Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Midsummer Rain Song - nowy singiel Kapeli ze Wsi Warszawa

dodano dnia: 13.03.2015 Pt.

Informacje:

Karrot Kommando z przyjemnością przedstawia nowy singiel Kapeli ze Wsi Warszawa: utwór "Midsummer Rain Song" zapowiadający nowe wydawnictwo KzWW - płytę "Święto Słońca" ("Sun Celebration"), która ukaże się w październiku 2015. roku.

Specjalnym gościem - tak na płycie jak i singlu - jest znakomita galicyjska multiinstrumentalistka i śpiewaczka, legenda hiszpańskiej sceny world music: Mercedes Peón. Wspólne spotkania artystów odbywają się już od 3 lat, a do najważniejszych momentów współpracy należy m.in. retransmitowany przez TVP koncert na Scenie Głównej 20. Przystanku Woodstock przed pół milionem widzów w sierpniu 2014. roku.

O utworze "Midsummer Rain Song" opowiada Maciej Szajkowski, muzyk-założyciel KzWW: "Słowa tej pochodzącej z Podlasia kupalnej piosenki to w nie tylko błagalne wołanie o deszcz do Jana Sobótkowego, ale niezwykła, wieloznaczeniowa opowieść. Mercedes odnosi te słowa do relacji damsko-męskich, wyśpiewuje po galicyjsku intymne wyznanie o lęku przed złem tego świata, ale i o sile wielkiej miłości która pozwala przezwyciężyć strach."

Nowemu singlowi - dostępnemu już dziś do zakupu na karrot.pl, a od przyszłego tygodnia u innych cyfrowych dystrybutorów i na serwisach streamingowych - towarzyszy specjalny wideoklip, przygotowany przez zespół filmowy PSYCHOKINO, dostępny na portalu YouTube od dziś, 13. marca 2015. "PSYCHOKINO dokonało jeszcze innej interpretacji utworu, tworząc filmową opowieść o próbie ucieczki przed apokalipsą. Czy uda się pokonać fatum? Zobaczcie klip." - zaprasza Szajkowski. Link - https://karrot.pl/midsummerrainsong_video

Również dzisiaj, 13. marca, rozpoczyna się dziesięciodniowe głosowanie internautów w plebiscycie francuskiej Fundacji Orange, w ramach którego 5 nominowanych przez Fundację grup występujących na BABEL MED walczy o specjalny grant, umożliwiający realizację autorskiego projektu artystycznego. Kapela ze Wsi Warszawa jest jednym z nominowanych zespołów. "Ewentualną wygraną pragniemy przeznaczyć na realizację nagrań na kolejną płytę Kapeli, którą planujemy na rok 2016. Wszystkich sympatyków KzWW zachęcamy do głosowania." - mówi Maciej Szajkowski. Link do głosowania - http://www.bit.ly/WVB_Orange

Kapela ze Wsi Warszawa to jeden z najważniejszych zespołów na europejskiej scenie muzyki etnicznej, nieprzerwanie funkcjonujący od 1997. roku. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy - brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a każde wydawnictwo zespołu przynosi pionierskie artystyczne eksperymenty i fuzje, orbitujące wokół mazowieckiej muzyki korzennej. Zespół jest laureatem szeregu prestiżowych wyróżnień i nagród, m.in. nagrody BBC Radio 3 for World Music w kategorii "Newcomer" (2004), Fryderyków (3 statuetki) oraz Kwartalnej Nagrody Niemieckiej Krytyki Fonograficznej. Siłą Kapeli są koncerty, które zespół zagrał w blisko 40 krajach na 5 kontynentach.

Nagrania do singla "Midsummer Rain Song" zrealizowano w studiu Wisła DR. Miksu i masteringu dokonali Mariusz Dziurawiec i Jarosław Smak w Studio AS One w Warszawie.

Wideoklip - https://karrot.pl/midsummerrainsong_video

Singiel - https://karrot.pl/midsummerrainsong

Głosowanie - https://karrot.pl/www.fondationorange.com/Warsaw-Village-Band

Zobacz również:
Filmy aktualności:

Nowości wcześniejsze:

Karolina Czarnecka w Karrot Kommando

dodano dnia: 18.02.2015 śr.

Mamy przyjemność organizować jej trasę koncertową, która promować będzie wydaną na jesień zeszłego roku płytę artystki, epkę "Córka".

Patryk Kraśniewski Trio w Karrot Kommando

dodano dnia: 12.02.2015 Cz.

Z radością informujemy, że Patryk Kraśniewski dołączył do grona artystów współpracujących z naszą wytwórnią.

Robert DELIRA Jaworski w Wiedźminie 3

dodano dnia: 11.02.2015 śr.

Miło jest nam poinformować, że Robert DELIRA Jaworski bierze udział w pracach nad udźwiękowieniem "Wiedźmina"- jednej z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie.

Karrot Kommando podsumowuje 2014 rok i zapowiada 2015.

dodano dnia: 02.02.2015 Pn.

W roku 2015 obchodzimy dziesięciolecie istnienia Karrot Kommando. Z tej okazji planujemy rozliczne niespodzianki oraz mnóstwo koncertów naszych artystów.

"International" - nowy teledysk w dniu premiery albumu Zjednoczenia Soundsystem

dodano dnia: 16.01.2015 Pt.

W dniu premiery albumu "Inity", Zjednoczenie Soundsystem zaprasza do obejrzenia teledysku do kolejnego singla promującego wydaną właśnie płytę!

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem