Kompleksowe usługi

dla artystów w zakresie produkcji oraz sprzedaży fonogramów.

Poszanowanie

dla wolności artystów we wszelkich aspektach twórczości.

BRAK INGERENCJI

w wizerunek medialny, głoszone poglądy, czy wolny czas współpracowników.

ATMOSFERA

przyjazna atmosfera i życzliwość każdego dnia.

Agencja Koncertowo-Wydawnicza

Karrot Kommando

Tysiące koncertów, ponad 150 wydawnictw, kawiarnia na warszawskiej Ochocie. Świetnie się bawimy od 2005 roku.

Karrot kommadno

Nasza historia

Karrot Kommando powstało w 2005 roku. Głównie na potrzeby grupy Paprika Korps, która w tamtych czasach grała po prawie 100 koncertów rocznie, mając za punkt honoru dotarcie do najdalszych koncertowych zakątków Europy. W 2004 roku Sławek Pakos, ówczesny wydawca Papriki poradził nam, byśmy sami chwycili sprawy w swoje ręce a my słuchaliśmy Sławka.

Z czasem Karrot Kommando zajęło się też innymi artystami. Wydając płyty i organizując koncerty m.in. Vavamuffin, Eastwest Rockers czy Juniora Stressa stało się współodpowiedzialne za ogromne zainteresowanie muzyką reggae/dub w Polsce w pierwszej dekadzie XXI wieku.

W 2008 roku wyszedł pierwszy album Żywiołaka, który otworzył Karrot na eksplorowanie korzeni polskiej muzyki a lider grupy Robert Jaworski związał się z Karrot na dobre, nagrywając kolejne, również autorskie albumy. Trzy lata później do drużyny Karrot dołączyła Kapela ze Wsi Warszawa. Każdy z czterech kolejnych wydanych albumów grupy zdobył Fryderyka i rozliczne nagrody za granicą, a zespół koncertował po całym świecie, od Stanów Zjednoczonych do Nowej Zelandii.

W międzyczasie założyciel Kapeli ze Wsi Warszawa Maciej Szajkowski stworzył nowy zespół R.U.T.A., którego debiutancki album "Gore!" stał się przyczynkiem do ogólnopolskiej dyskusji o sposobie przedstawiania historii Polski a Maciej otrzymał Paszport Polityki.

Rok 2008 był istotny również z innego powodu. W tym roku swoje pierwsze koncerty zagrał projekt jednego z wokalistów Vavamuffin - Pablopavo i Ludziki. Zróżnicowane stylistycznie płyty i wyjątkowe teksty Pablopavo sprawiły, że zespół zaczął nagrywać kolejne, świetnie przyjmowane płyty, zdobył pierwsze miejsce przebojów niezwykle wtedy istotnej Listy Trójki a sam Pablopavo otrzymał Paszport Polityki w 2015 roku.

W 2015 roku guru polskiego dziennikarstwa muzycznego Rafał Księżyk nazwał Karrot Kommando "najlepszą polską wytwórnią muzyczną" a chwile później wyszedł album podsumowujący 10 lat wydawnictwa z wstępem Jarka Szubrychta.

W latach 2010-2020, w których poza kolejnymi płytami zespołów wspomnianych powyżej wyszły legendarne albumy jak m.in. "Sromota" Swietlików, "Warto rozrabiać" Earl Jacoba. "W górę!" Klezmafoura czy "Stypa komedianta" Kirszenbauma. Wspomagaliśmy wydawniczo i/lub koncertowo również innych uznanych artystów jak Mitch&Mitch, Dagadana a nawet wydaliśmy płyty ultra popularnego w Warszawie Pożaru w Burdelu. W 2018 na warszawskiej Ochocie powstała galeria kawiarnia muzyczna "Karrot.Kawa i Kultura" będąca siedzibą wydawnictwa i żywym miejscem spotkań artystycznych.

NEWSLETTER

Błąd: Brak formularza kontaktowego.