Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Radikal Dub Kolektiv

gatunek: dub, ambient

kraj: Chorwacja

koncertów: 7

data/okres: 13.08.2004 - 24.08.2007

Informacje:

Muzyka chorwackiej grupy Radikal Dub Kolektiv to niepowtarzalna, nowatorska kombinacja elementów klasycznego roots reggae, ska, punkrocka i ambientu, zaklęta w dubowych, transowych pochodach. Występy grupy znane są z ekspresji i improwizacji, trwają często całą noc przeplatane partiami soundsystemowej selekcji.

Członkowie tego zespołu znani są z zaangażowania w promocję i rozwój w swoim regionie nurtu, zwięźle określanego przez siebie jako punk-reggae-dub-trance-culture. Do ich inicjatyw należą miedzy innymi serie koncertów pod szyldem Punk Reggae Fiesta, cykliczne imprezy klubowe - Dub Caffe, czy transowe - Tribalizer. Organizowany przez nich Seasplash Reggae Festival zyskał już ogólnoświatową renomę i gromadzi z roku na rok na adriatyckim wybrzeżu coraz wiecej fanów gatunku już nie tylko z południowej Europy.

Aktywność ta przejawia się również w swerze twórczej RDK. O ich płodności swiadczy to, że przy okazji nagrywania pierwszego albumu w zagrzebiańskim studio Kozmo, zespół tworzył już kompozycje na druga płytę. Zapis ten ukazał sie w 2004-ym roku nakładem wydawnictwa Zvuk Mocvare. Jego polską wersję wydało na kasecie wydawnictwo NiktNicNieWie.

Twórczość Radikal Dub Kolektiv chroniona jest wedle licencji Creative Commons na zasadzie "Pewne prawa zastrzeżone", gdzie granice dozwolonego użytku są szersze i wyraźniejsze. Poza tym jako przeciwnicy współzawodnictwa w muzyce, odrzucili nominację do Chorwackiej Nagrody Muzycznej Zlatna Koogla, jednocześnie zezwalając na umieszczenie ich nagrania na kompilacji zawierającej według organizatorów tego konkursu najbardziej wartościowe dokonania rodzimej sceny.

Zespół nie szczędził kilometrów swojemu wanowi, zaskakując swoimi niebanalnymi koncertami publiczność w różnych zakątkach Europy, również i w Polsce, gdzie w 2004-ym roku na ostródzkim Festiwalu Reggae wykonali jeden z najbardziej pamiętanych występow tej edycji.

Materiały promocyjne:
nazwa typ rozmiar
ikona Fire and Brimstone (feat. Jah Free) dźwięk 5.8Mb
ikona Loonich (live) film 11Mb
nazwa typ rozmiar
ikona U.N.I.T.Y (feat. Omar Perry) dźwięk 8.1Mb
Koncerty, które już się odbyły:
2004
 13.08 Pt.  Ostróda, Ostróda Reggae Festiwal
2005
 06.12 Wt.  Kraków, Żaczek - Rege Dżampa #2
 07.12 śr.  Wrocław, Łykend
2007
 23.02 Pt.  Wrocław, Łykend
 24.02 So.  Tychy, Reggae Na Lodzie
 25.02 Nd.  Kraków, Re
 24.08 Pt.  Bielawa, Reggae-Dub Festiwal
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem