Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Alamedadosoulna

gatunek: ska, reggae, swing

kraj: Hiszpania

koncertów: 2

data/okres: 20-21.02.2009

Informacje:

Początek drugiego tysiąclecia. Panorama rynku muzycznego to obraz spustoszenia; zjawiska, do nazwania których brak słów zaczynają rodzić się z niczego... kiedy wszystko wydawało się stracone, kiedy wydawało się, że ziemska muzyka będzie w nieskończoność klonowana i nazywana na nowo, ludzkość podziwia zdumiona narodziny zespołu powstałego przez połączenie dwóch grup pochodzących z tej samej dzielnicy; to niebezpieczny eksperyment, ale czasem ryzyko jest kluczem do sukcesu: rodzi się ALAMEDADOSOULNA.

Tworzą muzyczną mieszankę na bazie ska, reggae i swingu, tworzą spektakl, ładują instrumenty do furgonetki i wyruszają w drogę, podbijając sale, uliczki, place i festiwale całej Hiszpanii, Europy i kawałka świata. Odkrywają nadludzką siłę wyjątkowego połączenia: spektaklu i energii, ska i sketchu. To dziesięciu muzyków-komediantów, którzy co noc odkrywają na nowo ideę spektaklu muzycznego, którzy triumfują na każdej scenie i co roku wzbogacają swoje show o nowe elementy.

Wierni swojemu silnemu postanowieniu o produkcji płyt własnym nakładem, wydają swoje albumy we własnej wytwórni Dosoulna Records; w ten sposób ukazuje się "!Skrack!" (2004) oraz mająca niedawno swoją premierę płyta "Finísimo" - muzyczna bomba, która miesza rytmy i emocje stylów najbardziej tanecznych i eleganckich; łączy jakość i siłę, precyzję i swobodę, różnorodność i najwyższy smak.

W tym roku będą koncertować bez przerwy. Uważajcie na nich! Są zgrani i doskonale się rozumieją, są niebezpieczni i uzbrojeni: 10 śmiercionośnych instrumentów, 10 myślących głów, 10 zawodowych omamiaczy, którzy na dodatek są w świetnej formie.

TO WŁAŚNIE JEST ALAMEDADOSOULNA. Nagle znajdujesz się w przepełnionej sali. Wyczekujący i niecierpliwi ludzie, nerwy... widzowie skupiają swoją uwagę na scenie i pozostałych częściach sali (nigdy nic nie wiadomo...). Coraz większe nerwy, coraz większa ochota, nogi poruszają się niecierpliwie... i, w końcu... staje się!!:

ZACZYNA SIĘ SPEKTAKL!!

Napięcie rośnie!!! Zdumienie, zdumienie, zdumienie!!! Tysiące wat gotowych do gry, dużo, dużo muzyków, inscenizacja jednocześnie zorganizowana i szalona, sketche, wyładowanie energii, choreografia, skoordynowane komando, którego celem jest sprawić, że zadrżysz, będziesz skakać i wraz z innymi śpiewać jego hymny. Tak, jest dokładnie tak, jak ci mówili: OGLĄDASZ SHOW ALAMEDADOSOULNA!!! Dziesięciu młodych muzyków, którzy tworzą, projektują, improwizują: spektakl to ich sztandar. Zespół, który ma jedną jedyną misję: roznieść każdą scenę, na którą się natknie; jego broń: ska, reggae i brzmienia Wschodu, wyobraźnia, humor, porozumienie i czynnik zaskoczenia. Ska i sketch: spektakl z sercem. Po długiej wędrówce przez wielkie, średnie i małe sceny Hiszpanii, Europy i reszty świata, Alamedadosoulna jest grupą muzyków-komediantów, którzy burzą czwartą ścianę i zmieniają swoje show w coś, co nie tylko można zobaczyć, ale także poczuć: jesteś w środku, jesteś zanurzony w spektakl.

W twoich rękach i na hiszpańskim rynku drugi album grupy - "Finíssimo". Na tej zadziwiającej płycie wydanej własnym nakładem mieszają się rytmy i emocje stylów najbardziej tanecznych i eleganckich, łączy się jakość i siła, precyzja i swoboda, muzyczna różnorodność i najwyższy smak. Utwory takie jak "Punhit" czy "Por favor" zbudziłyby cię z najgłębszej siesty, żebyś pobiegł do najbliższej knajpy zdzierać sobie struny głosowe. Jeżeli masz trudny i smutny dzień, zaglądasz do "Telenueva", "Optimista" albo "Bioman" i twój uśmiech jest pewny. Jeżeli chcesz kogoś uwieść przy świetle świec, już wiesz: ubierz się, skrop się perfumami i przygotuj parę drinków przy dźwiękach "Ferrari rosso" w tle. A jeżeli to czego pragniesz, to nie mniej ni więcej, a Dosoulna Sensation, posłuchaj któregokolwiek z utworów zawartych na tej płycie, starannie opracowanej, bez pośredników, szczerej, spontanicznej i porywającej do tańca. To kompletne dzieło posiadające niezwykłą właściwość: każdy utwór zanurza cię w odmienną przestrzeń; płyta, która się nie kończy: ma swój dalszy ciąg każdej nocy na scenie. Rozpoczęła się właśnie trasa koncertowa prezentującą ten album, a muzycy mają tyle energii, że ich nogi podrywają się z podłogi. To jest ich chwila. Są gotowi. A jeżeli ogarnia ich szaleństwo, wszystko jest w najlepszym porządku. Czego więcej można chcieć od zespołu muzycznego?!

ALAMEDASOULNA przedstawia "Finísimo", swoją nową płytę, nagraną i wyprodukowaną samodzielnie przez zespół w wytwórni Dosoulna Records. W tym zadziwiającym, wydanym własnym nakładem albumie muzycy mieszają rytmy i emocje stylów najbardziej tanecznych i eleganckich; to połączenie siły i jakości.

Utwory takie jak "Optimista" czy "Bioman" gwarantują uśmiech, "Punhit" albo "Por favor" są w stanie zbudzić cię z głębokiej siesty. Ale jeżeli to czego pragniesz to flit przy świetle świec, skrop się perfumami i przygotuj parę drinków z "Ferrari rosso" w tle. Możesz rozkoszować się Dosoulna Sensation słuchając któregokolwiek z utworów zawartych na tej płycie, opracowanej starannie i z dużą troską, bez pośredników, szczerej i porywającej do tańca. To kompletne dzieło posiadające niezwykłą właściwość: każdy utwór zanurza cię w odmienną przestrzeń; płyta, która się nie kończy: ma swój dalszy ciąg każdej nocy na scenie...

Zobacz również:
Koncerty, które już się odbyły:
2009
 20.02 Pt.  Warszawa, Stodoła
 21.02 So.  Tychy, Kloster Pub

Powiązane nowości:

Alamedadosoulna w Polsce

dodano dnia: 18.02.2009 śr.

Już w zbliżający się weekend odbędą się jedyne w Polsce dwa koncerty hiszpańskiej grupy Alamedadosoulna.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem