "Ius primae noctis" do zobaczenia pod adresem https://karrot.pl/ipn

Dzięki Juniora Stressa - Premiera na festiwalu w Ostródzie!

dodano dnia: 06.08.2012 Pn.

Jeśli nie będziecie w tym roku na ORF, by osobiście zakupić płytę i zdobyć autograf młodego Stressa, Karrot Kommando ma dla was plan awaryjny.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem