Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

KzWW i Kayhan Kalhor. Trwa przedsprzedaż Święta Słońca

dodano dnia: 22.09.2015 Wt.

Informacje:

2. października nakładem Karrot Kommando ukaże się dyptyk "Święto Słońca", 7. album Kapeli ze Wsi Warszawa. Dwupłytowe wydawnictwo przedstawia bazujące na najstarszych polskich pieśniach ludowych, uniwersalne opowieści o relacjach międzyludzkich, ważnych momentach przejścia i troskach dnia codziennego, zaaranżowanie w zgodzie z unikalnym i charakterystycznym dla Kapeli stylem "transminimalroots", ale w zupełnie nowej skali i z udziałem niezwykłych gości.

Jednym z artystów obecnych na płycie jest wirtuoz irańskiego kemanche, supergwiazda sceny world music Kayhan Kalhor - nominowany wielokrotnie do nagród Grammy, koncertujący na całym świecie muzyk, który nagrywał dla tak prestiżowych wytwórni jak ECM czy Harmonia Mundi. Kalhor współpracuje m.in. z Yo-Yo Mą, Kronos Quartet, ikoną Iranu Mohammadem Reza Shajarianem czy projektem Ghazal.

Artysta tak opowiadał o spotkaniu z Kapelą ze Wsi Warszawa: "Muzyka to międzynarodowy język. Dla mnie muzyka polska, indyjska, turecka, irańską są krewnymi. Możesz znaleźć w nich więcej podobieństw, niż różnic i budować na nich, zamiast skupiać się na różnicach i na tym, czego nie możesz zrobić. Wszystko jest dozwolone!".

Zapraszamy do obejrzenia impresji filmowej relacjonującej to niezwykłe spotkanie - jej autorem jest Armand Urbaniak. Wspólnych nagrań muzycy dokonali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Trwa przedsprzedaż płyt "Święto Słońca" oraz reedycji płyty "Wiosna Ludu" 2001 roku. Do każdego zamówionego wydawnictwa dołączony zostanie plakat z podpisami zespołu. Obydwie płyty zamówione za pośrednictwem Karrot Kommando dotrą do swoich nabywców 1 października. Aby zamówić albumy w przedsprzedaży, zapraszamy na stronę https://karrot.pl/swietoslonca i https://karrot.pl/wiosnaludu .

Partnerzy płyty "Święto Słońca": Związek Artystów Wykonawców STOART, Indyjsko - Polska Izba Handlu i Przemysłu, Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej "Transetnika".

Partnerzy płyty "Wiosna Ludu": Narodowy Instytut Audiowizualny, Program 2 Polskiego Radia, Muzyka Przeciwko Rasizmowi.

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Pablopavo o nowym przedsięwzięciu

dodano dnia: 16.09.2015 śr.

To być może najdziwniejsza płyta w jakiej nagrywaniu brałem udział. Parę lat temu zrobiliśmy z Praczasem "Głodne Kawałki", rzecz z wyraźnym pulsem, bitową wręcz. W tym roku postanowiliśmy wrócić do wspólnej pracy...

Idzie nowe, wraca stare. Podwójna premiera KzWW już w październiku!

dodano dnia: 14.09.2015 Pn.

Już w przyszłym miesiącu - po kilku latach oczekiwań - cieszyć się będą wielbiciele twórczości Kapeli Ze Wsi Warszawa.

Interdyscyplinarne rozpoczęcie jesieni - premiera albumu PROJEKT.KOLBERG

dodano dnia: 11.09.2015 Pt.

Tych, którzy chcieliby zamówić płytę w ramach przedsprzedaży, zapraszamy na stronę https://karrot.pl/projektkolberg

Obchody dziesięciolecia Karrot Kommando czas zacząć!

dodano dnia: 09.09.2015 śr.

To tylko część jubileuszowych planów, które chcemy zrealizować do końca bieżącego roku.

PROJEKT.KOLBERG już we wrześniu

dodano dnia: 19.08.2015 śr.

InFidelis to duet stworzony przez dwie multiinstrumentalistki - Helenę Matuszewską i Martę Sołek. Artystki znane są z zamiłowania do instrumentów tradycyjnych.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem