Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Kapela Ze Wsi Warszawa

gatunek: folk mazowiecki

kraj: Polska

koncertów: 287

data/okres: 15.08.2010 - 23.09.2022

Informacje:

Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, barabany - brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj'ami.

Kapela zdobyła wiele nagród na polskich i zagranicznych festiwalach folkowych, m.in. "Scena Otwarta" Mikołajki Folkowe 1997 oraz nagroda Orkiestry św. Mikołaja, Festiwal Polskiego Radia "Nowa tradycja" - 1998 r. - II nagroda i nagroda publiczności.

Debiutancki album, "Hop Sa Sa," został nagrany na żywo w Studio Polskiego Radia, a wyprodukował go Włodzimierz Kleszcz, pomysłodawca i producent epokowych mariaży kapeli Trebuniów-Tutków z Twinkle Brothers i Adrianem Sherwoodem. Słuchacze Trójki uznali "Hop Sa Sa" za najlepsze wydawnictwo folkowe 1998 roku.

W 2001 roku zespół wydał album "Wiosna Ludu", wznowiony w 2003. roku w Niemczech przez prestiżowe wydawnictwo world music - "JARO", a w 2004. przez amerykańskie "Harmonia Mundi/World Village". "Wiosna Ludu" w 2003. roku otrzymała nagrodę Grand Prix na festiwalu International Competition of Folk Music Recordings za najlepsze nagranie muzyki folk przyznane przez Europejską Unię Radiową.

W roku 2004 Radio BBC 3 wyróżniło grupę nagrodą Awards for World Music w kategorii "Newcomer".

W styczniu 2005 roku ukazała się trzecia płyta formacji - "Wykorzenienie". Album miał swoją premierę we wszystkich państwach Unii Europejskiej, USA, Kanadzie i Japonii, gdzie Kapela odbyła liczne trasy koncertowe. W Niemczech płyta "Wykorzenienie" została uznana przez miesięcznik "Stereo" za jedną z 3 najlepszych płyt tego roku w kategorii "muzyka zagraniczna".

W 2006 KzWW otrzymała "Fryderyka" w kategorii najlepszy album folk/etno za "Wykorzenienie" oraz znalazła się w gronie 10 nominowanych albumów do nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego - Grammy.

Zespół współpracował z Jackiem Wallem - kalifornijskim kompozytorem dla którego zrealizował muzykę do gry komputerowej "Myst IV" - światowego bestselleru. Obok Kapeli można usłyszeć utwory samego Petera Gabriela - mentora sceny World. KzWW brała również udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do jednej z popularnych w Japonii mang.

Rok 2007 przynosi chwilową przerwę w aktywności, Maja i Wojtek zostają rodzicami, co pozwala na chwilowy oddech całej grupie. W tymże czasie zespół otrzymuje, przyznawaną przez magazyn Machina, nagrodę "Machiner" w dwóch kategoriach: "najlepszy zespół" oraz "sukces na świecie".

W 2008. roku powstaje album z remiksami - "Wymiksowanie", zespół tworzy muzykę do spektaklu teatralnego z tekstami Tymona Tymańskiego, "Muzykanty Wielkiego Pola" (reż. Cezi Studniak) wystawionego w Teatrze Capitol we Wrocławiu. W kwietniu nagrany zostaje 4 studyjny album - "Infinity", którego światowa premiera miała miejsce w listopadzie, a polska wstyczniu 2009 roku.

Na początku 2009 roku grupa otrzymała po raz drugi w swej karierze nagrodę Fryderyka, tym razem za najlepszy album Folk 2008 - "Wymixowanie". W tym roku KzWW po raz kolejny udaje się do USA promując "Infinity" co owocuje już na początku 2010 roku, kiedy to prestiżowy portal internetowy "Popmatters" uznaje płytę za najlepszy album 2009 roku w kategorii World Music, oraz przyznaje 36 miejsce na liście wszystkich produkcji muzyznych 2009 roku.

W kwietniu 2010 album Infinity zdobywa tytuł Folkowego Fonogramu Roku, oraz zdobywa 3. W historii zespołu "Fryderyka" za najlepszy album Folk/World Music. Od lipca 2010 zespół opuszczają Maja Kleszcz i Wojtek Krzak, zastąpieni przez skrzypaczkę Ewę Wałecką i kontrabasistę Pawła Mazurczaka.

Kapela w nowym składzie przystępuje do pracy nad kolejnym albumem. 1. Lipca 2011 w ramach koncertu "EUharmonia", dochodzi do wspólnego występu, poprzedzonego sesją nagraniową, z kultowym szwedzkim zespołem Hedningarna, legendą sceny world music. Kolaboracja z weteranami sceny nordic roots prowadzi KzWW do konceptu nowej płyty "NORD", której nagranie następuje na jesieni 2011.

W lutym 2012. roku KzWW ponownie gości w USA, gdzie na zaproszenie Andy'ego Teirsteina, wybitnego nowojorskiego dyrygenta i kompozytora, bierze udział w stworzeniu i wykonaniu muzyki do spektaklu "A blessing on the moon.(...)", którego oficjalna premiera ma miejsce na jednym z największych kanadyjskich festiwali "Chutzpah! Festival" w Vancouver.

W marcu 2012 nakładem Karrot Kommando ukazuje się w Polsce 6. album Kapeli ze Wsi Warszawa - "NORD". Wydawnictwo zbiera znakomite recenzje krytyki i wzbudza entuzjazm słuchaczy. W czerwcu Kapela występuje na specjalnym koncercie w Białymstoku z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej. W lipcu, w Cieszynie, w trakcie festiwalu "Kręgi Sztuki", KzWW celebruje u boku weteranów zespołu, przyjaciół i gości specjalnych, 15-te urodziny. We wrześniu "NORD" ukazuje się nakładem niemieckiego "JARO", zdobywając miano "Top Of The World Album" od prestiżowego brytyjskiego Songlines oraz 2.miejsce wrześniowego notowania World Music Charts Europe.

Album "NORD" zdobywa również Kwartalną Nagrodę Niemieckiej Krytyki Fonograficznej w kategorii "Muzyka świata". Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez 150. osobowy panel najlepszych niemieckich dziennikarzy muzycznych (prasa, radio, Internet, telewizja), muzykologów i DJów.

Jeszcze we wrześniu Kapela Ze Wsi Warszawa otrzymuje Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W trakcie uroczystego koncertu jubileuszowego (2 XII 2012), marszałek Adam Struzik wręcza zespołowi Medal Pamiątkowy "Pro Masovia" - "za wybitne zasługi oraz całokształt działalności".

W latach 2013-2014 Kapela podróżuje sporo, odwiedza po raz pierwszy Australię, wraca do Stanów Zjednoczonych i pojawia się na licznych europejskich festiwalach.

W 2015 roku ukazuje się efekt ponad dwuletniej skomplikowanej pracy studyjnej - dwupłytowy album "Święto Słońca", na którym poza Kapelą pojawili się znamienici zagraniczni goście jak awangardowa wokalistka z Galicji Mercedes Peón, geniusz kemanche z Iranu Kayhan Kalhor czy wirtuoz sarangi Ustad Liaquat Khan z Indii,

Album zdobywa Fryderyka w 2016 roku.

W 2017 Kapela ze Wsi Warszawa wraca do Australii oraz gra pierwsze koncerty w Nowej Zelandii.

Pod koniec 2017 roku ukazuje się album "Re:akcja mazowiecka", będący zapisem wspólnych nagrań Kapeli i ich mazowieckich Mistrzów. Album zdobywa kolejnego Fryderyka!

Koniec 2020 przynosi nową płytę!

Album zatytułowany "Uwodzenie" ukazuje się 30 listopada nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Zespół ponownie odkrywa Mazowsze. Tym razem daje się ponieść nurtom rzeki, inspirując się tak Wisłą jak i Urzeczem - historycznym podwarszawskim mikroregionem etnograficznym, rozciągającym się po obydwu brzegach Wisły.

„Rzeka ze swoimi dopływami jest jak część krwioobiegu, to wytchnienie współczesnego miasta. Chcieliśmy to uchwycić w muzyce - mówi o inspiracjach skrzypaczka i wokalistka zespołu Sylwia Świątkowska - z drugiej strony Wisła była dawniej ważniejszym kanałem komunikacji. Flisackie tratwy zapewniały Mazowszu kontakt z całą Polską i światem, przynosiły tchnienie wolności, nowoczesności i niezależności, tworząc w rezultacie bogatą i różnorodną mozaikę kulturową”.

Siłą kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską... Ponad 30 krajów, 4 kontynenty. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Moskwę, Paryż, Lisbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles, Vancouver, Adelaide, Melbourne i New Plymouth. Teatry, kluby, festiwale, małe grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. I tak bez przerwy już od ponad dwudziestu lat...

Zobacz również:
Filmy Kapeli Ze Wsi Warszawa:

Kapela ze Wsi Warszawa - Oracja do wody

Scenariusz i reżyseria: Justyn Kołakowski, Amadeusz Mytych

Kapela ze Wsi Warszawa feat. Maria Bienias - Plunsy

produkcja: Papaya Films

Kapela Ze Wsi Warszawa - Fly My Dub (Studio AS One remix)

aimacja: Łukasz Rusinek

Świetliki i Kapela ze Wsi Warszawa - Karrot Kommando Karambol 2014

Video: Bombaclass
Mix & Master: Studio AS One

Kapela ze Wsi Warszawa i Mercedes Peón - Jan sobótkowy

Autor: PSYCHOKINO

Kapela ze Wsi Warszawa feat. Mercedes Peón - Leeeć!

Autor: Kuba Stężycki (gridimages.pl)

Kapela Ze Wsi Warszawa - Moja Dolo

produkcja: Tabla Film

Kapela ze Wsi Warszawa - Kołysanka Konopna

Autor: Sylwia Kubus

Kapela ze Wsi Warszawa - "Ej ty, gburski synie"

Produkcja: Grupa Filmowa 4zero4

Kapela ze wsi Warszawa - NORD - promomiks

Mix: Activator Mario Dziurex
Zdjęcia: Radek Polak

Kapela ze Wsi Warszawa - Nagrywanie płyty NORD

zdjęcia: Grzech Wierzchowski

Utwory Kapeli Ze Wsi Warszawa:
lp.   nazwa czas cena zakup ściągnij odsłuch
1.
Bendzie wojna
3m 56s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
2.
Bida blues
4m 55s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
3.
Ej ty, gburski synie
3m 41s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
4.
Fly My Dub
5m 05s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
5.
Fly My Voice!
4m 48s 2,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
6.
Gospodynie
7m 42s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
7.
Grajo gracynki
3m 33s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
8.
Hola byśki hola
4m 39s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
9.
Ingunn
3m 41s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
10.
Isue (WVB rework)
3m 30s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
11.
Jan sobótkowy
3m 38s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
12.
Kalinowy ober
1m 24s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
13.
Kalinowy sadek
4m 38s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
14.
Kołysanka konopna
4m 42s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
15.
Ku słońcu
7m 58s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
16.
Kujawiak Czart
4m 43s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
17.
Leeeć
4m 49s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
18.
Moja dolo
6m 13s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
19.
Musiałaś ty dziewce
4m 48s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
20.
Na sobótce była
5m 12s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
21.
Polka Emigrantka
2m 05s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
22.
Polka Ryfka
3m 52s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
23.
Polka żydóweczka
5m 02s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
24.
Step Owy
7m 14s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
25.
Tarninowy ogień
10m 25s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
26.
Wianuszkowy
6m 51s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
27.
Zakołysanka
5m 53s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
28.
Zakołysanka - alap
1m 44s 1,99zł
ikona
ikonamp3ikonaflac ikonaikona
Materiały promocyjne:
nazwa typ rozmiar
ikona "Uwodzenie" / "Waterduction" front cover art obraz 4Mb
ikona Rider Techniczny (PL) dokument 73kb
ikona Technical rider (EN) dokument 67kb
nazwa typ rozmiar
ikona Zdjęcia zespołu obraz 38.9Mb
Koncerty, które już się odbyły:
2010
 15.08 Nd.  Przelewice, "Folkwark"
 29.08 Nd.  Powsin
 04.09 So.  Gryfino, "Sztukowanie"
 10.09 Pt.  Lublin, "Festiwal Smaków"
 11.09 So.  Żory
 25.09 So.  Chełm
 30.10 So.  Szczecin, Fabryka Dźwięku
 03.12 Pt.  Kraków, Żaczek
 04.12 So.  Opole, NCPP
2011
 31.03 Cz.  Toruń, Lizard King
 07.04 Cz.  Wrocław, Synagoga pod białym bocianem "Ethno Jazz Festival"
 07.05 So.  Siedlce
 21.05 So.  Liverpool (Wielka Brytania)
 11.06 So.  Pruszcz Gdański
 18.06 So.  Berlin (Niemcy), Breitscheidplatz
 21.06 Wt.  Bracknell (Wielka Brytania), South Hill Arts Centre
 22.06 śr.  Nottingham (Wielka Brytania), Lakeside Arts Centre
 23.06 Cz.  Pocklington (Wielka Brytania), Pocklington Arts Centre
 24.06 Pt.  Crowley (Wielka Brytania), "Crowley Folk Festival"
 25.06 So.  Gateshead (Wielka Brytania), The Sage
 26.06 Nd.  Chichester (Wielka Brytania), "Chichester Festivities"
 01.07 Pt.  Warszawa, Plac Defilad "Tu Warszawa"
  Warszawa, Rynek Nowego Miasta "EUharmonia"
 09.07 So.  Kuching (Malezja), "Rainforest World Music Festival"
 17.07 Nd.  Tolpuddle (Wielka Brytania), "Tolpuddle Martyrs' Festival"
 07.08 Nd.  Katowice, "OFF Festival"
 13.08 So.  Lublin, "Jarmark Jagielloński"
 04.09 Nd.  Leżajsk, "Spotkanie Trzech Kultur"
 10.09 So.  Warszawa
 11.09 Nd.  Piaseczno, "Jarmark"
 17.09 So.  Timişoara (Rumunia), "Festivalul Plai"
 25.09 Nd.  Legnica
 08.10 So.  Bruxelles (Belgia), Flagey
 29.10 So.  Gdynia, Ucho
 05.11 So.  London (Wielka Brytania), Lifem
 17.11 Cz.  Warszawa, Stodoła
 03.12 So.  Kraków, Studio
2012
 14.04 So.  Opole, NCPP
 15.04 Nd.  Wrocław, Ethno Jazz Festival
 19.04 Cz.  Kraków, Rotunda
 28.04 So.  Białystok, BOK
 01.05 Wt.  Sopot, "Ulica artystów"
 18.05 Pt.  Zakopane
 01.06 Pt.  Kalisz
 03.06 Nd.  Minsk (Białoruś)
 29.06 Pt.  Białystok, Filharmonia "Halfway Festival"
 30.06 So.  Koszęcin, "Święto Śląska"
 05.07 Cz.  Gdynia, "Open'er Festival"
 07.07 So.  Cieszyn, "Kręgi sztuki"
 20.07 Pt.  Szczecin, "Jarmark Jakubowy"
 25.08 So.  Poznań, "Festiwal sztuki ludowej"
 26.08 Nd.  Chorzów, "Jarmark produktów tradycyjnych"
 08.09 So.  Maurzyce, Skansen "Inauguracja programu EDD"
 09.09 Nd.  Domachowo, "Festiwal tradycji i folkloru"
 10.11 So.  Warszawa, Palladium
 11.11 Nd.  Katowice, Rialto
 12.11 Pn.  Wrocław, Synagoga pod Białym Bocianem
 23.11 Pt.  Kraków, Studio
 02.12 Nd.  Warszawa, Fabryka Trzciny "15 i pół"
 08.12 So.  Gdańsk, Centrum św Jana "Freedom Bell"
2013
 17.03 Nd.  Kraków, Rotunda
 26.04 Pt.  Lublin, "Kiermasz Turystyczny"
 16.05 Cz.  Warszawa, "Nowa Tradycja"
 24.05 Pt.  Wrocław, "Juwenalia"
 26.05 Nd.  Toruń, "Piknik kopernikański"
 08.06 So.  Poznań, "Ethnoport"
 09.06 Nd.  Sosnowiec, "Dni Sosnowca"
 16.06 Nd.  Wojnicz, "Park w Wojniczu"
 22.06 So.  Świdnica
 23.06 Nd.  Lublin
 29.06 So.  Kazimierz Dolny, "XLVII Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych"
 11.07 Cz.  Łódź
 13.07 So.  Kraków, "Męskie granie"
 20.07 So.  Kraków, Rozstaje
 10.08 So.  Poznań, "Męskie granie"
 23.08 Pt.  Nowy Targ
 07.09 So.  Kartuzy, "Kaszebe Festival"
 14.09 So.  Wałbrzych, "Porcelanowe Święto Wałbrzycha"
 15.09 Nd.  Rawicz, "Rawicki Jarmark Historyczny "
 29.09 Nd.  Białystok, Filharmonia "Festiwal Inny Wymiar (Wschód Kultury)"
 18.10 Pt.  Bydgoszcz, MCK
 16.11 So.  Los Angeles (Stany Zjednoczone), Music Center
 17.11 Nd.  New York (Stany Zjednoczone), Warsaw
 30.11 So.  Otrębusy
2014
 25.04 Pt.  Gliwice, "Halo!gen festival"
 17.05 So.  Grójec, "Plac wolności"
 21.06 So.  Goniądz, "Zlot ptaków polskich"
 28.06 So.  Katowice, "Ogrody Dźwięków"
 05.07 So.  Bałdy, "VII Warmiński Kiermasz Tradycji, Dialogu, Zabawy"
 13.07 Nd.  Pruszcz Gdański, "Jarmark rzemieślników"
 17.07 Cz.  Gdańsk, "Dźwięki północy"
 20.07 Nd.  Wdzydze Kiszewskie, Kaszubski Park Etnograficzny
 26.07 So.  Kielce, Hotel Grand
 01.08 Pt.  Kostrzyń, "Przystanek Woodstock" (+ Mercedes Peon)
 09.08 So.  Parczew, "Impreza miejska"
 16.08 So.  Gdańsk, "Solidarity of Arts"
  Gdańsk, "Solidarity of Arts"
 23.08 So.  Opoczno, "Opoczno Folk Attack"
 26.08 Wt.  Warszawa, "Warszawa Singera"
 29.08 Pt.  Warszawa, Park Magiczny "Warsaw Folk Laboratory"
 30.08 So.  Elbląg, "Elbląskie Święto Chleba"
 31.08 Nd.  Margonin, "Dożynki"
 11.10 So.  Łódź, Wytwórnia
 18.10 So.  Warszawa, ART Bemowo
 14.11 Pt.  Kozienice
 29.11 So.  Kraków, Hala Widowiskowa Uniwersytetu Ekonomicznego "KARROT KOMMANDO KARAMBOL"
 18.12 Cz.  Wrocław, Stary Klasztor "Złota Karrota"
2015
 27.03 Pt.  Marseille (Francja), Babel Med 2015
 11.04 So.  Podkowa Leśna
 24.04 Pt.  Budapest (Węgry)
 31.05 Nd.  Warszawa, Park Bródnowski "Korzenie Europy"
 13.06 So.  Zabrze, "Industriada"
 14.06 Nd.  Sosnowiec, Muza
 21.06 Nd.  Kielce
 23.06 Wt.  Wrocław, Stary Klasztor
 25.06 Cz.  Buxton (Wielka Brytania), Buxton Opera House
 27.06 So.  Toruń, "Święto Miasta Torunia"
 11.07 So.  Kraków, "EtnoKraków"
 17.07 Pt.  Ostrava (Czechy), Colours of Ostrava
 18.07 So.  Krotoszyn
 24.07 Pt.  Viljandi (Estonia), "Viljandi Folk Festival"
 26.07 Nd.  Viljandi (Estonia), "Viljandi Folk Festival"
 07.08 Pt.  Bielsko-Biała, "VI Letnia Scena Sfer"
 15.08 So.  Ryga (Litwa), "Riga City Festival"
 21.08 Pt.  Zakopane
 22.08 So.  Šumiac (Słowacja), "Šumenie Festival"
 30.10 Pt.  Salzburg (Austria)
 31.10 So.  Waiblingen (Austria)
 05.11 Cz.  Warszawa , Fabryka Trzciny "Folk Off! Tour 2015"
 15.11 Nd.  Kraków, Rotunda
 19.11 Cz.  Toruń, Lizard King "Folk Off! Tour 2015"
 20.11 Pt.  Gdynia , Ucho "Folk Off! Tour 2015"
 26.11 Cz.  Wrocław, Stary Klasztor "Folk Off! Tour 2015"
 28.11 So.  Warszawa, Teatr Studio
2016
 27.02 So.  Grodzisk Mazowiecki
 14.05 So.  Warszawa, "Zielone Świątki na Urzeczu"
 28.05 So.  Mińsk Mazowiecki
 18.06 So.  Goleniów
 23.06 Cz.  Wrocław, "Noc Świętojańska"
 24.06 Pt.  Świnoujście, "Noc Kupały"
 02.07 So.  Haapavesi (Finlandia)
 08.07 Pt.  Kazimierz Dolny, "Kazimiernikejszyn"
 09.07 So.  Jawor, "Wegetariada"
 21.07 Cz.  Tychy, "Święto Młodzieży"
 22.07 Pt.  Warszawa, "CPK Praga PŁD - Dni Mlodziezy"
 30.07 So.  Sandomierz
 02.08 Wt.  Kraków, "Święto Młodzieży"
 13.08 So.  Inowłódz, Zamek Kazimierza Wielkiego
 14.08 Nd.  Środa Wielkopolska, "Meskalina Blues Festival"
 27.08 So.  Kielce
 11.09 Nd.  Soleczniki (Litwa)
 17.09 So.  Kędzierzyn-Koźle, DK "Koźle"
 24.09 So.  Skierniewice
 09.10 Nd.  Basingstoke (Wielka Brytania), Anvil Arts
 16.10 Nd.  Warszawa, Teatr Syrena
 24.11 Cz.  Kraków, Zet Pe Te
 26.11 So.  Wrocław, Stary Klasztor "Festiwal Kultury i Muzyki Słowian SLAVA"
 04.12 Nd.  Chorzów, Teatr Rozrywki (+ Dziecięca Orkiestra Onkologiczna)
 10.12 So.  Budapeszt (Węgry), A38
2017
 11.05 Cz.  Konin, CKiS
 12.05 Pt.  Warszawa, UMFC
 13.05 So.  Konstancin, DK
 14.05 Nd.  Kozienice, "Folkobranie"
 04.06 Nd.  Bydgoszcz
 23.06 Pt.  Lublin
 08.07 So.  Montelimar (Francja), "Festival Oasis Bizz'Art Nomade"
 10.07 Pn.  Warszawa, Uniwersytet Muzyczny
 14.07 Pt.  Santiago de Compostela (Hiszpania) (feat. Mercedes Peon)
 22.07 So.  Czeremcha, "Z wiejskiego podwórza"
 29.07 So.  Augsburg (Niemcy) (feat. Mercedes Peon)
 18.08 Pt.  Opole, NCPP "Scena letnia"
 31.08 Cz.  Stary Sącz, "Pannonica Folk Festival"
 23.09 So.  Zawoja
 05.11 Nd.  Warszawa, "Jazz Jamboree" (feat. Bill Laswell)
2018
 03.02 So.  Wrocław, Stary Klasztor (+ Mistrzowie Mazowieccy)
 06.04 Pt.  Brema (Niemcy), Jazzahead
 10.04 Wt.  Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (+ Mistrzowie Mazowieccy)
 20.05 Nd.  Gdańsk, 100cznia
 06.06 śr.  Warszawa, TBC
 08.06 Pt.  Malbork
 09.06 So.  Otwock, plaża miejska "Membrana. Festiwal nad Rzeką."
 22.06 Pt.  Wrocław, "Noc Świętojańska"
 23.06 So.  Warszawa
 24.06 Nd.  Hajnówka
 12.07 Cz.  Gorajec, "Folkowisko"
 05.08 Nd.  Katowice, "OFF-Festival"
 10.08 Pt.  Óbudai-sziget, "Sziget Festival"
 25.08 So.  Kobylnica k. Słupska
 26.08 Nd.  Bydgoszcz
 15.09 So.  Stockholm (Szwecja), Skansen
 21.09 Pt.  Budapest (Węgry)
 04.10 Cz.  Rzeszów, Teatr Maska (+ Woody Sez)
 13.10 So.  Warszawa, Wawerskie Centrum Kultury - Filia Międzylesie
 19.10 Pt.  Lublin, Centrum Spotkań Kultur (+ Loopus Duo)
 20.10 So.  London (Wielka Brytania), Electric Brixton "Songlines Music Awards - Ceremony 2018"
 21.10 Nd.  Manchester (Wielka Brytania), Band on the Wall
 26.10 Pt.  Wrocław, Stara Piwnica "30 years in Dub" (+Zion Train, Joint Venture Sound System, Bakshish)
 27.10 So.  Warszawa, Pogłos "30 years in Dub." (+ Zion Train, Joint Venture Sound System, Bakshish, Jah Love Soundsystem)
 07.12 Pt.  Kraków, Żaczek
 08.12 So.  Warszawa, Drukarnia
 15.12 So.  Radom, Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej "Koncert gwiazdkowy" (+ Radomska Orkiestra Kameralna)
 27.12 Cz.  Catania (Włochy), Teatro Odeon
 28.12 Pt.  Palermo (Włochy), Sala De Seta - Cantieri Culturali della Zisa
2019
 12.01 So.  Tychy, Mediateka "Polish Sounds"
 04.04 Cz.  Wrocław, Stary Klasztor
 05.04 Pt.  Katowice, Królestwo
 06.04 So.  Dzierżoniów, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury
 07.04 Nd.  Zdzieszowice, MGOKSiR
 14.04 Nd.  Poznań, CK Zamek
 27.04 So.  Ostróda, Amfiteatr - sala kameralna
 03.05 Pt.  Göteborg (Szwecja), Göteborgs Konserthus "Polka Hardcore"
 04.05 So.  Świnoujście
 05.05 Nd.  Konin
 01.06 So.  Ląd nad Wartą, "Festiwal Kultury Słowiańskiej"
 02.06 Nd.  Kraków, Rynek
 14.06 Pt.  Częstochowa, "Festiwal Frytka OFF-Jazd"
 21.06 Pt.  Warszawa, Dzik "Premiera winyla "Święto Słońca""
 22.06 So.  Żyrardów, "Święto lnu"
 28.06 Pt.  Zakopane, "Lato z Radiem"
 05.07 Pt.  Bükfürdő (Węgry)
 19.07 Pt.  Puck, "Lato z Radiem"
 21.07 Nd.  Pszczew, "Jarmark Magdaleński"
 09.08 Pt.  Stalowa Wola, Lato z Radiem
 11.08 Nd.  Szklarska Poręba
 17.08 So.  Czarna Dąbrówka, "Jarmark Pomorski"
 22.08 Cz.  Ceceres (Hiszpania)
 25.08 Nd.  Zgorzelec, "Jarmark Staromiejski"
 07.09 So.  Seixas (Portugalia)
 13.09 Pt.  Kraków, Teatr Scena STU
 28.09 So.  Łódź, Wytwórnia "Wytwórnia Beer Fest 2019"
 17.10 Cz.  Edinburgh (Wielka Brytania), La Belle Angele
 18.10 Pt.  Whitby (Wielka Brytania), Whitby Pavilion Complex "Musicport Festival 2019"
 19.10 So.  Glastonbury (Wielka Brytania), Assembly Rooms of Glastonbury
 20.10 Nd.  London (Wielka Brytania), Rich Mix
 29.11 Pt.  Praha (Czechy), KCN
2020
 02.02 Nd.  Aberdeen (Wielka Brytania), Aberdeen Arts Centre
 10.07 Pt.  Warszawa, Karrot (koncert akustyczny)
 12.08 śr.  Gdańsk, 100cznia
 13.08 Cz.  Swornegacie, "Ostoya Festival"
 14.08 Pt.  Poznań, Centrum Kultury Zamek "15 lat Karrot Kommando"
 22.08 So.  Warszawa, Centrum Praskie Koneser "15 lat Karrot Kommando / Live+Stream Festival"
 28.08 Pt.  Sieradz, Tarasy nad rzeką Wartą "Wieczór Słowiański"
 29.08 So.  Białe Błota, "Parzybroda 2020"
 19.09 So.  Mielec, Muzeum Historii Regionalnej SCK - Pałacyk Oborskich "Mielecki Festiwal Muzyczny"
 20.09 Nd.  Włodawa, "XXI Festiwal Trzech Kultur"
2021
 15.04 Cz.  Wrocław, Stary Klasztor
 17.06 Cz.  Wrocław, Stary Klasztor
 20.06 Nd.  Warszawa, Klub Stodoła "Festiwal Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczpospolitej" (Goście: Nils Petter Molvaer + Carniacy)
 02.07 Pt.  Lublin, "Wielokulturowy Lublin"
 03.07 So.  Gdynia, "Globaltica"
 10.07 So.  Gorajec, Chutor Gorajec ""Folkowisko - Wehikuł Czasu 2021""
 17.07 So.  Nowa Ruda, "Festiwal Góry Literatury"
 18.07 Nd.  Kozienice
 23.07 Pt.  Kraków, Dworek Białoprądnicki "Karrot Białoprądnicki"
 24.07 So.  Żyrardów, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda
 25.07 Nd.  Białystok, "Podlaska Oktawa Kultur"
 28.07 śr.  Makowice, Lotnisko "Pol'and'Rock Festival 2021"
 14.08 So.  Mińsk Mazowiecki
 15.08 Nd.  Poznań, "Enter Enea Festival"
 21.08 So.  Ciechanów, Park na kanałami "Mazowiecki Szlak Tradycji"
 28.08 So.  Kalisz, Filharmonia
 29.08 Nd.  Kurowo, Narwiański Park Narodowy "Miodobranie 2021"
 04.09 So.  Strzegom, Rynek
 05.09 Nd.  Płock, Stary Rynek "Mazowiecki Szlak Tradycji"
 11.09 So.  Rawicz, "Rawicki Jarmark Historyczny"
 19.09 Nd.  Czersk, Zamek "Mazowiecki Szlak Tradycji"
 12.11 Pt.  Olsztyn, Kuźnia Społeczna
 26.11 Pt.  Wilno (Litwa), Dom Kultury Polskiej
 03.12 Pt.  Warszawa, Dom Kultury Świt (+ projekcja filmu "Zaginione Urzecze")
 10.12 Pt.  Lublin, ACK UMCS "Chatka Żaka" "Mikołajki Folkowe"
2022
 07.04 Cz.  Warszawa, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”
 06.05 Pt.  Oslo (Norwegia), Cosmopolite Scene
 24.06 Pt.  Lednica, "Noc Kupały"
 25.06 So.  Kraków, Scena na Powiślu
 30.06 Cz.  Lärz (Niemcy), Müritz Airpark "Fusion Festival"
 01.07 Pt.  Słupsk, "Etnobaltica"
 02.07 So.  Roveredo (Szwajcaria), "Grin Festival"
 07.07 Cz.  Gdańsk, Centrum św. Jana "Dźwięki Północy"
 14.07 Cz.  Ostrava (Czechy), "Colours of Ostrava"
 12.08 Pt.  Darłówko, Port, ul. Nadmorska "Reggaenwalde Festival 2022"
 13.08 So.  Brno (Czechy), "Brno Music Marathon / Maraton hudby Brno"
 20.08 So.  Owidz, Grodzisko Owidz "5. Festiwal Mitologii Słowiańskiej"
 15.09 Cz.  Limerick (Irlandia), "Polish Art Festival"
 17.09 So.  Kunice
 18.09 Nd.  Rybnik, Zabytkowa Kopalnia Ignacy
 22.09 Cz.  Stuttgart (Niemcy), Laboratorium
 23.09 Pt.  Mainz (Niemcy), Frankfurter Hof

Wydawnictwa Kapeli Ze Wsi Warszawa wydane przez Karrot Kommando:

Kapela Ze Wsi Warszawa - Uwodzenie

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK137

data wydania: 2020

płyta CD: 40,00zł

CD+DVD: 75,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Wykorzenienie

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK116

data wydania: 2004

album CD + DVD: 45,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - re:akcja mazowiecka

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK114

data wydania: 2017

album CD: 40,00zł

wersja rozszerzona CD: 65,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Wiosna Ludu

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK82

data wydania: 2015

album CD+DVD: 45,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Midsummer Rain Song

rodzaj: singiel

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK78

data wydania: 2015

Kapela Ze Wsi Warszawa - Hopsasa

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK75

data wydania: 2014

CD+DVD: 45,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Święto Słońca

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK71

data wydania: 2015

album 2CD: 45,00zł

pliki audio: 1,99zł/20,86zł

płyta winylowa: 120,00zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - Fly My Voice (& Mercedes Peón)

rodzaj: singiel

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK71S

data wydania: 2014

pliki audio: 2,99zł/2,99zł

Kapela Ze Wsi Warszawa - NORD

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK46

data wydania: 2012

płyta CD: 40,00zł

pliki audio: 1,99zł/19,37zł

 

Towary Kapeli Ze Wsi Warszawa w sklepie Karrot Kommando:

Pakiet płyt Kapeli ze Wsi Warszawa

pakiet płyt CD: 245,00zł

 

Powiązane nowości:

VA - i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza.

dodano dnia: 10.12.2021 Pt.

Płyta z piosenkami do tekstów Różewicza już jest!

"i milczeć, i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza"

dodano dnia: 14.11.2021 Nd.

11 interpretacji utworów Tadeusza Różewicza. Wśród wykonawców min. Edyta Bartosiewicz, Wojciech Waglewski i Pablopavo!

Startuje cykl koncertów Karrot Białoprądnicki!

dodano dnia: 01.07.2021 Cz.

Karrot Kommnando przejmuje Dworek Białoprądnicki we wszystkie piątki lipca i sierpnia!

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem