Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Powstaje album TRIBUTE TO ALIBABKI - The Bartenders, Alibabki i goście

dodano dnia: 21.05.2018 Pn.

Informacje:

16 maja wystartowała kampania crowdfundingowa wyjątkowego albumu oddającego hołd grupie Alibabki i ich pionierskiej roli w historii jamajskiej muzyki w Polsce. Jeżeli uda się zebrać niezbędne środki, dwupłytowe wydawnictwo pełne wielu znakomitych gości i największych hitów Alibabek w nowych wersjach ujrzy światło dzienne jesienią tego roku nakładem wytwórni Karrot Kommando. Szczegóły akcji, listę ciekawych nagród i wszystkie detale nagrywanego właśnie albumu można znaleźć pod linkiem:
https://wspieram.to/TributetoAlibabki

Główny film kampanii:

Akcja crowdfundingowa organizowana jest przez nieformalną grupę fanów, promotorów i artystów zafascynowanych niezwykłą historią początków muzyki jamajskiej w Polsce. Historii na tyle nieprawdopodobnej i pięknej, że uznali, iż musi usłyszeć o niej świat. Dziś zapraszają wszystkich do włączenia się w projekt Tribute to Alibabki.

Tribute to Alibabki to wyraz hołdu dla legendy polskiej muzyki – żeńskiej grupy wokalnej Alibabki. To one odpowiedzialne są za pierwszą polską płytę w jamajskich rytmach. Wydany w 1965 roku debiutancki singiel zespołu „W rytmach Jamajca ska” utrzymany jest w nieznanym wówczas Polsce (i większości świata) jamajskim stylu. Wykonawczynie przebojów, które przez dekady śpiewała cała Polska, okazały się być pionierkami i nieświadomie stworzyły podwaliny polskiej sceny reggae i ska.

Początki projektu Tribute to Alibabki sięgają 2015 roku, kiedy z okazji 50. rocznicy wydania singla „od którego wszystko się zaczęło”, z szacunku i wdzięczności dla Artystek polscy wykonawcy reggae i ska oraz towarzyszący im zespół The Bartenders stworzyli i wykonali własne interpretacje największych przebojów grupy. Rok później zaprezentowali je ponownie wielotysięcznej publiczności podczas finału „Męskiego Grania” w Żywcu. Alibabki spotkały się z The Bartenders w studiu Radia Łódź, by na nowo zarejestrować swoje jamajskie piosenki sprzed pół wieku. Pochodzący z tej sesji utwór "Już nie Twist" ukazał się na pocztówce dźwiękowej i jako teledysk.

Wymarzonym zwieńczeniem tych trzyletnich działań będzie dwupłytowy album „Tribute to Alibabki”. Prace nad nim ruszyły w kwietniu 2018 – dzięki zdobytym środkom The Bartenders weszli do studia i zarejestrowali 14 utworów Alibabek w nowych aranżacjach, Zaśpiewają je czołowi Polscy wokaliści kojarzeni ze sceną „jamajską”: Gutek (Indios Bravos), Dawid Portasz (Jafia, Rastasize), I Grades (Mesajah), Junior Stress, Paprodziad (Łąki Łan, November Project), Damian SyjonFam, Andrzej Krzywy (Daab, De Mono), Piotr Strojnowski (Daab, Strojnowy), K.A.S.A., Broda (Habakuk) i wielu innych. Szykowane są również nie lada perełki – historyczną EPkę Alibabek „W rytmach Jamajca Ska” usłyszeć będzie można zarówno we współczesnej wersji, jak i w zgranych na nowo i zremasterowanych wersjach sprzed 50 lat. Wisienką na torcie będzie wspólne wykonanie Alibabek z pierwszą damą jamajskiego ska z The Skatalites – Doreen Shaffer.

W tych działaniach twórców projektu wspiera renomowane Studio As One, które zadba o brzmienie albumu, a ekipa Karrot Kommando wniesie do przedsięwzięcia swoje wieloletnie doświadczenie wydawnicze.

Niestety budżet, którym dysponuje Tribute to Alibabki, nie jest wystarczający na pokrycie wszystkich kosztów – albumu „Tribute to Alibabki” nie uda się ukończyć i wydać bez pomocy fanów.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się wesprzeć projekt przygotowano unikatowe nagrody. Ich listę i szczegóły akcji znaleźć można na http://www.wspieram.to/tributetoalibabki

Dziś i Ty możesz stać się częścią tego niecodziennego przedsięwzięcia! Wesprzyj album „Tribute to Alibabki”! Liczymy na Ciebie!

Linki:
https://www.facebook.com/TributetoAlibabki
https://www.instagram.com/tributetoalibabki
https://www.youtube.com/tributetoalibabki

Nowości wcześniejsze:

Spotkanie z Laureatami Fryderyka 2018 – Kapelą ze Wsi Warszawa w Karrot

dodano dnia: 14.05.2018 Pn.

Zapraszamy na spotkanie z zespołem, by porozmawiać o ostatnich sukcesach, a także wznowieniu legendarnego albumu z 2004 roku: „Wykorzenienie”.

Historia wodza Niklota w nowym klipie ROD

dodano dnia: 11.05.2018 Pt.

Zespół ROD prezentuje kolejny klip do utworu „Niklot” zrealizowany przez Dariusza Skarżyńskiego.

Loopus Duo z Czesławem Mozilem

dodano dnia: 27.04.2018 Pt.

Stworzenia obrazu do tej jakże zawiłej fabuły podjęła się ekipa Kino Flamingo, odpowiedzialna m.in. za „Sol Invictus" Żywiołaka.

Listonosz na złotym rowerze w nowym teledysku ROD

dodano dnia: 23.04.2018 Pn.

Przedstawiamy Wam pierwszy klip z nadchodzącego albumu „Lelum Polelum" pod tytułem „Nie będę gotowy", w którym listonosz Wiesław Szornak gra główną rolę.

Vavamuffin - Fi Brothers & Sisters

dodano dnia: 17.04.2018 Wt.

Vavamuffin, niestrudzeni wojownicy raggamuffin przygotowują dla Was dźwięki na nową płytę. "Fi Brothers & Sisters" to wiosenna propozycja nakręcona przez Jarka Tokarskiego.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem