Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Starzy Singers

gatunek: indie

kraj: Polska

koncertów: 3

data/okres: 23-25.02.2006

Informacje:

historia Starych Singers jest prosta jak ten, no...

Zespół powstał w Warszawie na początku lat 90tych. wstępnie jako wynaturzenie dwóch panów: Seszela - starannie wyedukowanego basisty o aksamitnym glosie; i Bartka Magneto - wszechstronnego muzyka o ciekawym spojrzeniu na rzeczywistosć. po pewnym czasie zasilił ich Dziamdzia - bardzo szybko kostkujący gitarzysta z nienaganną techniką artykulacyjną. A po dojściu Macia - perkusisty łamiącego ograniczone ilości pałeczek, zespół ruszył pełną parą realizując hasło "wczoraj kotły, dzisiaj Wembley, jutro cały świat". w roku 1996 po zagraniu wielu koncertów w kraju, a uściślając - w jego stolicy, Starzy nagrali materiał na płytę Ombreola wydaną rok później nakładem Studio Złota Skała. Kolejna plyta nagrana w roku 1998, a wydana w 1999, o interesujacym tytule "rock-a-bubu" odbila sie szeroka czkawka tak w srodowisku sluchaczy jak i mediow, medii, medyj. o zespole zrobilo sie glosniej.

w miedzyczasie zespol zasilila wokalistko-tancerka mania. starzy rozpoczeli intensywniejsze koncertowanie co zaowocowalo wystepem na kilku ciekawych festiwalach oraz trasa po niemczech i amsterdamie.

w roku 2000 wraz z patyczakiem (brudne dzieci sida) powolali do zycia hybryde o pieknie brzmiacej nazwie starzy sida, czego efektem byla pewna ilosc koncertow oraz wydana w 2001 roku plyta tegoz potwora.

Latem 2003 starzy ponownie weszli do studia, tym razem sopockiego schronu im.adama mickiewicza by zarejestrowac swoj trzeci album. po nagraniu go jednakowoz zdecydowali, ze nie beda juz dalej grac (z roznych powodow, ktorych wymienic tu nie sposob). plyta w tzw. relaksacyjnym tempie zostala poddana obrobce dzwieku i w kwietniu 2005 ukazala sie nakladem wytworni lado abc, a na imie jej "takie jest c'est la vie". natomiast sami starzy odpoczawszy nieco, poczuli ze brak halasu nie koi ich nerwow i zdecydowali sie ze beda dalej grac (z roznych powodow, ktorych wymienic tu nie sposob) w swym pierwotnym kwartetowym wcieleniu.

ich ostatnim dokonaniem jest nagrana wspolnie z marcinem swietlickim piosenka do tekstu wladyslawa broniewskiego na plyte wydana przez galerie raster.

i tu historia sie urywa...

koko drzambo? jes.

Koncerty, które już się odbyły:
2006
 23.02 Cz.  Poznań, Kukakabra
 24.02 Pt.  Wrocław, Firlej
 25.02 So.  Kraków, Re
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem