Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Million Stylez

gatunek: reggae, r'n'b

kraj: Szwecja

koncertów: 2

data/okres: 23.08.2008 - 20.11.2010

Informacje:

Kenshin Iryo aka Million Stylez urodził się i wychował na przedmieściach Sztokholmu, na osiedlach zamieszkałych głównie przez imigrantów. Jak sam mówi, to doświadczenie połączone z jego niecodziennymi korzeniami (jest synem francuza i japonki) pozwoliło mu podróżować po świecie i dogadywać sie na każdej szerokości geograficznej.

Ta umiejętność przydała sie, gdy jako jedyny europejczyk wśród ponad tysiąca Jamajczyków wystartował w konkursie talentów Big Break organizowanego przez Red Stripe i Irie FM (popularny browar i stację radiową). Choć nie wygrał, zajął niezłą czwartą pozycję i uznanie publiczności.

Na wiosnę 2006 największy europejski dystrybutor reggae/dancehall Soundquake, wydał pierwszy singiel Million Stylez "Miss Fatty". Imprezowy numer, utrzymany w mocnym tempie 85 bpm stał się hitem lata 2006, nie schodząc z list sprzedaży i list przebojów reggae/dancehall w Europie, Stanach Zjednoczonych i na Jamajce. W 2007 szwedzka wytwórnia KBC wypościła debiutancki album Million Stylez pt. "From a Far". Ta świetnie wyprodukowana płyta to melanż reggae, dancehall, hip hop i r'n'b z mądrymi, świadomymi tekstami.

W swej karierze Million współpracował już z takimi gwiazdami jak Beyonce, Sif n Wessun, Mr Vegas, Alozade czy Promoe. Obecnie koncertuje po całym świecie, od Karaibów po Śląsk, gdzie pojawi sie już niedługo na Bielawskim Reggae Dub Festiwal.

Zobacz również:
Koncerty, które już się odbyły:
2008
 23.08 So.  Bielawa, Reggae Dub Festival
2010
 20.11 So.  Wrocław, "One Love"

Powiązane nowości:

Jesienne plany EastWest Rockers

dodano dnia: 26.09.2010 Nd.

Kolektyw EastWest Rockers to jedna z najbardziej aktywnych ekip w tym kraju, zarówno jeśli chodzi o pracę w studio, działania około muzyczne oraz koncerty.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem