Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Tymon Tymański i Makaruk na stogu siana

dodano dnia: 04.10.2012 Cz.

Informacje:

Już 8. października ukaże się najnowszy album Makaruka Erotyki Ludowe, projektu łączącego oryginalną polską muzykę ludową z elektroniką, jazzem i ambientem. Płytę promuje klip do piosenki Siano, wykonywanej przez Tymona Tymańskiego oraz Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej.

Tymon Tymański w dresie na kombajnie, otoczony wokalistkami z zespołu ludowego - ten niecodzienny widok będzie można zobaczyć w teledysku Siano - pastiszu ballady miłosnej. Głównym motywem tego utworu, jak i niemal wszystkich znajdujących się na płycie Erotyki Ludowe jest niedająca się poskromić namiętność. Tytuł albumu Makaruka nawiązuje do całej gamy uczuć miłości duchowej i cielesnej, która pojawia się we wszystkich odcieniach w tekstach ludowych, znajdujących się na płycie.

Głównym tematem Erotyków Ludowych są utwory wykonywane przez Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, do których multiinstrumentalista, Makaruk, stworzył nową oprawę muzyczną. Dzięki nowoczesnej aranżacji, obfitującej w brzmienia elektroniczne, jazzowe, ambientowe czy klubowe, zawarte na płycie utwory o zdradzie, wątpliwościach przed ślubem, niechcianej ciąży czy nieszczęśliwym zakochaniu zyskują uniwersalny i bardzo współczesny kontekst.

Tak jak na każdą rzecz na świecie patrzymy nadając jej swoją własną interpretację, tak moje spojrzenie na polską muzykę ludową próbuje nakierować odbiorcę na jej głębię, mistycyzm i dojmujące, współczesne treści. Mam również nadzieję, że dzięki tej płycie słuchacze będą się starali zrozumieć naszą kulturę samodzielnie i odkryją w sobie wolność w interpretowaniu jej walorów - mówi twórca projektu, Makaruk.

Do współpracy przy kreowaniu tego odważnego albumu Dariusz Makaruk zaprosił Michała Urbaniaka, Tymona Tymańskiego, Gendosa, saksofonistę i multiinstrumentalistę Włodzimierza "Kiniora" Kiniorskiego oraz Antoniego Gralaka, trębacza związanego ze sceną drum'n'bassową.

Autorem Erotyków Ludowych jest Dariusz Makaruk. Muzyk współtworzy projekty zaliczane do czołówki polskiego jazzu m.in. specjalny projekt audiowizualny Michała Urbaniaka oraz performance koncertowo-filmowy z udziałem Tomasza Stańki, Mariusza Wilczyńskiego i Włodzimierza "Kiniora" Kiniorskiego. Jako wykonawca współpracuje również z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Tymonem Tymańskim i Mamadou Diouf.

Premiera płyty Erotyki Ludowe zaplanowana jest na 8 października nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Link do klipu: https://karrot.pl/siano

Zobacz również:
Filmy aktualności:

Makaruk - Siano

Produkcja: MediaCraft

Nowości wcześniejsze:

Urbaniak, Tymański i erotyki ludowe w projekcie Makaruka

dodano dnia: 20.09.2012 Cz.

Premiera płyty Makaruka Erotyki Ludowe zaplanowana jest na 8 października nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Kołysanka Fama - nowy klip Miąższu

dodano dnia: 31.08.2012 Pt.

Oto kolejny klip zespołu Miąższ z debiutanckiej płyty: https://karrot.pl/kolysankafama . Scenario i reżyserio: Sebastian Pikula.

Nowy klip Juniora Stressa - Ludzie już nie zniszczą nic

dodano dnia: 28.08.2012 Wt.

Obraz przygotowany został przez ekipy Grube Lolo i Laid Back. Oglądajcie i wsłuchajcie się w tekst pod linkiem: http://karrot.pl/ljnzn .

Karrot Kommando na Ostróda Reggae Festiwal 2012

dodano dnia: 10.08.2012 Pt.

Wystąpią Vavamuffin, Dancehall Masak-Rah, Eastwest Rockers, Kacezet i Fundamenty, Paprika Korps we wspólnym secie z R.U.T.A. oraz Junior Stress

Nowy klip i premiera najnowszego albumu R.U.T.A. na widowisku Stańko+

dodano dnia: 07.08.2012 Wt.

Płytę "Na Uschod. Wolność albo śmierć" można już zamawiać. Teledysk do utworu "Ius primae noctis" do zobaczenia pod adresem https://karrot.pl/ipn

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem