Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

The Aggrolites

gatunek: dirty reggae

kraj: Stany Zjednoczone

koncertów: 1

data/okres: 24.09.2008

Informacje:

Ich muzyka to "brudne" old school reggae, nafaszerowane rockiem, soulem i funky. Inspirację czerpią z funku (The Meters, James Brown) i soulu (Wilson Pickett, Percy Sledge)

Grupa powstała w 2002 roku w Los Angeles z połączenia dwóch tamtejszych formacji - the Vessels i the Rhythm Doctor. Mieli wesprzeć w studio ikonę reggae, Derricka Morgana, który przymierzał się do nagrania nowej płyty. Z projekt nic nie wyszło ale muzycy postanowili pracować nadal razem. Powstała grupa The Aggrolites.

W 2003 roku The Aggrolites wydali swój pierwszy album. Płyta powstała w ciągu jednego dnia, każdy utwór zagrany był tylko raz, a wiele zaśpiewanych tekstów to efekt improwizacji.

Nagrania zespołu znalazły się na składance "Give'Em the Boot IV", co zaowocowało oficjalnym kontraktem z wytwórnią Hellcat. W ich barwach The Aggrolites debiutowali w maju 2006 roku.

Nowy album The Aggrolites, "Reggae Hit L.A." ukazał się w czerwcu 2007 roku. Niedługo potem otrzymał nagrodę IGN za najlepszy album reggae 2007 roku.

The Aggrolites występowali jako support przed takimi wykonawcami jak: Phyllis Dillon, Scotty, Joseph Hill of Culture, Prince Buster oraz Tim Armstrong. Występowali z takimi gwiazdami jamajskiej muzyki, jak Prince Buster, Derrick Morgan, The Skatalites oraz weteranami ska (Madness, Rancid, Hepcat) i rockowymi Dropkick Murphys.

The Aggrolites to: Jesse Wagner (vocal, gitary), Brian Dixon (gitara), Roger Rivas (organy), Korey Horn (perkusja) I Jeff Roffredo (bass).

Koncerty, które już się odbyły:
2008
 24.09 śr.  Wrocław, Łykend
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem