Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Gooral

gatunek: ethno electro

kraj: Polska

koncertów: 1

data/okres: 16.10.2010

Informacje:

Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum'n'bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.

Whola lotta love
Kariera muzyczna Goorala zaczęła się w 2003 r., kiedy jego remix 'Whola lotta love' Led Zeppelin zadebiutował na drugim miejscu w notowaniach radia Bis. Gooral do dzisiaj się zastanawia czy prośba zdjęcia go z anteny to był szacun dla Led Zeppelin czy zwykły strach…

Psio Crew
Prawdziwą popularność Gooralowi przyniósł Psio Crew - czyli elektro-góralska kapela, którą założył w 2004 r. razem z Maciejem 'Kamerem' Szymonowiczem i z którą wydał krążek 'Szumi Jawor Soundsystem'. W 2008 r. Gooral odchodzi z zespołu po to by w 2015 r. powrócić do świeżo reaktywowanego zespołu ze zdwojoną mocą!

Ethno Elektro
To co się działo do tej pory wokół Goorala to jeszcze jednak nic w porównaniu z tym jaki szał nastąpił wokół niego po wydaniu debiutanckiej płyty Ethno Elektro w 2011 r., na której znalazło się 14 kawałków, w tym największy hit Goorala - 'Karczmareczka'.

Woodstock z Mazowszem
W 2013 r. Gooral po raz drugi wystąpił na Przystanku Woodstock, tym razem współpracując i występując na scenie razem z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowszem, sprawiając, że kilkuset tysięczny tłum oszalał. 'Kto zajmuje się muzyką w tym kraju i go dziś tu nie ma ten jest podwójną dupą z uszami' - powiedział Jurek Owsiak po występie. Cały występ został uwieczniony na dostępnych do kupienia płytach DVD i CD. 2014 to rok wydania kolejnej płyty - 'Better Place', którą Gooral wydał wraz ze swoim menedżerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytwórni Kardiogram Tunes i która przypieczętowała współpracę z wokalistką Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Szymonowiczem.

Dorobek muzyczny
Na swoim dorobku Gooral ma występy m.in. na: Sziget Festival, Colours of Ostrava, Porgy and Bess, Heineken Open'er, Przystanek Woodstock, Coke Live Festival, Orange Warsaw Festival . Gooral też udźwiękowił film Franka Hurleya 'South' z 1919 r.

Nagrody i nominacje:

  • nagroda Machinera za debiut muzyczny - Psio Crew
  • nominacja do Fryderyków w kategoriach Album Etno/Folk i Nowa Twarz Fonografii - Szumi Jawor Soundsystem i Psio Crew
  • 3 miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Folkowy Polskiego Radia) - Psio Crew
  • wygrana na Radio Waves Festival - wraz z Janem Mędralą

Aktualności
Aktualnie Gooral pracuje nad kolejną studyjną płytą... Więc nie pozostaje nic innego tylko:

KEEP CALM AND STAY TUNED!

Zobacz również:
Materiały promocyjne:
nazwa typ rozmiar
ikona Photo pack obraz 14.4Mb
ikona Plakat koncertowy Goorala obraz 122.6Mb
nazwa typ rozmiar
Koncerty, które już się odbyły:
2010
 16.10 So.  Warszawa, Stodoła

Wydawnictwa Goorala wydane przez Karrot Kommando:

Gooral - Khabaya

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK102

data wydania: 2016

album CD: 35,00zł

 

Powiązane nowości:

Gooral w Karrot Kommando. Przedsprzedaż najnowszej płyty trwa

dodano dnia: 17.10.2016 Pn.

Do grona naszych artystów dołączył Gooral. Jego najnowszy, trzeci studyjny, album Khabaya, ukaże się naszym nakładem już 28 października.

Koncertowy weekend w Warszawie

dodano dnia: 13.10.2010 śr.

Garść informacji o zbliżającym się weekendzie i zmianach wynikłych z wprowadzonej żałoby na terenie województwa mazowieckiego.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem