Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Ladánybene 27

gatunek: roots reggae

kraj: Węgry

koncertów: 3

data/okres: 21-25.10.2005

Informacje:

Kiedy w 1991-ym roku zespół LB27 wydał swój pierwszy album, okazało się, że jest to pierwsza płyta reggae w historii Węgier. Ów przełomowy fakt doceniły stacje radiowe przyznając młodemu wówczas zespołowi prestiżową nagrodę eMeRton. Tak oto szóstka młodych muzyków, których zwrot ku temu gatunkowi spowodowała jedna płyta - Babilon By Bus, zyskali miano pionierów reggae w swoim kraju.

Wspaniale wywiązali się ze zadania, jakie nakładał na nich ten przydomek. Okazali się bardzo płodnym zespołem, wydając w ciągu swojej blisko 15-letniej działalności ponad 10 albumów. Wiele ich utworów jak na przykład Kell Egy Haz czy Sedegetem, przez parę tygodni nie schodziły ze szczytów list przebojów. Zapraszani byli dzięki temu zarówno na festiwale muzyki reggae (w tym i pamiętną trasę po Jamajce), jak i na wiele imprez z tym gatunkiem bezpośrednio nie związanych. Każdą taką sytuację wykorzystywali do popularyzowania muzyki poprzednio ignorowanej w mediach. Uczyli tam węgierską publiczność tego co najlepszej w jamajskiej muzyce. Swoją misję pełnią do dziś, także występując w klubach jako LB27 Soundsystem, prowadząc swoją audycję w popularnej rozgłośni ParaRadio, czy wreszcie organizując własny festiwal LB27 Reggae Camp nieopodal Budapesztu.

Teraz na zaproszenie Karrot Kommando mamy szansę usłyszeć ojców chrzestnych węgierskiego reggae w Polsce. Zapraszamy!

Koncerty, które już się odbyły:
2005
 21.10 Pt.  Wrocław, Festiwal Wyszehradzki
 23.10 Nd.  Opole, Festiwal Nowa Era
 25.10 Wt.  Warszawa, Stodoła
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem