Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Ejectes

gatunek: rock, ska, reggae

kraj: Francja

koncertów: 11

data/okres: 08.10.2004 - 18.07.2006

Informacje:

Niech was nie zmyli długie już doświadczenie sceniczne tego zespołu. W ich występach nie ma nic z rutyny, mimo że zagrali już niemal tysiąc koncertów. Gościli już także w Polsce i za każdym razem porywali publiczność.

Granie koncertu ma sens i sprawia przyjemność, gdy jest jak na korcie - wysłana w przeciwną stronę piłeczka powraca do Ciebie odbita. W Polsce jest jeszcze inaczej. Po wysłaniu pilki powracają do nas dwie! - powiedział wokalista Steff w trakcie jednej z wizyt w Polsce. Trudno znaleźć lepszą rekomendację dla polskiej publiczności, ale także dla samych Les Ejectes.

Zespół powstał 16 lat temu i zaczął od przygody ze ska. W takich tonach utrzymany był ich pierwszych album Glauque City Tei. Na ich płytach wciąż pobrzmiewa ska, muzyczne oblicze Les Ejectes zmieniło się. Dziś granice ich twórczości wyznaczają także takie gatunki jak rap, ragga, reggae, dub, funky i rock. Po wydaniu kolejnego albumu Ragga Protest Songs zdobyli uznanie dub-reggae'owej sceny. Wkrótce zaowocowało to współpracą z Mad Profesorem, który zmiksował jeden z utworów na ich kolejnym krążku Gangsta Skanka.

Les Ejectes to prawdopodobnie najczęściej koncertująca kapela we Francji. W ciągu roku koncert przypada im raz na 2-3 dni. Poza Francją koncertowali we Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Kanadzie, Stanach, a nawet w Reykjaviku. W Polsce odwiedzali nie tylko duże miasta. Grali także na przykład na koncercie Dni Miasta w Krotoszynie czy Dzierżoniowie. Na koncie mają występy u największych gwiazd reggae, funky i hip hopu: Skatalites, Beastie Boys czy Mano Negra. Koncertowali nawet z Deep Purple.

Na jesieni tego roku ukaże się kolejny, już ósmy album zespołu ośmioosobowego, któremu towarzyszyć będzie DVD, będące podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu.

Występ ośmioosobowego Les Ejectes to kolejna okazja do wysłuchania na żywo żywiołowego, radosnego reggae znad Sekwany z legendarnym sentymentem. Chyba już zdążyliście się przekonać, że język francuski pasuje do jamajskiej muzyki jak ulał?

Koncerty, które już się odbyły:
2004
 08.10 Pt.  Lubin, CK Muza
 09.10 So.  Częstochowa, Paradox
 10.10 Nd.  Kraków, Re
 12.10 Wt.  Wrocław, Łykend
 13.10 śr.  Warszawa, CDQ
 14.10 Cz.  Gdynia, Ucho
 15.10 Pt.  Poznań, Piwnica21
 16.10 So.  Tychy, Kloster Pub
 17.10 Nd.  Opole, MOK
2006
 17.07 Pn.  Kraków, Re
 18.07 Wt.  Wrocław, Łykend
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem