Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Kolor Nosa Kota

dodano dnia: 12.09.2017 Wt.

Informacje:

22 września 2017 nakładem Karrot Kommando ukaże się najnowszy album Leny Romul "Marti Brown". To trzecia płyta artystki, na której porzuca saksofon na rzecz intymnego śpiewu. Powstała z inicjatywy Piotra Olszewskiego ( produkcja, bas ) oraz Bartka Albera ( gitara, banjo ), a po dodaniu dźwięków przez Patryka Kraśniewskiego ( fortepian, instrumenty klawiszowe ) i Jerzego Markuszewskiego ( perkusja ) całość ułożyła się w retro - popowy krążek. Warto dodać, że panowie udzielili się także wokalnie.

Teksty Leny powstawały podczas nowej sytuacji w jej życiu osobistym - praca nad płytą wiązała się z okresem ciąży i wkraczania w dorosłość jako matka - album dzięki temu nabiera znamion debiutu, jednak w warstwie instrumentalnej najbardziej zbliżony jest do pierwszego longplay'a artystki - "Instynktownie" z roku 2013.

Organiczne brzmienie jest efektem zespołowego nagrywania "na setkę" z dala od miejskiego zgiełku, w studio Monochrom otoczonym górami i lasami, gdzie sygnał telefonu komórkowego prawie nie dociera, a poziom decybeli na zewnątrz nie przekracza dwudziestu. Jak mówi Lena "Tam można było chwilę odetchnąć, bo Warszawa była bardzo daleko. Sklep spożywczy także. Przyjęły nas dwie młode rodziny na granicy Polski, było spokojnie, było świeże powietrze, dużo czasu wolnego. Warunki bardzo inspirujące - zespół po prostu gra wspólnie piosenki przez kilka dni. Jak w czasach kiedy rejestrowano albumy na taśmę".

Album "Marti Brown" zawiera 9 piosenek w języku polskim. Brzmienia gitar, perkusji, wurlitzera, mellotronu urozmaicone są partiami banjo, akordeonu i piły. Pierwszym zwiastunem płyty był utwór "James Blond", który ilustruje stonowany i intrygujący klip autorstwa Jarka Tokarskiego.

Kolejna propozycja to "Kolor Nosa Kota", animacja poklatkowa stworzona przez Piotra Rybaka. Za oprawę graficzną albumu odpowiedzialny jest Arkadiusz Krassowski.


Płytę można już zamawiać w przedsprzedaży na https://karrot.pl/martibrown. Każdy zakupiony w ten sposób egzemplarz będzie podpisany przez Lenę.


Premierowy koncert transmitowany będzie na żywo 25 września o 20:00 na https://karrot.pl/www.facebook.com/wiktorowstudio/

W przyszłym tygodniu na stronie https://karrot.pl/jazzsoul.pl będzie można zdobyć wejściówki na ten tajemniczy występ. Bądźcie czujni!

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Mikrotyki

dodano dnia: 10.09.2017 Nd.

Czternaście. Tyle płyt musiał nagrać Pablopavo dla Karrot Kommando aby z powrotem stać się Pawłem Sołtysem i napisać książkę.

Teledysk Izrael gra Kulturę - Żyjemy Razem

dodano dnia: 24.07.2017 Pn.

Mamy przyjemność, w imieniu Izraela i reżysera Piotra Vienia Więcławskiego zaprosić Was do zobaczenia nowego klipu grupy.

Zguba Pablopavo

dodano dnia: 20.07.2017 Cz.

Bardzo nam przyjemnie przedstawić państwu piąty singiel i teledysk z płyty Pablopavo i Ludzików "Ladinola".

Vavamuffin usypuje Mandalę - nowy teledysk

dodano dnia: 17.07.2017 Pn.

Prezentujemy najnowszy teledysk zespołu Vavavamuffin z ich ostaniegio albumu "V".

Kapela i Re:akcja Mazowiecka

dodano dnia: 04.07.2017 Wt.

Kapela ze Wsi Warszawa obchodzi w tym roku XX lecie istnienia. To dobry pretekst do symbolicznego powrotu do źródeł.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem