Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Amsterdam Klezmer Band

gatunek: ska, jazz, gypsy, hiphop, balkan, klezmer

kraj: Holandia

Informacje:

Amsterdam Klezmer Band to założony w 1997 roku, holenderski zespół, który łączy w swojej twórczości gatunki takie jak ska, jazz, gypsy, hiphop z muzyką klezmerską i bałkańską.

Wieloletnia działalność artystyczna grupy doskonale obrazuje łatwość, z jaką przychodzi im łączenie muzyki miejskiej z klasyczną odmianą tej, która jest najbliższa ich sercu. Warto zauważyć, że zespół był bardzo aktywny jeszcze zanim muzyka bałkańska stała się światowym fenomenem - wielu twórców samplowało i i w dalszym ciągu sampluje ich produkcje.

Od początku istnienia grupa przechodziła wiele przemian - głównie personalnych. Obecnie Amsterdam Klezmer Band to międzynarodowa grupa siedmiu "klezmerskich bestii", która słynie z bardzo żywiołowych i tanecznych koncertów. Muzycy doskonale radzą sobie zarówno na festiwalach, imprezach plenerowych, jak i na dużych scenach teatralnych. Jak sami mówią: "Ci, którzy wybierając się na nasz koncert, oczekują tradycyjnego wieczoru w klezmerskim klimacie, zazwyczaj przeżywają szok." - jest to zapowiedź wypracowanego przez lata, własnego nieortodoksyjnego brzmienia, w który tradycyjna żydowska muzyka, nie raz pojawia się przy akompaniamencie rapu czy saksofonu.

Od 1997 roku zespół Amsterdam Klezmer Band nagrał 11 płyt i zagrał ponad 1000 koncertów - odwiedził większość krajów w Europie, występował w Brazylii, Meksyku, Korei czy Hong Kongu. Bez względu na miejsce koncertu, członkowie AKM zapewniają: "There will be dancing!".

Jeszcze w tym roku zespół odwiedzi Polskę. Na początku grudnia Amsterdam Klezmer Band zagra dwa koncerty w naszym kraju – grupa promować będzie swój najnowszy album "Blitzmash", który już teraz dostępny jest na stronie https://karrot.pl/www.blitzmash.

Zobacz również:

Wydawnictwa Amsterdam Klezmer Band wydane przez Karrot Kommando:

Amsterdam Klezmer Band - Oyoyoy

rodzaj: album

wydawca: Vetnasj Records, AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: CTC2990809

data wydania: 2017

album 2CD: 80,00zł

Amsterdam Klezmer Band - Blitzmash

rodzaj: album

wydawca: Vetnasj Records, AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: CTC2990744

data wydania: 2014

 

Powiązane nowości:

Najnowszy album Amsterdam Klezmer Band już w sklepach!

dodano dnia: 20.02.2017 Pn.

Album ukazał się na świecie w roku 2016, natomiast teraz trafia na półki w Polsce.

Amsterdam Klezmer Band w Karrot Kommando

dodano dnia: 17.11.2014 Pn.

Lada moment ruszy przedsprzedaż limitowanej ilości płyt "Blitzmash", które zakupić będzie można przede wszystkim na stronie https://karrot.pl/www.blitzmash

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem