Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Wspólna trasa Kapeli ze Wsi Warszawa i ikony Galicji - Mercedes Peón.

dodano dnia: 14.10.2012 Nd.

Informacje:

Kapela ze Wsi Warszawa - nieustannie w ofensywie!

W jubileuszowym roku 2012., 15. roku działalności zespołu, ukazał się w Polsce, nakładem Karrot Kommando, oraz w Niemczech, nakładem macierzystej wytwórni Kapeli JARO Medien, 6. album grupy pod tytułem "NORD". Prestiżowe brytyjskie magazyny Songlines i fRoots umieściły płytę na swoich playlistach, uznając ją za "Top Of The World", a utwory z "NORD", nagrane wspólnie z legendarną szwedzką formacją Hedningarna, czy kanadyjską szamanką Sandy Scofield, prezentowane są w rozgłośniach radiowych od Hiszpanii przez Wielką Brytanię, Niemcy, Norwegię, aż po Grecję.

W prestiżowym comiesięcznym zestawieniu World Music Charts Europe, liście najlepszych nowych płyt z muzyką świata przygotowywaną przez 50-ciu dziennikarzy z ogólnokrajowych rozgłośni radiowych z całej Europy zrzeszonych w ramach EBU, "NORD" zajął w ostatnich miesiącach 2. (wrzesień) i 3. (październik) miejsce, zajmując jedne z najwyższych lokat kiedykolwiek uzyskanych przez jakikolwiek polski zespół.

Równocześnie nad Wisłą, Kapela ze Wsi Warszawa uhonorowana została Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii "twórczość ludowa".

"Już teraz mogę powiedzieć, że był to dla nas dobry, owocny rok." - mówi Maciej Szajkowski, założyciel i muzyk KzWW. "Pozytywny odbiór "NORD" przez słuchaczy i media w kraju i za granicą, a także przez publiczność na koncertach, bardzo nas uskrzydlił. Dlatego z wielką chęcią zdecydowaliśmy się wziąć udział w kolejnym poważnym projekcie i podążyć w zupełnie nowym kierunku. Już dziś mogę powiedzieć, że wspólna trasa koncertowa i nagrania z ikoną hiszpańskiej sceny world music, wokalistką, multiinstrumentalistką i performerką Mercedes Peón, będą jednymi z najważniejszych wydarzeń w dziejach Kapeli ze Wsi Warszawa!".

"To wielka osobowość." - mówi o Mercedes Peón Magdalena Sobczak-Kotnarowska z KzWW. "Folklorem rodzimej Galicji zafascynowała się w wieku 13. lat, gdy usłyszała śpiew starszych kobiet ze wsi Costa Da Morte. Rozpoczęła naukę tradycyjnego śpiewu i pieśni, gry na instrumentach: tamburynie, dudach, naukę tańca, prowadziła szereg badań terenowych, gromadziła archiwa, zaczęła prezentować galicyjski folklor w programach telewizyjnych i na wykładach, m.in., na Sorbonie, współtworzyła szereg rozmaitych zespołów, założyła wytwórnię płytową promującą muzykę z regionu, by po 25 latach nagrać pierwszy autorski album, na którym w fantastyczny sposób połączyła brzmienie tradycyjnych instrumentów i pieśni z instrumentarium współczesnym i awangardową elektroniką. Od tego czasu koncertuje na całym świecie, występowała także w Polsce na "Skrzyżowaniu Kultur" i "Globaltice", jest laureatką szeregu prestiżowych wyróżnień i muzyczną wizytówką swojego regionu i kraju." - dodaje.

Wspólna trasa obejmie 3 występy. Najpierw w sobotę 10. listopada, w ramach projektu "EtnoUgór", na scenie warszawskiego klubu Palladium, Kapela ze Wsi Warszawa i Mercedes Peón wykonają własne programy, po czym połączą siły, prezentując efekty wspólnych prób. Więcej informacji o koncercie - https://karrot.pl/www.etnougor.pl

Dzień później, w niedzielę 11. listopada, Mercedes Peón pojawi się jako gość specjalny KzWW na koncercie w Katowicach, we wnętrzach kinoteatru Rialto. Więcej informacji o koncercie - https://karrot.pl/www.rialto.katowice.pl

Finał wspólnych występów Kapeli ze Wsi Warszawa i Mercedes Peón nastąpi w poniedziałek 12. listopada we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem, gdzie w ramach Ethno Jazz Festival artyści zaprezentują się zarówno solo, jak i we wspólnych utworach. Więcej informacji o koncercie i Festiwalu - https://karrot.pl/www.ethnojazz.pl

Zarówno przed wspólnymi występami jak i po, Kapela ze Wsi Warszawa wspólnie z Mercedes Peón odbędzie wspólne sesje nagraniowe w Studiu Nagraniowym Polskiego Radia S-4. "Pragniemy uwiecznić efekty tego spotkania. " - mówi Maciej Szajkowski. "Mamy mnóstwo pomysłów na nowe dźwięki, chcemy poeksperymentować i zbudować wspólnie z Mercedes muzyczny most na linii Warszawa - Coruña, Mazowsze-Galicja."

Więcej informacji o wspólnej trasie i dalszych planach KzWW - wkrótce.

Kapela ze Wsi Warszawa + Mercedes Peón:

  • 10 XI 2012 - Warszawa - Palladium - EtnoUgór
  • 11 XI 2012 - Katowice - kinoteatr Rialto
  • 12 XI 2012 - Wrocław - Synagoga Pod Białym Bocianem - Ethno Jazz Festival

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Paprika Korps w Niemczech

dodano dnia: 09.10.2012 Wt.

Paprika Korps rusza w kolejną trasę u naszych sąsiadów. Zapraszamy do zerknięcia na krótką relację z przedostatniej wielkiej trasy Paprika Korps: http://karrot.pl/demon

Zapraszamy was do Złotej Karroty

dodano dnia: 05.10.2012 Pt.

Agencja Karrot Kommando oraz klub Rotunda zapraszają na cykl muzyczny "Złota Karrota". W jego ramach w Krakowie wystąpi czołówka krajowej sceny alternatywnej reprezentowanej przez tę wytwórnię.

Tymon Tymański i Makaruk na stogu siana

dodano dnia: 04.10.2012 Cz.

Płytę promuje klip do piosenki Siano, wykonywanej przez Tymona Tymańskiego oraz Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej.

Urbaniak, Tymański i erotyki ludowe w projekcie Makaruka

dodano dnia: 20.09.2012 Cz.

Premiera płyty Makaruka Erotyki Ludowe zaplanowana jest na 8 października nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Kołysanka Fama - nowy klip Miąższu

dodano dnia: 31.08.2012 Pt.

Oto kolejny klip zespołu Miąższ z debiutanckiej płyty: https://karrot.pl/kolysankafama . Scenario i reżyserio: Sebastian Pikula.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem