Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Gardłowe śpiewy Huun-Huur-Tu w Lublinie i w Warszawie

dodano dnia: 11.05.2016 śr.

Informacje:

Już 29 maja w Parku Bródnowskim w Warszawie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Korzenie Europy. W tym roku pośród gości występujących na scenie tego wyjątkowego wydarzenia, pojawi się jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów z Azji i byłego Związku Radzieckiego - grupa Huun-Huur-Tu.

Pochodzący z Tuwy członkowie zespołu Huun-Huur-Tu grają ze sobą od 1992 roku. Są oni mistrzami rzadko uprawianego, charakterystycznego dla rejonu, z którego się wywodzą, śpiewu gardłowego. Łącząc trzy tamtejsze style śpiewania - sygyt, khöömei i kargyraa - wydobywają z siebie bardzo niskie i niezwykłe dźwięki. Muzyka, którą wykonują, silnie łączy się z tuwińską tradycją, a podkreśla to instrumentarium, jakim zespół posługuje się na scenie. Wystarczy wymienić igil, chomus (jakucką drumlę), doszpuluur (drewnianą tuwińską lutnię o długim gryfie) czy dünggür (szamański bęben), aby wyobrazić sobie wyjątkowość brzmienia muzyki, która się z nich wydobywa.

Zespół Huun-Huur-Tu ma już na swoim koncie kilka koncertów w naszym kraju. Tym razem muzycy wracają do Polski na dwa występy. Oprócz wspomnianego festiwalu Korzenie Europy (29.05 Park Bródnowski w Warszawie), Huun-Huur-Tu zagra w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - ten koncert odbędzie się 31 maja, a tutaj znajdziecie więcej informacji na jego temat: https://karrot.pl/www.facebook.com/events/1616680168656226.

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Fryderyk 2016 dla albumu Święto Słońca Kapeli ze Wsi Warszawa!

dodano dnia: 21.04.2016 Cz.

Nasza wspaniała Kapela Ze Wsi Warszawa otrzymała wczoraj Fryderyka 2016 za album "Święto Słońca"! Gratulujemy!

Wszystkie neony - nowa piosenka od Pablopavo i Ludzików

dodano dnia: 18.04.2016 Pn.

W związku ze zbliżającą się premierą wyjątkowego komiksu - wywiadu graficznego z Pablopavo prezentujemy Wam zupełnie nowy utwór Wszystkie neony.

Muzyka Psychoaktywnego Stolema już w sklepach

dodano dnia: 14.04.2016 Cz.

Z radością informujemy, że EP "Muzyka Psychoaktywnego Stolema" zespołu Żywiołak - trafiła już do najlepszych sklepów

Zemsta Bogów w Burdelu

dodano dnia: 05.04.2016 Wt.

Prezentujemy Wam już trzecią płytę "Pożaru w Burdelu". Album "Zemsta Bogów" to zapis kolejnego odcinka przedstawienia, w którym jedną z ról gra Karolina Czarnecka.

Czessband - album i teledysk

dodano dnia: 30.03.2016 śr.

CZESSBAND to warszawska kapela akustyczna, grająca zarówno miejski folk, jaki i czerpiąca muzyczne inspiracje z różnych stron świata.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem