Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Żona i Ksiądz - nowy klip Żywiołaka

dodano dnia: 25.07.2016 Pn.

Informacje:

"Żona i Ksiądz" to utwór o zdecydowanie największym przebojowym potencjale z ostatniej EP Żywiołaka zatytułowanej "Muzyka psychoaktywnego stolema".

Kompozycja opiera się na tradycyjnych melodiach oraz tekstach, znalezionych przez Roberta Jaworskiego w tomie "Pomorze" Oskara Kolberga. To tradycyjna "frantówka", czyli żartobliwa i zarazem szpetna pieśń, opisywana w następujący sposób przez samego Kolberga:

"Do niedawnego czasu śpiewano przy tańcach śpiewki w guście krakowiaków, tutaj frantówkami zwane. Dla przytrafiającej się często szpetnej treści przezwano je szpetnymi pieśniami i jako takie zwróciły one na siebie uwagę duchownych, i dużo ich wyrugowano".

Klip stanowi próbę dotrzymania kroku grotesce frantówek, a składa się z obrazków nakręconych przez samych członków zespołu. Ta bez wątpienia najbardziej taneczna spośród nowych kompozycji wprawi w ruch najbardziej opornych!

muzyka: tradycyjna
słowa: tradycyjne według Oskara Kolberga
zdjęcia: Kamil Strzyżewski, Michał Stawarz, Szyszka Leśna, Aneczka
montaż: Kamil Strzyżewski

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Rusza przedsprzedaż Dup! - Zwei. Posłuchajcie promomiksu.

dodano dnia: 16.06.2016 Cz.

Co najciekawsze: tylko na naszej stronie do sprzedaży trafi także specjalna wersja płyty w wersji producenckiej z pełnymi śladami instrumentów. Każdy będzie mógł zremiksować Dup! tak jak sobie tylko życzy.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna ze swoim pierwszym klipem!

dodano dnia: 08.06.2016 śr.

Teledysk w bardzo subtelny sposób pokazuje spotkanie "starej" i "nowej" Warszawy. Warszawskie dachy, światła miasta, szemrane zakamarki Stolicy i nadwiślański świt.

Robert Jaworski na Krakow Film Music Festival

dodano dnia: 23.05.2016 Pn.

Miło nam poinformować, że 30 maja, w ramach koncertu Video Game Show: The Witcher 3 Wild Hunt, wystąpi założyciel zespołu Żywiołak, Robert Jaworski.

Idziemy z kanią - sprawdź oficjalny klip Żywiołaka!

dodano dnia: 20.05.2016 Pt.

Piosenka "Idziemy z Kanią" opowiada o dawnym kaszubskim obrzędzie ścinania kani (ptaków), który w niektórych regionach praktykowany jest do dzisiaj.

Umów się na dziś z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną.

dodano dnia: 17.05.2016 Wt.

Album powstał dzięki współpracy Karrot Kommando i Programu Drugiego Polskiego Radia.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem