Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Kapela Ze Wsi Warszawa

gatunek: folk mazowiecki

kraj: Polska

koncertów: 281

data/okres: 15.08.2010 - 23.09.2022

Przyszłe koncerty:
 20.08 So.  Owidz, Grodzisko Owidz "5. Festiwal Mitologii Słowiańskiej"
 15.09 Cz.  Limerick (Irlandia), "Polish Art Festival"
 17.09 So.  Kunice
 18.09 Nd.  Rybnik, Zabytkowa Kopalnia Ignacy
 22.09 Cz.  Stuttgart (Niemcy), Laboratorium
 23.09 Pt.  Mainz (Niemcy), Frankfurter Hof
Informacje:

Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, barabany - brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj'ami.

Kapela zdobyła wiele nagród na polskich i zagranicznych festiwalach folkowych, m.in. "Scena Otwarta" Mikołajki Folkowe 1997 oraz nagroda Orkiestry św. Mikołaja, Festiwal Polskiego Radia "Nowa tradycja" - 1998 r. - II nagroda i nagroda publiczności.

Debiutancki album, "Hop Sa Sa," został nagrany na żywo w Studio Polskiego Radia, a wyprodukował go Włodzimierz Kleszcz, pomysłodawca i producent epokowych mariaży kapeli Trebuniów-Tutków z Twinkle Brothers i Adrianem Sherwoodem. Słuchacze Trójki uznali "Hop Sa Sa" za najlepsze wydawnictwo folkowe 1998 roku.

W 2001 roku zespół wydał album "Wiosna Ludu", wznowiony w 2003. roku w Niemczech przez prestiżowe wydawnictwo world music - "JARO", a w 2004. przez amerykańskie "Harmonia Mundi/World Village". "Wiosna Ludu" w 2003. roku otrzymała nagrodę Grand Prix na festiwalu International Competition of Folk Music Recordings za najlepsze nagranie muzyki folk przyznane przez Europejską Unię Radiową.

W roku 2004 Radio BBC 3 wyróżniło grupę nagrodą Awards for World Music w kategorii "Newcomer".

W styczniu 2005 roku ukazała się trzecia płyta formacji - "Wykorzenienie". Album miał swoją premierę we wszystkich państwach Unii Europejskiej, USA, Kanadzie i Japonii, gdzie Kapela odbyła liczne trasy koncertowe. W Niemczech płyta "Wykorzenienie" została uznana przez miesięcznik "Stereo" za jedną z 3 najlepszych płyt tego roku w kategorii "muzyka zagraniczna".

W 2006 KzWW otrzymała "Fryderyka" w kategorii najlepszy album folk/etno za "Wykorzenienie" oraz znalazła się w gronie 10 nominowanych albumów do nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego - Grammy.

Zespół współpracował z Jackiem Wallem - kalifornijskim kompozytorem dla którego zrealizował muzykę do gry komputerowej "Myst IV" - światowego bestselleru. Obok Kapeli można usłyszeć utwory samego Petera Gabriela - mentora sceny World. KzWW brała również udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do jednej z popularnych w Japonii mang.

Rok 2007 przynosi chwilową przerwę w aktywności, Maja i Wojtek zostają rodzicami, co pozwala na chwilowy oddech całej grupie. W tymże czasie zespół otrzymuje, przyznawaną przez magazyn Machina, nagrodę "Machiner" w dwóch kategoriach: "najlepszy zespół" oraz "sukces na świecie".

W 2008. roku powstaje album z remiksami - "Wymiksowanie", zespół tworzy muzykę do spektaklu teatralnego z tekstami Tymona Tymańskiego, "Muzykanty Wielkiego Pola" (reż. Cezi Studniak) wystawionego w Teatrze Capitol we Wrocławiu. W kwietniu nagrany zostaje 4 studyjny album - "Infinity", którego światowa premiera miała miejsce w listopadzie, a polska wstyczniu 2009 roku.

Na początku 2009 roku grupa otrzymała po raz drugi w swej karierze nagrodę Fryderyka, tym razem za najlepszy album Folk 2008 - "Wymixowanie". W tym roku KzWW po raz kolejny udaje się do USA promując "Infinity" co owocuje już na początku 2010 roku, kiedy to prestiżowy portal internetowy "Popmatters" uznaje płytę za najlepszy album 2009 roku w kategorii World Music, oraz przyznaje 36 miejsce na liście wszystkich produkcji muzyznych 2009 roku.

W kwietniu 2010 album Infinity zdobywa tytuł Folkowego Fonogramu Roku, oraz zdobywa 3. W historii zespołu "Fryderyka" za najlepszy album Folk/World Music. Od lipca 2010 zespół opuszczają Maja Kleszcz i Wojtek Krzak, zastąpieni przez skrzypaczkę Ewę Wałecką i kontrabasistę Pawła Mazurczaka.

Kapela w nowym składzie przystępuje do pracy nad kolejnym albumem. 1. Lipca 2011 w ramach koncertu "EUharmonia", dochodzi do wspólnego występu, poprzedzonego sesją nagraniową, z kultowym szwedzkim zespołem Hedningarna, legendą sceny world music. Kolaboracja z weteranami sceny nordic roots prowadzi KzWW do konceptu nowej płyty "NORD", której nagranie następuje na jesieni 2011.

W lutym 2012. roku KzWW ponownie gości w USA, gdzie na zaproszenie Andy'ego Teirsteina, wybitnego nowojorskiego dyrygenta i kompozytora, bierze udział w stworzeniu i wykonaniu muzyki do spektaklu "A blessing on the moon.(...)", którego oficjalna premiera ma miejsce na jednym z największych kanadyjskich festiwali "Chutzpah! Festival" w Vancouver.

W marcu 2012 nakładem Karrot Kommando ukazuje się w Polsce 6. album Kapeli ze Wsi Warszawa - "NORD". Wydawnictwo zbiera znakomite recenzje krytyki i wzbudza entuzjazm słuchaczy. W czerwcu Kapela występuje na specjalnym koncercie w Białymstoku z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej. W lipcu, w Cieszynie, w trakcie festiwalu "Kręgi Sztuki", KzWW celebruje u boku weteranów zespołu, przyjaciół i gości specjalnych, 15-te urodziny. We wrześniu "NORD" ukazuje się nakładem niemieckiego "JARO", zdobywając miano "Top Of The World Album" od prestiżowego brytyjskiego Songlines oraz 2.miejsce wrześniowego notowania World Music Charts Europe.

Album "NORD" zdobywa również Kwartalną Nagrodę Niemieckiej Krytyki Fonograficznej w kategorii "Muzyka świata". Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez 150. osobowy panel najlepszych niemieckich dziennikarzy muzycznych (prasa, radio, Internet, telewizja), muzykologów i DJów.

Jeszcze we wrześniu Kapela Ze Wsi Warszawa otrzymuje Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W trakcie uroczystego koncertu jubileuszowego (2 XII 2012), marszałek Adam Struzik wręcza zespołowi Medal Pamiątkowy "Pro Masovia" - "za wybitne zasługi oraz całokształt działalności".

W latach 2013-2014 Kapela podróżuje sporo, odwiedza po raz pierwszy Australię, wraca do Stanów Zjednoczonych i pojawia się na licznych europejskich festiwalach.

W 2015 roku ukazuje się efekt ponad dwuletniej skomplikowanej pracy studyjnej - dwupłytowy album "Święto Słońca", na którym poza Kapelą pojawili się znamienici zagraniczni goście jak awangardowa wokalistka z Galicji Mercedes Peón, geniusz kemanche z Iranu Kayhan Kalhor czy wirtuoz sarangi Ustad Liaquat Khan z Indii,

Album zdobywa Fryderyka w 2016 roku.

W 2017 Kapela ze Wsi Warszawa wraca do Australii oraz gra pierwsze koncerty w Nowej Zelandii.

Pod koniec 2017 roku ukazuje się album "Re:akcja mazowiecka", będący zapisem wspólnych nagrań Kapeli i ich mazowieckich Mistrzów. Album zdobywa kolejnego Fryderyka!

Koniec 2020 przynosi nową płytę!

Album zatytułowany "Uwodzenie" ukazuje się 30 listopada nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Zespół ponownie odkrywa Mazowsze. Tym razem daje się ponieść nurtom rzeki, inspirując się tak Wisłą jak i Urzeczem - historycznym podwarszawskim mikroregionem etnograficznym, rozciągającym się po obydwu brzegach Wisły.

„Rzeka ze swoimi dopływami jest jak część krwioobiegu, to wytchnienie współczesnego miasta. Chcieliśmy to uchwycić w muzyce - mówi o inspiracjach skrzypaczka i wokalistka zespołu Sylwia Świątkowska - z drugiej strony Wisła była dawniej ważniejszym kanałem komunikacji. Flisackie tratwy zapewniały Mazowszu kontakt z całą Polską i światem, przynosiły tchnienie wolności, nowoczesności i niezależności, tworząc w rezultacie bogatą i różnorodną mozaikę kulturową”.

Siłą kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską... Ponad 30 krajów, 4 kontynenty. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Moskwę, Paryż, Lisbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles, Vancouver, Adelaide, Melbourne i New Plymouth. Teatry, kluby, festiwale, małe grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. I tak bez przerwy już od ponad dwudziestu lat...

Zobacz również:
Filmy Kapeli Ze Wsi Warszawa:

Kapela ze Wsi Warszawa - Oracja do wody

Scenariusz i reżyseria: Justyn Kołakowski, Amadeusz Mytych

Kapela ze Wsi Warszawa feat. Maria Bienias - Plunsy

produkcja: Papaya Films

Kapela Ze Wsi Warszawa - Fly My Dub (Studio AS One remix)

aimacja: Łukasz Rusinek

Świetliki i Kapela ze Wsi Warszawa - Karrot Kommando Karambol 2014

Video: Bombaclass
Mix & Master: Studio AS One

Kapela ze Wsi Warszawa i Mercedes Peón - Jan sobótkowy

Autor: PSYCHOKINO

Kapela ze Wsi Warszawa feat. Mercedes Peón - Leeeć!

Autor: Kuba Stężycki (gridimages.pl)

Kapela Ze Wsi Warszawa - Moja Dolo

produkcja: Tabla Film

Kapela ze Wsi Warszawa - Kołysanka Konopna

Autor: Sylwia Kubus

Kapela ze Wsi Warszawa - "Ej ty, gburski synie"

Produkcja: Grupa Filmowa 4zero4

Kapela ze wsi Warszawa - NORD - promomiks

Mix: Activator Mario Dziurex
Zdjęcia: Radek Polak

Kapela ze Wsi Warszawa - Nagrywanie płyty NORD

zdjęcia: Grzech Wierzchowski

Utwory Kapeli Ze Wsi Warszawa:
lp.   nazwa czas cena zakup ściągnij odsłuch
1.
Bendzie wojna
3m 56s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
2.
Bida blues
4m 55s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
3.
Ej ty, gburski synie
3m 41s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
4.
Fly My Dub
5m 05s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
5.
Fly My Voice!
4m 48s 2,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
6.
Gospodynie
7m 42s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
7.
Grajo gracynki
3m 33s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
8.
Hola byśki hola
4m 39s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
9.
Ingunn
3m 41s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
10.
Isue (WVB rework)
3m 30s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
11.
Jan sobótkowy
3m 38s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
12.
Kalinowy ober
1m 24s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
13.
Kalinowy sadek
4m 38s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
14.
Kołysanka konopna
4m 42s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
15.
Ku słońcu
7m 58s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
16.
Kujawiak Czart
4m 43s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
17.
Leeeć
4m 49s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
18.
Moja dolo
6m 13s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
19.
Musiałaś ty dziewce
4m 48s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
20.
Na sobótce była
5m 12s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
21.
Polka Emigrantka
2m 05s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
22.
Polka Ryfka
3m 52s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
23.
Polka żydóweczka
5m 02s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
24.
Step Owy
7m 14s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
25.
Tarninowy ogień
10m 25s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
26.
Wianuszkowy
6m 51s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
27.
Zakołysanka
5m 53s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
28.
Zakołysanka - alap
1m 44s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
Materiały promocyjne:
nazwa typ rozmiar
ikona "Uwodzenie" / "Waterduction" front cover art obraz 4Mb
ikona Rider Techniczny (PL) dokument 73kb
ikona Technical rider (EN) dokument 67kb
nazwa typ rozmiar
ikona Zdjęcia zespołu obraz 38.9Mb

Wydawnictwa Kapeli Ze Wsi Warszawa wydane przez Karrot Kommando:

Kapela Ze Wsi Warszawa - Uwodzenie

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK137

data wydania: 2020

płyta CD: 40,00zł

CD+DVD: 75,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Wykorzenienie

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK116

data wydania: 2004

album CD + DVD: 45,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - re:akcja mazowiecka

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK114

data wydania: 2017

album CD: 40,00zł

wersja rozszerzona CD: 65,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Wiosna Ludu

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK82

data wydania: 2015

album CD+DVD: 45,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Midsummer Rain Song

rodzaj: singiel

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK78

data wydania: 2015

Kapela Ze Wsi Warszawa - Hopsasa

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK75

data wydania: 2014

CD+DVD: 45,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Święto Słońca

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK71

data wydania: 2015

album 2CD: 45,00zł

pliki audio: 1,99zł/20,86zł

płyta winylowa: 120,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Fly My Voice (& Mercedes Peón)

rodzaj: singiel

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK71S

data wydania: 2014

pliki audio: 2,99zł/2,99zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - NORD

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK46

data wydania: 2012

płyta CD: 40,00zł

pliki audio: 1,99zł/19,37zł

 

Towary Kapeli Ze Wsi Warszawa w sklepie Karrot Kommando:

Pakiet płyt Kapeli ze Wsi Warszawa

pakiet płyt CD: 245,00zł

 

Powiązane nowości:

VA - i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza.

dodano dnia: 10.12.2021 Pt.

Płyta z piosenkami do tekstów Różewicza już jest!

"i milczeć, i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza"

dodano dnia: 14.11.2021 Nd.

11 interpretacji utworów Tadeusza Różewicza. Wśród wykonawców min. Edyta Bartosiewicz, Wojciech Waglewski i Pablopavo!

Startuje cykl koncertów Karrot Białoprądnicki!

dodano dnia: 01.07.2021 Cz.

Karrot Kommnando przejmuje Dworek Białoprądnicki we wszystkie piątki lipca i sierpnia!

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem