Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Konshens

gatunek: reggae dancehall

kraj: Jamajka

koncertów: 1

data/okres: 11.07.2010

Informacje:

Konshens to jedna z najciekawszych jamajskich gwiazd muzyki reggae w tej chwili. Niezmiennie wysoka jakość produkcji w których bierze udział, mądre, przenikliwe teksty i charakterystyczny dla Konshensa styl eleganckiego ulicznika, pomagają mu utrzymać mocną pozycję na niełatwej i kapryśnej scenie dancehall.

Wychowany w tzw. garrison - biednych, mocno zaludnionych dzielnicach, odpowiednikach polskich bloków, Konshens (a właściwie Greg Delano Spence) nie marzył o karierze muzycznej, chociaż jak większość wyspiarzy żył otoczony muzyką. - Wtedy interesowała mnie głównie piłka nożna, dziewczyny, szkoła, nigdy nie myślałem o muzyce jako o planie na życie - mówi Konshens, który po skończeniu szkoły pracował m.in. w szpitalu.

Mimo to, tak jak wielu swoich rówieśników spędzał sporo czasu w okolicach należącego do Sugar Minotta studia Black Roots, zwłaszcza że jednym z nagrywających tam młodych talentów był jego starszy brat, Delus. Sytuacja zmieniła się w 2005 gdy Konshens i Delus poznali ekipę producentów Cash Flow. - Pierwszy numer jaki nagrałem wspólnie z Delusem jako Sojah to numer na rytmie Guilty, "Pon di Corner". Okazało się, że ten kawałek stał się numerem 1 na listach przebojów reggae w Japonii - a dowiedzieliśmy się o tym, po prostu szukając czegoś na swój temat w Internecie! - opowiada Konshens - udało nam się ogarnąć miesięczną trasę po Japonii, a potem małą trasę w Europie, odwiedziliśmy między innymi Francję, Niemcy, Finlandię i Czechy.

Po tak dobrym przyjęciu za granicą, bracia postanowili umocnić swoją lokalną pozycję, stąd pomysł na trzy różne wcielenia - wspólny projekt Sojah i niezależne solowe kariery jako Konshens i Delus. - Postanowiliśmy zaatakować ze wszystkich stron naraz - śmieje się Konshens - ale tak naprawdę mamy długofalowy plan i rozgrywamy go powoli.

Pierwszym znakiem, że ich plan odnosi sukces była reakcja na debiutancki singiel Konshensa "Winner", który został dosłownie katapultowany na numer 1 list przebojów reggae.

Od tego czasu Konshens utrzymuję wysoki poziom hitami takimi jak m.in. "This Means Money", "Good Girl Gone Bad" z Tarrusem Rileyem, "Rasta Imposter" czy "Realest Song" który już obwołany został najlepszym klipem reggae 2010. Zagrał na wszystkich ważniejszych festiwalach na Jamajce i w USA takich jak Reggae Sumfest, Irie Jamboree, Rebel Salute itd. Tego lata Konshens planuje trase po Europie w towarzystwie znanego już w Polsce niemieckiego sound systemu - Upliftment International. Reprezentacja Lipska gra w Polsce nie po raz pierwszy, wielokrotnie występowali wspólnie z EastWest Sound na polskich festiwalach i w klubach. Teraz też pracują razem przy organizacji trasy.

- Od kiedy pierwszy raz usłyszałem skład Sojah, od razu zwróciłem na nich uwage - mówi Kuba1200 z EastWest Rockers - kolejne wydawane przez Konshensa single tylko umacniały mnie w przekonaniu, że to nieprzeciętny artysta. Podczas mojej wizyty na Jamajce udało się ustalić wstępny plan działania i wyraziliśmy wzajemną gotowość do współpracy. Bardzo się cieszę, że cała trasa doszła do skutku i będziemy mogli po raz pierwszy gościć go w Polsce.

Chociaż występuje na scenie sound system, dla wielu będzie to gwiazda numer 1 tegorocznego Reggaelandu, zwłaszcza dla tych którzy kochają jamajską muzykę A.D. 2010. Panie i panowie - Konshens!

Zobacz również:
Koncerty, które już się odbyły:
2010
 11.07 Nd.  Płock, "Reggaeland" (+ Upliftment Sound)

Powiązane nowości:

Karrot Kommando wita Was w roku 2012.

dodano dnia: 10.01.2012 Wt.

Co więc wydarzyło się w rodzinie Karrot Kommando w roku 2011, a jakie wydarzenia muzyczne czekają Was w 2012 - czytajcie poniżej.

Konshens, Eastwest Sound i Ras Luta na Reggaelandzie

dodano dnia: 09.06.2010 śr.

Z przyjemnością ogłaszamy, że mocna reprezentacja artystów związanych z Karrot wystąpi na tegorocznym festiwalu Reggaeland w Płocku.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem