Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Jestem sobzie starozina - Dagadana zapowiada Meridian 68.

dodano dnia: 18.02.2016 Cz.

Informacje:

Na chwilę przed oficjalną premierą czwartego albumu - Meridian 68. - zespół DAGADANA zaprasza do obejrzenia pierwszego teledysku z tej płyty.

Na singiel promujący wydawnictwo, polsko-ukraiński kwartet wybrał utwór "Jestem sobzie starozina". Był to wybór trafiony - z radością informujemy, że piosenka znajduje się w propozycjach do Listy Przebojów Trójki (poniżej link do głosowania!).

"Jestem sobzie starozina" to pieśń z repertuaru pani Walerii Żarnochowskiej, wybitnej śpiewaczki kurpiowskiej ze wsi Dąbrowy. Jest to potraktowana z przymrużeniem oka opowieść o biedzie, która - zaśpiewana z zachowaniem kurpiowskiego dialektu - brzmi niemalże jak wesoła przyśpiewka. Najważniejszym jej przesłaniem jest pochwała prostego życia i właśnie to w teledysku postanowił pokazać reżyser i scenarzysta nakręconego w poznańskim Centrum Amarant obrazka, Krzysztof Blok.

Piosenka opowiada o skrajnej biedzie, a marzenia ludzi bardzo biednych zazwyczaj są przyziemne. Stąd też pomysł, aby im te marzenia spełnić. - wyjaśnia.

Reżyseria i scenariusz: Krzysztof Blok
Zdjęcia: Filip Lyman

Aby piosenka "Jestem sobzie starozina" znalazła się na Liście Przebojów Trójki wystarczy oddać na nią głos na stronie http://lp3.polskieradio.pl/utwor/artykul15564,3065_jestem_sobzie_starozina.aspx . Wszystkich, którzy chcieliby usłyszeć ją na żywo, zespół DAGADANA zaprasza na koncerty, które w najbliższym czasie odbędą się w następujących miastach:

  • 21.02 DZIERŻONIÓW
  • 11.03 BYDGOSZCZ
  • 18.03 BIELSKO-BIAŁA
  • 19.03 STRUMIEŃ
  • 20.03 SUSZEC
  • 16.04 WROCŁAW
  • 21.04 POZNAŃ - SPRING BREAK "Don't Panic We are from Poland"

Mecenat Artystyczny nad płytą Meridian 68 sprawuje AQUANET SA.

Więcej informacji o zespole: http://www.karrot.pl/dagadana i http://www.dagadana.pl/.

Więcej informacji o albumie "Meridian 68." oraz możliwość zamówienia go (z podpisami członków zespołu DAGADANA): http://www.karrot.pl/meridian68

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Podsumowanie jubileuszowego roku i plany na 2016

dodano dnia: 11.02.2016 Cz.

Był to rok, w którym obchodziliśmy dziesięciolecie oficjalnego istnienia naszego wydawnictwa i w którym nasz muzyczny guru, Rafał Księżyk, napisał o nas jako o "najlepszej polskiej wytwórni niezależnej".

Klezmafour i Filharmonia - nowy klip do utworu Stations 9 & 10

dodano dnia: 03.02.2016 śr.

13 lutego ukaże się nowy album zespołu Klezmafour - jest to płyta szczególna, bo nagrana z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, która jest jednocześnie jej współwydawcą.

DAGADANA - Szaleńcy na 68. południku

dodano dnia: 29.01.2016 Pt.

DAGADANA powraca z czwartym albumem! "Meridian 68" to najbardziej folkowa z dotychczasowych płyt zespołu. Na polskim rynku pojawi się w lutym, a w październiku dotrze także do... Chin!

Wspieramy Pio Szorstkien na polakpotrafi.pl

dodano dnia: 28.01.2016 Cz.

Tomasz Radziszewski - gitarzysta Świetlików i Trupy Wertera Utrata - założył ze swoim kolegą, Piotrem Korsuniem duet Pio Szorstkien. Panowie nagrali album "Signum" i walczą teraz o możliwość wydania go.

Sukcesy Kapeli Maliszów i głosowanie w Songlines Music Awards

dodano dnia: 26.01.2016 Wt.

Kapela Maliszów to jedyny nominowany zespół z Polski, walczący w kategorii "Best Group" z takimi tuzami jak Sanghoy Blues, Punch Brothers czy Niyaz.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem