Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Specjalna reedycja albumu „Wykorzenienie” Kapeli ze Wsi Warszawa

dodano dnia: 21.03.2018 śr.

Informacje:

Jeden z najpopularniejszych magazynów poświęconych Muzyce Świata, brytyjski Songlines, zaliczył „Wykorzenienie” do 50 najlepszych albumów 50- lecia. To trzecia płyta w dyskografii Kapeli ze Wsi Warszawa. Po 14 latach doczekała się rozszerzonego wznowienia.

Album ukazał się dokładnie 25.10.2004 r., najpierw w Niemczech, nakładem wydawnictwa Jaro Medien, w Polsce kilka miesięcy później – 26.01.2005 r.
Płyta zbierała znakomite recenzje. Była jednym z najczęściej omawianych wydawnictw, nie tylko w historii Kapeli, ale również w ramach muzyki etnicznej w Polsce i zagranicą. „Wykorzenienie” wydano w Austrii, Francji, Hiszpanii.

W USA i Kanadzie płyta ukazała się w prestiżowej wytwórni – World Village/Harmonia Mundi. Trafiła wreszcie do Japonii, firmowana przez oficynę popbiz Ltd. Dzięki temu zespół wyruszył na trasę do kraju kwitnącej wiśni.

W Niemczech płyta została uznana przez miesięcznik „Stereo” za jedną z 3 najlepszych płyt roku w kategorii „muzyka zagraniczna”. Recenzenci zwrócili uwagę na znakomite opracowanie muzyki źródeł centralnej i północno – wschodniej Polski, gdzie spotykają się dwa pokolenia admiratorów kultury ludowej – mistrzowie i uczniowie, a także na wybitną produkcję i realizację dźwięku, autorstwa nieodżałowanego Wojciecha Przybylskiego.

Zespół z tym repertuarem, zagrał dziesiątki koncertów na całym świecie, w tym wielomiesięczne trasy m.in. W Kanadzie i USA. Wreszcie w 2005 r. Album został nominowany do amerykańskiej nagrody Grammy.

Z wielką satysfakcją prezentujemy specjalną reedycję płyty "Wykorzenienie". Do albumu dołączona jest płyta dvd z filmem "Z Kapelą ze Wsi Warszawa w podróży", w reżyserii Jana Sosińskiego.

Oficjalna premiera płyty odbędzie się 22 marca o 19.00 w warszawskim lokalu Gigi. Na miejscu będzie można spotkać się z zespołem, obejrzeć projekcję filmu dokumentalnego o zespole oraz oczywiście kupić wydawnictwa zespołu. Więcej szczegółów tutaj: https://www.facebook.com/events/153324685347307/

Płytę można również kupić bezpośrednio u nas pod adresem: https://karrot.pl/wykorzenienie .

Zobacz również:

Nowości wcześniejsze:

Kapela na mazowieckim szlaku

dodano dnia: 13.03.2018 Wt.

Teledysk do „Oberka dur-moll” to niezwykły dokument, zapis drogi, spotkań i radości ze wspólnego muzykowania.

Pablopavo rusza w wiosenną trasę z winylem Ladinola

dodano dnia: 28.02.2018 śr.

Zespół rusza w marcowo-kwietniową trasę koncertową, podczas której będzie można nabyć winylową wersję albumu prosto z tłoczni.

Bóstwa - Żywiołak z nowym klipem autorstwa Łukasza Rusinka

dodano dnia: 27.02.2018 Wt.

Niech utwór ten będzie naszą dygresją o przemijaniu, trwałości przekonań, ale przede wszystkim o sile tradycji.

Otwieramy Karrot Kawiarnię

dodano dnia: 22.02.2018 Cz.

Prace nad lokalem już wystartowały, ale żebyśmy mogli rozpocząć działalność potrzebujemy Waszego wsparcia.

Klip Leny Romul - Czuj Czuj

dodano dnia: 20.02.2018 Wt.

Klip powstał na prośbę słuchaczy, dla których "Czuj Czuj" ma znaczenie emocjonalne. Oto jest ! Zastukał w drzwi nam mróz...

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem