Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

DAGADANA - Szaleńcy na 68. południku

dodano dnia: 29.01.2016 Pt.

Informacje:

DAGADANA powraca z czwartym albumem! "Meridian 68" to najbardziej folkowa z dotychczasowych płyt zespołu. Na polskim rynku pojawi się w lutym, a w październiku dotrze także do... Chin!

DAGADANA już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Warto zaznaczyć, że niezwykli muzycy ze Wschodu - Hassibagen (Mongolia) i Aiys Song (Chiny) pojawiają się gościnnie w wielu momentach na płycie.

Do chińskiej przygody nawiązuje także nazwa płyty. - 68. południk to dokładny środek między Częstochową i Pekinem, czyli miejscami, w których nagrywaliśmy piosenki. Leży na nim wiele ciekawych krajów. Ciekawe, czy w którymś z nich będzie nam dane kiedyś koncertować? - zastanawia się Dagmara Gregorowicz, członek i menadżer grupy DAGADANA.

Niezwykła jest też oprawa graficzna płyty, nawiązująca do licznych podróży zespołu. Na okładce i w środku albumu znajdziemy piękne ilustracje wykonane przez ukraińską ikonopisarkę Olyę Kravchenko.

Premiera albumu "Meridian 68" przewidziana jest na koniec lutego, ale już dzisiaj album można zamówić na stronie https://karrot.pl/meridian68 . Płyty zakupione w przedsprzedaży zostaną podpisane przez zespół, a do każdej z nich dołączona zostanie wyjątkowa niespodzianka.

Ciekawych folkowego oblicza zespołu DAGADANA zapraszamy na pierwsze, przedpremierowe koncerty promujące nowy album! W najbliższym czasie zespół zagra w czterech miastach:

- w Poznaniu / Centrum Kultury ZAMEK, 6.02 https://karrot.pl/www.facebook.com/events/1110015599016923/
- w Białymstoku / Białostockie Centrum Kultury, 13.02 https://karrot.pl/www.facebook.com/events/742601099209648/
- w Gnieźnie / Estede Centrum Kultury, 14.02 https://karrot.pl/www.facebook.com/events/1716868488555864/
- w Dzierżoniowie / Dzierżoniowski Dom Kultury, 21.02 https://karrot.pl/www.facebook.com/events/1026165764120487/

Więcej o zespole: https://karrot.pl/www.dagadana

Oficjalny fanpage grupy i najaktualniejsze informacje koncertowe: https://www.facebook.com/dagadana


Mecenat artystyczny nad albumem "Meridian 68" sprawuje Aquanet S.A.

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Wspieramy Pio Szorstkien na polakpotrafi.pl

dodano dnia: 28.01.2016 Cz.

Tomasz Radziszewski - gitarzysta Świetlików i Trupy Wertera Utrata - założył ze swoim kolegą, Piotrem Korsuniem duet Pio Szorstkien. Panowie nagrali album "Signum" i walczą teraz o możliwość wydania go.

Sukcesy Kapeli Maliszów i głosowanie w Songlines Music Awards

dodano dnia: 26.01.2016 Wt.

Kapela Maliszów to jedyny nominowany zespół z Polski, walczący w kategorii "Best Group" z takimi tuzami jak Sanghoy Blues, Punch Brothers czy Niyaz.

Żywiołak powraca - Idziemy z kanią

dodano dnia: 25.01.2016 Pn.

Piosenka "Idziemy z Kanią" opowiada o dawnym kaszubskim obrzędzie ścinania kani, który w niektórych regionach praktykowany jest do dzisiaj

Marszałek już nie solo - "Biała śmierć" Koni

dodano dnia: 19.01.2016 Wt.

Tym razem znany z powołania do życia gatunku "blus-kantry-pank" reprezentant szczecińskiej sceny artystycznej - zaprosił do współpracy... Konie.

Kolejna część Pożaru w burdelu - Burdelszopka - Rzeź niewiniątek

dodano dnia: 18.01.2016 Pn.

Wracamy do Was z kolejną częścią płyty zawierającej utwory ze spektaklu "Pożar w burdelu".

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem