Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Dagadana - List do ciebie

rodzaj: album

wydawca: Narodowe Centrum Kultury, Etnoteka.pl, Dagadana

numer katalogowy: NRA004

data wydania: 2014

płyta CD: 35,00zł

Informacje:

Już za dwa tygodnie (15 lutego br.) w sprzedaży pojawi się najnowsza płyta zespołu DAGADANA. Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety - Janusza Różewicza. Promocji albumu towarzyszyć będzie trasa koncertowa.

"List do Ciebie" to studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława). "Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, niesłusznie zapomnianej postaci" - podkreślają muzycy, którzy ostatnie miesiące intensywnie podróżowali po całym świecie, koncertując m.in. w Azji, Europie i Ameryce Południowej.

Nowy album składa się z jedenastu utworów. Starannie wybrane teksty Janusza Różewicza w sposób absolutnie wyjątkowy przenikają się z warstwą brzmieniową nagranego materiału. Za pomocą muzyki DAGADANA próbuje podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Muzycy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców. Projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat - Tadeusz Różewicz.

Do współpracy przy albumie grupa zaprosiła amerykańskiego perkusistę Franka Parkera (współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Randym Breckerem i Johnem Patituccim), a nad całością produkcji muzycznej czuwał Marcin Pospieszalski (wcześniej współpracował m.in. z zespołami: Armia, Raz Dwa Trzy, Martyna Jakubowicz, Zakopower, Tie Break, Young Power, Soyka Yanina & Kompania oraz z Anną Marią Jopek).

Na szczególną uwagę zasługuje również sposób wydania albumu. Oprócz płyty CD opakowanie zawiera bowiem wybór wierszy Janusza Różewicza (w polskim, ukraińskim i angielskim tłumaczeniu), komentarze wielu znamienitych dziennikarzy, muzyków i twórców kultury, a także list od DAGADANA.

Całość ilustrują specjalnie na tę okazję przygotowane kolaże. Muzycy sięgnęli do rodzinnych archiwów i udostępnili znalezione w nich zdjęcia. Na klimatycznych fotografiach odnaleźć można niejedną znajomą twarz.

Trzy dni przed premierą płyty zespół wyruszy w trasę koncertową. Grupa odwiedzi nie tylko duże ośrodki (m.in. Białystok, Łódź, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawę i Wrocław), ale także mniejsze miasteczka (np. Strumień). Koncertom towarzyszyć będzie akcja pisania i wysyłania listów. Każdy, kto przybędzie na koncert DAGADANA, będzie mógł wysłać niepowtarzalną pamiątkę do swoich bliskich.

Album "List do Ciebie" ukaże się 15 lutego nakładem: DAGADANA, Narodowego Centrum Kultury i Etnoteka.pl. Partnerami wydawnictwa i trasy koncertowej są Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) Poczta Polska oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Płyta powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020. Wydawnictwo wspiera, dystrybuuje i promuje Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.


W najbliższy poniedziałek (3 lutego) rusza przedsprzedaż albumu "List do Ciebie". Płytę można nabyć na stronie wydawnictwa Karrot Kommando (przesyłka trafi do nabywców dzień przed sklepową premierą krążka). Dla wszystkich, którzy nabędą album w ten sposób, zespół Dagadana przygotował niespodziankę - do każdej płyty dołączony zostanie zestaw pocztówek i przypinka z nazwą grupy.

Filmy Listu do ciebie:

Dagadana - Kartka dla nieznajomej

Produkcja: Film Fiction

Dagadana - List do ciebie

produkcja: Papaya Films

Materiały promocyjne:
nazwa typ rozmiar
ikona Okładka albumu obraz 4.2Mb
ikona Zdjęcia zespołu obraz 131.2Mb
nazwa typ rozmiar
Zawartość albumu:
lp. nazwa płyta CD
1.
Dagadana - Sen
ikona
2.
Dagadana - Dzień taki szary
ikona
3.
Dagadana - List do ciebie
ikona
4.
Dagadana - Tęsknię
ikona
5.
Dagadana - Kino
ikona
6.
Dagadana - Paryż
ikona
7.
Dagadana - Kartka dla nieznajomej
ikona
8.
Dagadana - Konstantynopol
ikona
9.
Dagadana - W kajucie
ikona
10.
Dagadana - Kino (Outro)
ikona

Wykonawca:

Dagadana

gatunek: jazz, rock, elektronika

kraj: Polska/Ukraina/Stany Zjednoczone

koncertów: 13

data/okres: 12.02.2014 - 21.02.2016

 

Wydawnictwa Dagadany wydane przez Karrot Kommando:

Dagadana - Maleńka

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: OFFSIDE005

data wydania: 2010

płyta CD: 35,00zł

Dagadana - Meridian 68

rodzaj: album

wydawca: AKW Karrot Kommando

numer katalogowy: KK89

data wydania: 2016

Dagadana - List do ciebie

rodzaj: album

wydawca: Narodowe Centrum Kultury, Etnoteka.pl, Dagadana

numer katalogowy: NRA004

data wydania: 2014

płyta CD: 35,00zł

 

Powiązane nowości:

"Kartka dla nieznajomej" - nowy teledysk zespołu Dagadana.

dodano dnia: 27.05.2014 Wt.

19584 klatki fotograficzne, 816 skanów klisz, 3 tygodnie skanowania non stop, 136 rolek filmu i wkrętarka połączona z 5 aparatami LOMOKINO

Dagadana wraca z Różewiczem

dodano dnia: 31.01.2014 Pt.

Wydawnictwo wspiera, dystrybuuje i promuje Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem