Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Kapela ze Wsi Warszawa i Mercedes Peón zapowiadają wspólny album i koncert na Przystanku Woodstock

dodano dnia: 13.05.2014 Wt.

Informacje:

Historyczny moment dla Kapeli ze Wsi Warszawa! Z radością ogłaszamy, że zespół przygotowuje wspólny album długogrający z legendą hiszpańskiej sceny world music, multiinstrumentalistką i śpiewaczką z Galicji Mercedes Peón. Wydawnictwo promuje singiel "Fly my voice!", zrealizowany w listopadzie 2012. roku.

Link do teledysku: https://karrot.pl/flymyvoice_video

"Przed Kapelą poważne wyzwanie. Mercedes to kobieta-orkiestra, performerka, sceniczna szamanka, niezwykła postać o bogatym dorobku artystycznym. To również aktywistka, mocno zaangażowana w kwestie społeczne, kulturowe i polityczne, walcząca o prawa kobiet i ochronę języka galicyjskiego." mówi Maciej Szajkowski, założyciel i muzyk KzWW. "Koncept wspólnego albumu opiera się na ukazaniu analogii między peryferiami Europy: korzenną spuścizną muzyczną szeroko rozumianego Mazowsza oraz unikalnością tradycji hiszpańskiej Galicji." - dodaje muzyk zespołu.

"Czeka nas także kilka eksperymentów z muzyką elektroniczną, którą znakomicie komponuje Mercedes. Poszerzamy brzmienie i instrumentarium Kapeli: Ewa Wałecka opanowuje sztukę gry na lirze korbowej, a Sylwia Świątkowska gra na wykonanej specjalnie dla siebie 5-cio strunowej altówce." - mówi Magdalena Sobczak, wokalistka i cymbalistka KzWW.

Prapremiera koncertowa wspólnego albumu odbędzie się już 1. sierpnia na Scenie Głównej jubileuszowej, 20. edycji Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

"Bardzo cieszy nas to zaproszenie." - dodaje Piotr Gliński, muzyk Kapeli. "Woodstock to bez wątpienia jeden z najważniejszych i najwspanialszych festiwali, nie tylko w Polsce i Europie, ale w skali świata. Kilka lat temu występowaliśmy tam na małej scenie, teraz czas na główną scenę. To będzie szczególne wydarzenie, na które już dziś serdecznie zapraszamy."

Za montaż, zdjęcia i finalną edycję videoklipu "Fly my voice!" odpowiadał Kuba Stężycki (https://karrot.pl/gridimages.pl), a zdjęcia dokumentujące wspólny występy KzWW i Mercedes Peón na Ethno Port Poznań 2013 zrealizowała telewizja WTK. Brzmienie singla to zasługa Mariusza "Activatora" Dziurawca i Jarosława "Smoka" Smaka z warszawskiego studia AS One (miks, mastering). Nagrania zrealizowano w Studiu Nagraniowym Polskiego Radia S-4 w Warszawie pod okiem Activatora, Ezequiela Orola oraz Jacka Gładkowskiego.

Singiel dostępny jest w cyfrowej dystrybucji na stronie https://karrot.pl/flymyvoice

W maju 2014. roku muzycy Kapeli ze Wsi Warszawa wyruszą wraz z Mercedes Peón do studia Wisła DR, aby nagrać pełny album. Za produkcję muzyczną odpowiadać będą Activator oraz Smok z AS One Studio. Planowana data premiery wspólnej płyty to 22. września 2014. Mecenasem wydawnictwa jest Związek Artystów-Wykonawców STOART, a producentem wykonawczym Karrot Kommando oraz Mateusz Dobrowolski.

Zobacz również:
Filmy aktualności:

Kapela ze Wsi Warszawa feat. Mercedes Peón - Leeeć!

Autor: Kuba Stężycki (gridimages.pl)

Nowości wcześniejsze:

Dziś ma premierę Sound Systemowej Sceny Syn

dodano dnia: 12.04.2014 So.

Od dzisiaj płyta "Sound Systemowej Sceny Syn" dostępna jest w sklepach muzycznych na terenie całego kraju!

Alfabet Łukasza Rusinka

dodano dnia: 27.03.2014 Cz.

Piosenka "Alfabet" nagrana została w ramach społeczno-edukacyjnej kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych". Jej głównym założeniem jest przypomnienie o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków.

Rusza przedsprzedaż nowego albumu Juniora Stressa!

dodano dnia: 25.03.2014 Wt.

Pierwsze sto osób, które zakupi album w ramach preorderu, otrzyma podpisane przez Juniora Stressa egzemplarze płyty - można go zamówić na stronie https://karrot.pl/www.ssss

Wyróżniona w Wielkiej Brytanii R.U.T.A. już wkrótce na wspólnej trasie z Paprika Korps

dodano dnia: 24.03.2014 Pn.

Czytelnicy brytyjskiego magazynu Songlines wybrali zespół R.U.T.A. jako jedną z czterech Najlepszych Grup roku 2013

Miąższ prezentuje teledysk w trójwymiarze!

dodano dnia: 18.03.2014 Wt.

Twórcami klipu jest duet Drobczyk+Kopaniszyn - laureaci nagrody Yach 2013 w kategorii "Innowacja" i zdobywcy grand prix tego festiwalu oraz Rafał Pietrowicz.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem