Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

CzessBand

gatunek: folklor miejski

kraj: Polska

Informacje:

CZESSBAND to warszawska kapela, grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Celem nie jest dosłowna rekonstrukcja czy muzyczny skansen, bo żyjemy tu i teraz, mamy Internet, komórki, empetrójki i nieograniczony dostęp do muzyki z dowolnych zakątków świata.

Staramy się przypomnieć, że muzyka warszawska to muzyka wielu wpływów światowych i że stolica zawsze na te wpływy była otwarta. Daleko nie szukając - np. apaszowskie tango ma swe korzenie w Argentynie, a polka galopka pochodzi z Czech.

Dlatego bez skrępowania czerpiemy z wszelkich gatunków, nawet tych niekoniecznie kojarzonych z folklorem warszawskim - z bluegrassu bierzemy sobie drive, z Bałkanów piękne melodie, z Węgier przytup, z Bliskiego Wschodu orientalne, zakręcone tematy, a z Warszawy - energię życiową, tradycję inspirowania się muzyką świata oraz bogactwo pięknych, warszawskich szlagierów. Mimo że na świecie znane są gatunki uliczne takie jak portugalskie fado czy greckie rebetikos, mało kto wie, że Warszawa jako jedyne miasto w Polsce może pochwalić się swoim rdzennym muzycznym folkiem.

CzessBand nie zapomina też, że muzyka ulicy to w dużej mierze muzyka taneczna i rzadko podczas koncertów zdarza się, by nikt z publiczności nie tańczył. Koncerty zawsze są żywiołowe, nie nużą słuchaczy, a dzieci, dorośli i osoby starsze bawią się równie dobrze. Zespół świetnie czuje się zarówno na dużych koncertach plenerowych, jak i na imprezach bardziej kameralnych, a nawet zupełnie unplugged, np. w warunkach ulicznych.

W skład zespołu CzessBand wchodzą doświadczeni muzycy, grający na co dzień i współpracujący z takimi gwiazdami, jak Katarzyna Nosowska, Łąki Łan, Maćko Korba, Tony Gatlif, Village Kollektiv, Swoją Drogą Trio. Zespół powstał z miłości muzyków do instrumentów akustycznych, w tym tak ciekawych i rzadkich w Polsce, jak lira korbowa, gitara rezofoniczna czy gitara Maccaferri.

CzessBand do tej pory można było usłyszeć na licznych koncertach w Polsce, a także w mediach ogólnopolskich, m.in. w trzeciej edycji programu Must Be The Music, gdzie z tak niekomercyjnym repertuarem doszli aż do półfinałów. Zespół brał udział w audycji Programu Trzeciego Polskiego Radia pt. "Trójkowy Znak Jakości". Wystąpili też w warszawskim teatrze Roma na koncercie "Polscy artyści dzieciom Gruzji" - u boku takich artystów, jak Katarzyna Nosowska, Stanisław Soyka, Aida, Robert Gawliński. Istotny dla zespołu był również koncert na najważniejszym w Polsce festiwalu folkowym Nowa Tradycja 2010. Podczas tego wydarzenia, którego organizatorem jest Polskie Radio, CzessBand wraz z zespołem Maćko Korba i zagranicznymi gośćmi nagrał utwory, których można posłuchać na stronie https://karrot.pl/www.reverbnation.com/czessband. W 2011 roku CzessBand wystąpił na folkowej scenie "Przystanku Woodstock", gdzie został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

Muzycy:

  • Agnieszka Sroczyńska - skrzypce
  • Piotr Koźbielski - bęben, wokal
  • Maciek Cierliński - lira korbowa
  • Robert Lipka - akordeon, wokal
  • Włodek Dembowski - wokal
  • Kuba Jurkowski - mandolina, gitara
  • Łukasz Owczynnikow - kontrabas

Filmy Czessbandu:

CzessBand - Ringeraja

scenariusz i reżyseria: Roman Przylipiak

Materiały promocyjne:
nazwa typ rozmiar
ikona rider techniczny dokument 107kb
nazwa typ rozmiar

Wydawnictwa Czessbandu wydane przez Karrot Kommando:

CzessBand - Wespół

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK95

data wydania: 2016

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem