Karrot Kommando - agencja koncertowo-wydawnicza

agencja koncertowo-wydawnicza

ikonaPreferencje ikonaZaloguj się ikonaZałóż konto

 

Twinkle Brothers

gatunek: roots reggae

kraj: Jamajka

koncertów: 1

data/okres: 17.05.2007

Informacje:

Twinkle Brothers pochodzą z Falmouth Trelawny na północy Jamajki. Zespół założył wokalista i kompozytor Norman Grant wraz z bratem Ralstonem.

Sukces wydawniczy pierwszej płyty "Rasta Pon Top" dał pojęcie o brzmieniu i charakterze muzyki "Twinkle Brothers", których korzenie znajdują się nie w Trench Town, lecz na wsi jamajskiej.

Popularność na rynku europejskim zyskali za sprawą płyty "Love" - która jak mówi sam tytuł w całości poświęcona była tematom miłosnym.

Aktualnie mieszkają w Wielkiej Brytanii, gdzie nagrali rewelacyjną, wydaną zresztą również w Polsce płytę "Me No You" i 'Underground". Są również autorami kilku rozdziałów swej dubowej historii np.: "Dub Massacre".

Lider zespołu Norman Grant nagrał pod szyldem "Twinkle Brothers" ponad 30 płyt długogrających, zdobywając popularność na całym świecie, co da się również wyjaśnić ich żywiołowymi występami.

Publiczność polska miała okazję zetknąć się z twórczością zespołu po raz pierwszy podczas ich koncertu na VI Festiwalu Róbrege , potem na wielkim koncercie "Reggae Anti Apartheid" oraz wielokrotnie później, kiedy to koncertowali z kapelą Trebuniów Tutków po legendarnej sesji, która przyniosła kilka entuzjastycznie przyjętych płyt.

Koncerty, które już się odbyły:
2007
 17.05 Cz.  Wrocław, Juwenalia
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona© 2008-2009 by Karrot Kommando.
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt.
Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ikona Rozumiem