Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Promoe

gatunek: hip-hop

kraj: Szwecja

koncertów: 2

data/okres: 15.11.2008 - 17.11.2012

Informacje:

Promoe - właściwie Mårten Edh, to szwedzki raper, który na swoich płytach wyjątkowo umiejętnie łączy muzykę hip hop i reggae. Członek szwedzkiego zespołu Looptroop Rockers, założyciel niezależnej wytwórni muzycznej David Versus Goliath (DvsG), której nazwa jasno definiuje, jak Promoe widzi muzyczny biznes i swoje w nim miejsce. Jest weganinem, stroni od używek, a jego przeszłość malarza graffiti i wynikający z tego stosunek do służb mundurowych często przewijają się w tekstach. Uwielbia jamajską muzykę i kulturę, jego płyty pełne są nawiązań do reggae i jamajskiego patois, część swojego materiału nagrywał na Jamajce, a gościnnie usłyszeć można u niego Capletona, Bushmana czy Anthonego B.

Z czterema solowymi albumami na koncie i niezliczoną ilością koncertów zagranych na całym świecie, jest jednym z niewielu europejskich raperów rozpoznawanych i szanowanych poza granicami swojego kraju. Między innymi dlatego, że mimo szwedzkiego paszportu Promoe rapuje i śpiewa po angielsku, brzmiąc tak samo dobrze, a czasem lepiej niż amerykańscy wykonawcy.

Promoe, charakteryzuje się nie tylko wielką energią rapowanych wersów, ale i niespotykanym w hip hopie wizerunkiem i podejmowanymi tematami. Z dreadami do pasa i długą brodą, jest zaangażowanym społecznie aktywistą, a jego muzyka stanowi dla niego formę wyrażania często radykalnych poglądów na świat.

Promoe wraca na One Love po raz drugi, po świetnie przyjętym występnie w 2008 roku. Tym razem, na scenie gościnnie pojawi się też C.O.S.MIC, kolejny członek Looptroop Rockers, możemy więc spodziewać się wyjątkowego dla fanów tej ekipy koncertu.

Koncerty, które już się odbyły:
2008
 15.11 So.  Wrocław, One Love
2012
 17.11 So.  Wrocław, "One Love"

Powiązane nowości:

Karrot Kommando na festiwalu One Love we Wrocławiu

dodano dnia: 16.11.2012 Pt.

W przytulnej Hai Tysiąclecia we Wrocławiu odbędzie się festiwal One Love - największa tego typu impreza pod dachem w tej części Europy.

Promoe, YT i Ragana, czyli zapraszamy na One Love 2008

dodano dnia: 03.11.2008 Pn.

Już za niecałe dwa tygodnie 15-ego listopada rusza kolejna edycja największego polskiego festiwalu reggae One Love.

 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem