Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Dubians

gatunek: dub

kraj: Francja

koncertów: 4

data/okres: 21.10.2005 - 26.08.2006

Informacje:

Dubians należą do znanej i prężnej francuskiej sceny dub. Ich muzyka zawierająca w sobie zarówno roots reggae jak i cyfrowe brzmienia, inspirowana jest brytyjskim stylem dub takich artystów jak Buch, Chemists czy Zion Train. Jednak Dubians to przede wszystkim zespół koncertowy. Profesjoalny siedmioosobowy skład prezentuje na żywo muzyczną podróż wśród dźwięków świata, w rytmie i przestrzeni dub reggae, z łagodnym i czarującym głosem Naimy jako przewodnikiem.

Zespół powstał w 1997-ym roku w Lille jako 10 Dubians. W 2002-gim roku jednak zrezygonano z liczebnika w nazwie, bowiem w skład Dubians wchodzi teraz 7 muzyków. Pierwszy singiel zatytułowany Blood Sweet Naïma, wydany został w październiku 1999-go roku przez ich własne wydawnictwo - Wuga Wuga Recordings i zdobył uznanie wśród niezależnych dub-producentów. Pozwoliło to zespołowi na intensywne koncertowanie we Francji i Belgii oraz wydanie na początku 2001-ego roku kolejnego singla Smoke. W maju tego samego roku dzięki kontraktowi z Pias France ukazał się ich pierwszy album Headfree miksowany przez słynnego Neila Perch'a z Zion Train. Kolejny longplay Time has Come wydany w kwietniu 2003-ego roku, został już w całości zrealizowany przez Dubians. 14 utworów, które znalazły się na tej płycie zawiarają wszystkie inspiracje zespołu: roots & culture, digital dub a nawet i domieszkę drum n' bass'u.

Wszystkie piosenki, pisane przez Naimę Mansri, odzwierciedlają stan umysłu zespołu. Opowiadają historie zakorzenione w realiach współczesnego świata. Świadome przesłanie apeluje o rozwagę i aktywną postawę w społeczeństwie.

Dubians na swoje nagrania zapraszał wiele muzyków. Chętnie współpracuje też z innymi zespołami. Razem z Bi Cissoko, tradycyjnym afrykańskim zespołem z Gwinei pracują nad wspólnym programem koncertowym. Zaprosili również wielu producentów do remiksowania ich nagrań. Czego bardzo szybko podjęli się Neil Perch, Vibronics, Zenzile i Impreovisators Dub, więc niedługo wyadana zostanie płyta zawierająca te szalone eksperymenty.

Dubians to:

  • Naïma Mansri (śpiew)
  • General Marcos (bas, klawisze)
  • Bicen (klawisze, gitara, sampler, śpiew)
  • Charles Duytschaever (bębny)
  • Arnaud Clerc (instrumenty perkusyjne)
  • Gilles Anquez (sample/programowanie)
  • Doudou (chiński flet, melodika)

Zobacz również:
Koncerty, które już się odbyły:
2005
 21.10 Pt.  Lubin, Festiwal Piosenki Francuskiej
 22.10 So.  Warszawa, Punkt
 23.10 Nd.  Opole, Festiwal Nowa Era
2006
 26.08 So.  Bielawa, Regałowisko
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem