Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

B. R. Stylers

gatunek: dub

kraj: Włochy

koncertów: 11

data/okres: 21.08.2004 - 28.05.2005

Informacje:

Zespół B. R. Stylers stworzony w 2000-ym roku w Pordenone - małym mieście w północno-wchodnich Włoszech, szybko zdobył uznanie wśród wielbicieli reggae w całej Europie. Ich bezkompromisowy dub wygrywany z uczuciem i precyzją na żywych instrumentach, nasączany potężnymi dawkami elektroniki, i liryzowany mocnym, bardzo kobiecym wokalem Micheli Greny, robi wrażenie nie tylko na znawcach gatunku.

Swoją karierę zaczynali w małych, nie zawsze legalnych klubach we Włoszech, Chorwacji, i w pobliskiej Słowenii, gdzie w grudniu 2002-ego roku udało im się znaleźć wydawcę dla swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego Dub Resonance.

Niezależne, ale wpływowe wydawnictwo Vinylmania Records z Lublany okazało się trafnym wyborem. Już niedługo potem zespół dostawał zaproszenia na poważne występy u boku takich artystów jak Revolutionary Dub Warriors, Zion Train, Mad Professor, Horace Andy, czy Lee Perry, którymi inspiracje wyraźnie czuć w muzyce B. R. Stylers. Co więcej, już kiedy w czerwcu 2003-ego roku ukazała się płyta Spirit of the Ancients słynnego brytyjskiego duetu Alpha & Omega, znalazły się na nim dwa remiksy bazujące na utworze One Island Dub z repertuaru B. R. Stylers przygotowane specjalnie na to wydawnictwo.

Niespełna półtorej roku po wydaniu Dub Resonance, zespół rozpoczął pracę nad singlem Over This Place, który swoim gościnnym udziałem namaścił sam niewątpliwy autorytet gatunku - Jah Free. Trasa promująca ten krążek, zatytułowana Over This Space Tour '2004, obejmowała między innymi dwa pamiętne występy w Polsce - na Reggae Dub Festiwalu w Bielawie i w sali kameralnej amfiteatru w Opolu. Jednym z ostatnich koncertów tej trasy był udział B. R. Stylers w festiwalu filmowym w Mediolanie.

Teraz, gdy gotowe jest już trzecie wydawnictwo: Dubbing From The Earth, zespół pracuje nad nowym programem koncertowym, z którym wyruszy w kwietniu, wraz ukazaniem się go na rynku i wiedziony miłymi doświadczeniami, nie zamierza ominąć naszego kraju...

B.R. Stylers występują w składzie:

  • Michela Grena - śpiew
  • Paolo B - gitara basowa
  • GP Ennas - bębny
  • Antonio Marchi - klawisze
  • Stefano Boscolo - inżynieria dźwięku

Materiały promocyjne:
nazwa typ rozmiar
ikona Fire Burning dźwięk 2.9Mb
ikona Righteous man dźwięk 2.7Mb
nazwa typ rozmiar
ikona Santur feat. Prince Alla dźwięk 3.9Mb
Koncerty, które już się odbyły:
2004
 21.08 So.  Bielawa, Regalowisko
 22.08 Nd.  Opole, MOK
2005
 19.05 Cz.  Opole, MOK
 20.05 Pt.  Częstochowa, Juwenalia
 21.05 So.  Tychy, Kloster Pub
 22.05 Nd.  Kraków, Re
 24.05 Wt.  Warszawa, CDQ
 25.05 śr.  Białystok, Metro
 26.05 Cz.  Gdynia, Ucho
 27.05 Pt.  Łódź, Juwenalia
 28.05 So.  Michałów, Reggae Piknik
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem