Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Tumbao

gatunek: reggae roots

kraj: Polska

koncertów: 4

data/okres: 31.12.2003 - 17.05.2007

Informacje:

Pomysł na Tumbao powstał około czterech lat temu.

W pierwszym składzie jedną z ważniejszych postaci był Zwierzak (basista legendarnej formacji -Stage Of Unity).

Pierwsze próby były bardziej "zabawą w muzykowanie" niż pracą nad stworzeniem poważnego zespołu,ale pozwoliły na ukształtowanie się dzisiejszego, 10-cio osobowego składu Tumbao. W 2000 r. do zespołu dołączyła sekcja dęta i kolejny klawiszowiec.

Już w marcu 2001 r. wygrywając wrocławski Przegląd Kapel Tumbao zakwalifikowało się do występu na Start Festiwal Jarocin 2001 (niestety festiwal został odwołany). W ciągu kolejnych miesięcy zespół wystąpił na kilku festiwalach m.in.: Regałowisko (Bielawa), Wiosna Reggae (Wrocław), Nowa Era (Opole), oraz na licznych imprezach klubowych i plenerowych w całej Polsce, wspierając koncerty takich formacji jak: DubSyndicate, Chumbawamba, Bakshish, Hey, Habakuk.

Po tych występach zespół zdobył uznanie publiczności oraz zainteresował lokalne media. Dolnośląska Gazeta Wyborcza uznała Tumbao za jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych minionego roku, a TVP 3 wyemitowała reportaż o zespole.

W październiku 2001 r., we wrocławskim studio Fonoplastykon zarejestrowanych zostało 11 utworów,

z których 10 znalazło się na pierwszym wydawnictwie zespołu p.t. "Rise My Soul".

Płyta ukazała się w sklepach w grudniu 2001 r. nakładem wytwórni W Moich Oczach. Materiał na niej zawarty to ciepłe, kołyszące i przede wszystkim ciekawie zaaranżowane piosenki. Już po przesłuchaniu kilku utworów słychać wysoki poziom wykonawczy i olbrzymią radość czerpaną z grania.

Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony wielu rozgłośni radiowych, w tym również Radiostacji, gdzie miała miejsce premiera radiowa utworów z "Rise My Soul". Pierwsze recenzje pokazały, że płyta może spodobać się nie tylko fanom reggae, ale też tym, którzy po prostu lubią dobrą muzykę. Widać to również na koncertach, gdzie i jedni i drudzy bawią się wyśmienicie.

W pierwszej połowie 2002 r. Tumbao, promując swój album zagrało ok. 40 koncertów w całej Polsce. Zespół został również zaproszony na większość letnich festiwali m.in.: Reggae Nad Orlą ( Kożmin Wlk.), Reggae Na Piaskach (Ostrów Wlk.), Pozytywna Energia (Szczyrk), Slot Art

Festival (Lubiąż), Regałowisko (Bielawa), Festiwal Dzialań Muzycznych (Bogatynia), Ost-Rock Reggae Festival (Ostróda).

Pamiątką z tych koncertów bedzię teledysk do utworu "Jest", który już pod koniec września będzie można zobaczyć w niektórych stacjach TV.

Koncerty, które już się odbyły:
2003
 31.12 śr.  Annaberg (Niemcy), Bucholz
2004
 14.02 So.  Oscadnica (Słowacja), Velka Raca
 21.08 So.  Pezinok (Słowacja), Hodokvas Festival
2007
 17.05 Cz.  Wrocław, Juwenalia
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem