Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Debiut fonograficzny Sunday Pagans

dodano dnia: 15.01.2014 śr.

Informacje:

18 stycznia to data pierwszego w 2014 roku wydawnictwa, które ukaże się nakładem Karrot Kommando. Nowy sezon wydawniczy wytwórnia rozpoczyna premierą albumu zespołu Sunday Pagans.

okładka: http://karrot.pl/zrzut/okladki/sundaypagans.jpg

Grupa powstała w wyniku połączenia sił wokalnego tria Poghanky i Sunday Arkestra. Opierając się na tradycji wielogłosowych pieśni słowiańskich (m.in. ukraińskich, bułgarskich i rosyjskich) Sunday Pagans budują zupełnie nowe opowieści, w których prastare podania przeplatają się z nowoczesnymi aranżacjami. Zespół korzysta z oryginalnych kompozycji ludowych, jednocześnie flirtując z muzyką dub, drum'n'bass, electro, witch house, shoegaze'm czy ambient.

Sunday Pagans chętnie improwizują na scenie - dzięki temu wykonywane przez nich stare pieśni mogą pełnić rolę transowych obrzędów. Jak twierdzą członkowie zespołu: Sunday Pagans nie ustaje w poszukiwaniach nowych form wyrazu dla języka duszy zakorzenionego głęboko w podświadomości, przestrzeni dla zapomnianych rytuałów i symboli. Archetypy i symbole zawarte w tradycyjnych przekazach są zaskakująco aktualne i doskonale prezentują się w przygotowanym przez nas, nowoczesnym anturażu. Zespół składa się z muzyków znanych w środowisku trójmiejskiej alternatywy. Są to wokalistki Anna Shu Szuchiewicz (Space Sugar) i Zuza Ostrowska, klawiszowiec i saksofonista Borys Kossakowski (Towary Zastępcze, Sunday Duo, LiPaLi Akustycznie), basista Michał Goran Miegoń (Kiev Office, The Shipyard), perkusista Jacek Prościński (Bubble Chamber, Rozumu Bękart) oraz dubmaster Janek Mróz (drewnofromlas, Enchantia).

Debiutancki album "Sunday Pagans" zawiera dziesięć kompozycji ludowych, które zespół poznał dzięki działalności taki artystów jak Jacek Ozimek, Tatiana Sopiłka czy Weronika Grozdew-Kołacińska. Co ciekawe, płytę nagrano w Węsiorach, czerpiąc energię z tajemniczych kamiennych kręgów i kopców zbudowanych tam na początku naszej ery przez Gotów. Realizatorem nagrań był Jacek Stromski (ex-Apteka, ex-Kury, ex-Miłość), produkcją i miksem zajął się Borys Kossakowski, a mastering wykonał Marcin Cichy z duetu Skalpel (Ninja Tune). Okładkę zaprojektowała Anna Shu Szuchiewicz.

Album "Sunday Pagans" zapowiada singiel "Na Iwana Kupala" - teledysk promujący utwór zrealizowany został przez członków zespołu.

Link do teledysku: http://karrot.pl/naiwanakupala

Płytę wydano w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

Zobacz również:
Filmy aktualności:

Sunday Pagans - Na Iwana Kupala

Produkcja: Sunday Pagans

Nowości wcześniejsze:

W górę! - drugi album Klezmafour!

dodano dnia: 14.01.2014 Wt.

Miło nam poinformować, że już 25 stycznia - nakładem Karrot Kommando - ukaże się kolejny album studyjny grupy Klezmafour.

Karrot Kommando wita was w 2014 roku!

dodano dnia: 13.01.2014 Pn.

Spróbujmy przyjrzeć się najważniejszym karrotowym wydarzeniom w 2013 oraz losom związanych z nami artystów.

Rusza przedsprzedaż albumu "Polor" Pablopavo

dodano dnia: 04.01.2014 So.

Płytę można zamawiać w przedsprzedaży już dzisiaj, do każdej dołączony będzie plakat z dedykacją od Pablopavo.

Instrumentalne wersje utworów z albumu "Warto rozrabiać" za darmo

dodano dnia: 24.12.2013 Wt.

Z okazji świątecznej AKW Karrot Kommando, Mothashipp oraz Earl Jacob mają dla Was prezent.

Klip do piosenki "Twoja mama lubi mnie bardziej niż ty"

dodano dnia: 19.12.2013 Cz.

Z wielką przyjemnością prezentujemy pierwszy teledysk promujący debiutancki album Earla Jacoba.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem