Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Daddy Freddy

gatunek: ragamuffin. hip-hop

kraj: Jamajka

koncertów: 3

data/okres: 20-22.10.2006

Informacje:

Jest to artysta kojarzony, przede wszystkim, z super szybkim stylem raggamuffin/hip hop. Od 15 lat w jego rękach pozostaje tytuł najszybszego rapera świata. Jego wyjątkowy wokal zyskał uznanie producentów, a co za tym idzie - fanów reggae, dancehall, jungle i hip-hop.

Urodził się i wychował na Jamajce. Na początku lat '80 wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie współtworzył wschodzącą dopiero wtedy scenę hip-hop. W latach '90 podróżował pomiędzy Jamajką a UK promując młode jamajskie talenty na najbardziej wtedy progresywnej scenie jungle. Współpracował m.in. z Dr.Dre, Cypress Hill, Rootsmanem i liczną grupą innych znanych artystów i producentów. W 2005 roku wydał swój najostrzejszy album o dużo mówiącej nazwie HARDCORE. Od tego czasu niemal nieustannie koncertuje, grając zarówno z soundsystemem jak i z żywym składem.

Na przełomie 2006/2007 planowana jest jego nowa płyta, tym razem utrzymaną bardziej w klimacie roots reggae.

W Polsce, z trasą koncertową wystąpi po raz pierwszy. Za gramofonami, wspomagać go będą Irie Steppaz i znany polski selektor - Kuba 1200.

Koncerty, które już się odbyły:
2006
 20.10 Pt.  Wrocław, Wytwórnia Filmów Fabularnych
 21.10 So.  Warszawa, CDQ
 22.10 Nd.  Kraków, Żaczek - Rege Dżampa #7
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem