Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

PROJEKT.KOLBERG już we wrześniu

dodano dnia: 19.08.2015 śr.

Informacje:

Według niepisanej zasady początek jesieni to czas, w którym wydawnictwa muzyczne powracają do przedwakacyjnego tempa pracy.

Tak też dzieje się w agencji koncertowo-wydawniczej Karrot Kommando, która dodatkowo - z racji na obchody dziesięciolecia swojej działalności - zapowiada na tegoroczną jesień wyjątkowo wiele wydarzeń, które ucieszą nie tylko słuchaczy dobrej muzyki.

Wrzesień Karrot Kommando rozpoczyna premierą dość nietypową jak na swoje dotychczasowe wydawnictwa. Mowa o dwupłytowym albumie PROJEKT.KOLBERG, którego zapowiedź stanowi jednocześnie informację o podjęciu przez agencję współpracy z zespołem InFidelis.

InFidelis to duet stworzony przez dwie multiinstrumentalistki - Helenę Matuszewską i Martę Sołek. Artystki znane są z zamiłowania do instrumentów tradycyjnych. Do pracy nad PROJEKTEM.KOLBERG nakłoniła je również wspólna fascynacja postacią Oskara Kolberga - wybitnego polskiego folklorysty, etnografa i etnomuzykologa, któremu zawdzięcza się usystematyzowanie kultury ludowej ziem polskich.

PROJEKT.KOLBERG składa się z dwóch części.

Pierwsza to "Etnogramy" - współczesne interpretacje muzyki ludowej wykonane na staropolskich, wykorzystanych w niekonwencjonalny sposób, instrumentach - suce biłgorajskiej i fideli płockiej. Ich brzmienie połączone jest tu z looperem, co w sumie daje niepowtarzalny efekt - zwłaszcza w trakcie koncertów duetu.

Druga część PROJEKTU.KOLBERG to etiuda animowana "Kolekcjoner" - prezentacja postaci Oskara Kolberga stworzona przez Kamilę Grzybowską-Sosnowską oraz Mirka Sosnowskiego (https://karrot.pl/www.kmsosnowscy.com). Film zrealizowany został klasyczną techniką lalkową animacji poklatkowej - za ścieżkę dźwiękową do niego odpowiada duet InFidelis.

Zachęcając do zapoznania się z całością PROJEKTU.KOLBERG, zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi "Kolekcjonera" - symbolicznej opowieści o szczególnej bibliotece, historii dziwacznego organizmu pełnego katalogowych szufladek, wypełnionych zapiskami Kolberga, które ożywają ocalone od zapomnienia.

LINK: https://karrot.pl/kolekcjoner_trailer

Premiera albumu PROJEKT.KOLBERG planowana jest na 18 września 2015 roku. Płytę w przedsprzedaży dostępna będzie od początku września.

Projekt jest realizowany ze środków przyznanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach stypendium "Młoda Polska".

Zobacz również:
Filmy aktualności:

Projekt.Kolberg / Kolekcjoner - Trailer

Autorzy: Kamila Grzybowska-Sosnowska, Mirek Sosnowski (https://karrot.pl/www.kmsosnowscy.com)

Nowości wcześniejsze:

Opowieść o drodze, przyjaźni i wielbłądzie. Nowy klip Dubermana.

dodano dnia: 14.07.2015 Wt.

Klip wyreżyserowała Ada Kornecka, operatorem była Emanuela Osowska. Link: https://karrot.pl/whereismyroad

Singiel Patryk Krasniewski Trio na moment przed debiutem na Warsaw Summer Jazz Days

dodano dnia: 08.07.2015 śr.

Zapraszamy do wysłuchania utworu "Tribute to your memories" - singla promującego płytę "Less Is Bless".

Mniej znaczy wiecej na jazzowym debiucie płytowym grupy Patryk Krasniewski Trio

dodano dnia: 26.06.2015 Pt.

Zapraszamy do zamówienia albumu Patryk Kraśniewski Trio w ramach przedsprzedaży - https://karrot.pl/lessisbless

Znajdź się na okładce drugiego albumu Earl Jacoba!

dodano dnia: 22.06.2015 Pn.

Każdemu kto postanowi pomóc, artysta zrewanżuje się. Wśród nagród, oprócz płyt i podziękowań, znajdują się również mniej typowe propozycje

Pablo i Pavo oczami uczestników Szkoły Teledysków

dodano dnia: 15.06.2015 Pn.

Klip do utworu "Pablo i Pavo" powstał w ramach projektu "Szkoła Teledysków" prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych "Plaster".

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem