Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Kosmos Mega

gatunek: reggae, bhangra, electro dub

kraj: Polska

koncertów: 1

data/okres: 22.08.2008

Informacje:

Kosmos Mega Sound System pierwszy raz rozbrzmiał w 1994 r. w Szklarskiej Porębie. Inicjatorem i twórcą tego projektu jest pochodzący ze Zgorzelca Dj Ostatni z Aborygenów Jasiu. Od samego początku działalności można było określić styl imprezy. Mieszanka reggae, ska i elektronicznych beatów składają się na całość sound systemowego mixu. Poza jamajskimi rytmami prezentowane są produkcje z wytwórni elektro dubowych, rozbrzmiewa także bhangra, dancehall i drum & bass.

Na przestrzeni 14 lat Kosmos Mega Sound System wziął udział w ponad 300 imprezach na terenie kraju, Niemiec i Czech. Do najbardziej udanych imprez można zaliczyć udział w IV i V pojedynku polskich sound systemów Sound Clash 2002, który odbył się w Poznaniu i Szczecinie. W 2004 odbyła się impreza jubileuszowa 10 lecia działalności, która odbyła się w Szklarskiej Porębie. Wystąpili na niej Joint Venture Sound System, Dj Feel-X oraz zaprzyjaźnione ekipy didżejskie. Do ważnych wydarzeń 2005 roku można zaliczyć udział w Sound Clash 2005, który odbył się w Poznaniu. Razem z MC Grizzlee'm, Kosmos Sound prowadził chill out prezentując elektroniczne brzmienia reggae, dub. Kolejnym sukcesem stała się organizacja imprezy Majóffka 2005. 3 dniowa impreza która odbyła się w Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie. Na imprezie tej wystąpili zaprzyjaźnienie di dżeje oraz Natural Dread Killaz oraz Africonnect. Na Marleykach 2005 Kosmos Mega Sound System wystąpił na wspólnej imprezie razem z Joint Venture Sound System, Vavamuffin, Rootsmanem i zespołem Paihivo. Końcówka roku to organizacja koncertu Paprika Korps oraz wspólna impreza wraz ze Zjednoczeniem Sound System w warszawskim klubie Punkt.

Rok 2006 można uznać za rok przełomowy. W tym roku DJ Jasiek zorganizował imprezę Marleyki 2006, której przed laty był pomysłodawcą, a impreza dalej kontynuowana odbyła się po raz siódmy. Na Marleykach 2006 wystąpili: The Special Guests z Berlina, NDK+Riddim Bandidts Band, Joint Venture Sound System, K-Jah Positive Sound System, Paprika Korps, Rootstical. Kolejna to 3 dniowa impreza Majówka w Szklarskiej Porębie i Jeleniej Górze. Mega wydarzeniem była organizacja sceny sound systemowej na festiwalu Reggae Dub Festiwal - Bielawa.

W 2006 roku Kosmos Sound zorganizował koncerty w Szklarskiej Porębie, na których wystąpili: Wszystkie Wschody Słońca, Joint Venture Sound System, House Of Riddim & Jah Meek & Marlene Johnson- zespół z Austrii z wokalistami z Jamajki, Bislet Sound System z Norwegii oraz Faza z Wrocławia i Vavamuffin z Warszawy.

Kosmos Mega Sound System zagrał na festiwalach: "Reggae bez gwiazd" w Wołowie, One Love Stage Excluzive w Zielonej Górze, Wiosna Reggae we Wrocławiu oraz na wspomnianym wcześniej Reggae Dub Festival w Bielawie, a pod koniec roku na "Winter Reggae" w Gliwicach.

Od maja 2007 roku Kosmos Mega Sound System współpracuje z klubem JAZGOT w Szklarskiej Porębie gdzie organizuje koncerty. Na scenie klubu Jazgot wystąpili m.in. Paprika Korps, Masala Sound System, East West Rockers, Natural Dread Killaz, 27 Pablo, Akurat.

Ponadto w 2007 roku Dj Jasiek wystąpił na największym reggae festiwalu Ostróda 2007 oraz na letniej edycji Wroclove Summer Stage we Wrocławiu.

Zobacz również:
Koncerty, które już się odbyły:
2008
 22.08 Pt.  Bielawa, Reggae Dub Festival
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem