Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Karrot Kommando podsumowuje 2014 rok i zapowiada 2015.

dodano dnia: 02.02.2015 Pn.

Informacje:

Wspominając miniony rok, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że należał on do Pablopavo. Artysta zaczął 2014 wyśmienitym albumem "Polor" nagranym z zespołem Ludziki. Singiel "Dancingowa piosenka miłosna" podbił Trójkową Listę Przebojów, a Pablopavo ze swoim zespołem, przemierzyli kluby muzyczne całej Polski. W opiniach recenzentów już w marcu płyta - niejako "z góry" - nazywana była płytą roku. Jarek Szubrycht napisał niecodzienną recenzję w formie listu otwartego, która na dobre zapadła nam w pamięć. Pablowi było jednak mało - jesienią zaprezentował, tym razem solowy, przeszywający album "Tylko". Obie płyty ukazały się w limitowanej edycji na winylach. Finalnie wylądowały na wysokich miejscach we wszystkich możliwych muzycznych zestawieniach, a kropkę nad "i" postawił tygodnik Polityka, przyznając Pablowi Paszport Polityki w kategorii "Muzyka popularna". Co ważne, specjaliści nominując zaznaczyli, że równie dobrze nominacja mogłaby dotyczyć kategorii "Literatura".

Wydawniczo był to rok niezwykle zróżnicowany stylistycznie. Wydaliśmy 10 płyt. Po wspomnianym "Polorze" ukazała się płyta naszych progresywnych klezmerów z formacji Klezmafour - "W górę". Potem dubowo-folkowy debiut Sunday Pagans, piękna liryczna płyta Limboskiego "Verba Volante" i intrygujący "Stop GMO" Miąższu. Wyszły też - jak przystało na Karrot Kommando - nowe płyty reggae. Świetny album "Sound Systemowej Sceny Syn" Juniora Stressa, którym udowodnił, że jego głos oraz przekaz są absolutnie niepodrabialne i wyjątkowe, nietypowo wydany limitowany, akustyczny zestaw przebojów Ras Luty "Rzeka Życia" oraz drugi album Dubermana "Duberman is back". Przypomnieliśmy światu legendarną pierwszą płytę Kapeli ze Wsi Warszawa "Hopsasa" oraz wzbudziliśmy niemałe emocje debiutem Marszałka Pizdudskiego "Marszałek Pizdudski One Man Band".

Na pozór mogłoby się wydawać, że to mieszanka raczej trudna do zaakceptowania grupowo dla większości słuchaczy. Tymczasem, to co sprawiło nam największą radość w 2014, to powiększające się grono ludzi nabywających każde kolejne wydawnictwo Karrot Kommando. Naszym zdaniem polski słuchacz nie jest tak muzycznie zamknięty jak go malują. Ludzie zaczynają słuchać muzyki, wspierać grupy, które uważają za ważne. Tak trzymać.

Koncertowo w roku minionym również działo się sporo. Kapela ze Wsi Warszawa zagrała niezapomniany koncert z Mercedes Peon dla kilkuset tysięcy ludzi zgromadzonych na Przystanku Woodstock oraz z Esperanza Spalding podczas gdańskiego Solidarity of Arts.

Żywiołak w nowym składzie wybrał się aż do dalekiej Buriacji, aby zagrać koncerty w ramach festiwalu Voice of Nomads. Potem zespół odwiedził jeszcze Turcję, Ukrainę i Niemcy. Paprika Korps natomiast, po raz szesnasty odwiedziła Finlandę i zagrała tam całą serię koncertów.

Artyści z R.U.T.A. zostali nominowani przez prestiżowy brytyjski Songlines w kategorii "Best group".

Nasze zespoły rozjechały się po Polsce w ramach objazdowego festiwalu Złota Karrota. W naszych ulubionych klubach co miesiąc pojawiał się artysta związany z naszą agencją. Równocześnie osobną rozbudowaną trasę po Polsce i Wielkiej Brytanii pt. "Dobry, Zły & Brzydki" zagrali Junior Stress i Ras Luta.

Jesienią za to, przy współpracy z Agencją Artystyczną GAP odbył się pierwszy Karrot Kommando Karambol. Pięć grup stoczyło muzyczny pojedynek w Krakowie. Kilkugodzinny koncert nie miał ani chwili przerwy, a muzycznym niespodziankom nie było końca.

Nasza delegacja wybrała się na targi muzyczne Babel Med w Marsylii. Efektem było nawiązanie licznych kontaktów muzycznych w związku z przejęciem światowego menedżmentu Kapeli ze Wsi Warszawa, ale i np. wsparcie medialne nowej płyty oraz koncert we Wrocławiu grupy Amsterdam Klezmer Band.


Rok 2015

W roku 2015 obchodzimy dziesięciolecie istnienia Karrot Kommando. Z tej okazji planujemy rozliczne niespodzianki oraz mnóstwo koncertów naszych artystów.

Rozpoczęliśmy rok płytą Zjednoczenia Soundsystem "Inity".

Doskonała informacja dotarła do nas z Instytutu Muzyki i Tańca - Patryk Kraśniewski (na co dzień klawiszowiec grupy Vavamuffin) został laureatem konkursu "Jazzowy debiut fonograficzny". Wygrana pozwoli Karrot Kommando wydać Patrykowi debiutancki album - w jazzie nas jeszcze nie było!

Jak można się domyślać, część planów wydawniczych jest nam już znana i mniej więcej osadzona w czasie. Wiadomo również, że zdarzą się i takie, które zaskoczą nas swoim pojawieniem się w dalszym ciągu roku.

Co wydarzy się na pewno?

 • Ukaże się długo wyczekiwana nowa płyta Kapeli ze Wsi Warszawa, ze specjalnym udziałem hiszpańskiej wokalistki, Mercedes Peon. Po dobrym przyjęciu reedycji pierwszej, legendarnej płyty KZWW "Hopsasa", zdecydowaliśmy się kontynuować ten cykl - następny album, który zamierzamy przypomnieć słuchaczom Kapeli, to "Wiosna Ludu". Bądźcie czujni!
 • Trwają ostatnie prace nad nowym materiałem od zespołu Żywiołak. Wyczekiwana przez wielu płyta w postaci maxi epki, ujrzy światło dzienne jeszcze w pierwszym kwartale 2015.
 • Do nagrania nowego materiału przygotowuje się również Klezmafour. Zachęcony sukcesem koncertu z orkiestrą w Filharmonii Szczecińskiej zespół, przygotowuje materiał właśnie w takiej, niespotykanej w środowisku muzyki klezmerskiej, konwencji.
 • Całkiem niedługo nowe piosenki zaprezentuje Ras Luta, który 2015 rok rozpoczyna od wydania mikstejpu #JakNaPoczątku.
 • Nad nowymi płytami pracują R.U.T.A., Paprika Korps oraz Earl Jacob.
 • Po sukcesie winylowej edycji płyt Pablopavo planujemy kolejne wydawnictwa na czarnych krążkach. Wszystko wskazuje na to, że na pierwszy ogień pójdzie dyskografia Świetlików. Można trzymać kciuki!
 • Pracujemy również nad wydaniem DVD z pierwszej edycji Karrot Kommando Karambol - największego w historii wydawnictwa koncertu, który zorganizowaliśmy w listopadzie 2014 w Krakowie. Już dzisiaj możemy zdradzić, że po cichu planujemy kolejne wydarzenie z tego cyklu.

A co się dzieje w koncertowym dziale naszego wydawnictwa?

 • Solidną, ogólnopolską trasą promującą "Inity", rok rozpoczęło Zjednoczenie Soundsystem.
 • Klezmafour z kolei, wspomnianym - doskonale przyjętym - koncertem z orkiestrą symfoniczną w Filharmonii Szczecińskiej.
 • W trasie z remiksami utworów z płyty "Slimy Action Music" jest również zespół AXMusic.
 • Warszawa, Kraków i Wrocław przygotowują się do przyjęcia legendarnej, szwedzkiej grupy hiphopowej, Looptroop Rockers.
 • W marcu startuje trasa Pablopavo i Ludziki "Tylko POLOR"
 • W związku z przejęciem przez Karrot Kommando światowego menedżmentu Kapeli ze Wsi Warszawa, planowane są koncerty zespołu w różnych częściach globu. Już pod koniec marca KZWW wystąpi na prestiżowym Babel Med w Marsylii - w następnej kolejności, zespół wyruszy w kilkumiesięczną trasę po całym świecie.
 • Jak co roku nasi artyści pojawią się na scenach letnich festiwali w Polsce i za granicą.
 • Jesienią przygotujemy dla Was kolejną odsłonę objazdowego festiwalu Złota Karrota oraz - miejmy nadzieję - spotkamy się z Wami na drugiej edycji koncertu Karrot Kommando Karambol.

Wszystkie informacje o planowanych koncertach i najświeższe wiadomości o działaniach naszych artystów, znajdziecie zawsze na karrotowym fejsbuku (https://karrot.pl/www.facebook.com/KarrotKommando) i na stronie naszego wydawnictwa (https://karrot.pl/karrot.pl)

A poniżej znajdziecie link do naszego kanału youtube, na którym przygotowaliśmy dla Was klipowe podsumowanie minionego roku - w 2014 roku ukazały się aż 23 teledyski naszych artystów! - https://karrot.pl/www.youtube.com/playlist?list=PLRJxLOW4Tctz1goJ3zUkc49Satjwbw4m8

Dziękujemy za wsparcie, do zobaczenia na koncertach!

Nowości wcześniejsze:

"International" - nowy teledysk w dniu premiery albumu Zjednoczenia Soundsystem

dodano dnia: 16.01.2015 Pt.

W dniu premiery albumu "Inity", Zjednoczenie Soundsystem zaprasza do obejrzenia teledysku do kolejnego singla promującego wydaną właśnie płytę!

Paszport Polityki dla Pablopavo!

dodano dnia: 14.01.2015 śr.

Z dumą informujemy, że Pablopavo został Laureatem Paszportu Polityki.

Sprawdź promomiks albumu Zjednoczenia Soundsystem

dodano dnia: 13.01.2015 Wt.

Warszawski kolektyw zdecydował się zaprezentować promomiks autorstwa Dj'a Krzaka, zapowiadający nowe wydawnictwo: https://karrot.pl/inity_promomiks

Rusza przedsprzedaż "Inity" Zjednoczenia Soundsystem!

dodano dnia: 05.01.2015 Pn.

Już 16 stycznia światło dzienne ujrzy nowy album kolektywu Zjednoczenie Soundsystem - "Inity".

"Carlos" Pablopavo - nowy singiel na koniec starego roku.

dodano dnia: 30.12.2014 Wt.

Miniony rok był niewątpliwie jednym z najbardziej twórczych okresów w dotychczasowej karierze Pablopavo.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem