Utwory

10 PIOSENEK
Posłuchaj na:
1 Rozpoczęcie
2 Wpuść mnie
3 Oddajcie kino Moskwa
4 Złoto
5 Dajcie mi spokój
6 Warzywniak
7 Indziej
8 Iście iście
9 Aneta ucieka
10 10 piosenek
11 Za darmo
12 Ballada o Okrzei

Posłuchaj na

„10 piosenek” to nowy studyjny album Pablopavo i Ludzików. Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim „Telehonie”, czas na nowy fragment muzycznego szaleństwa. „10 piosenek” to… dwanaście utworów, dla których ramy gatunkowe nie stanowią żadnej przeszkody. Lider i pozostali muzycy swobodnie przepływają od hip-hopu, przez dubstep, funk, psychodelicznego rocka, by raz po razie zakotwiczyć w regionach muzycznych, które jeszcze nie dostały swojej nazwy.

Gościnnie na płycie pojawiają się:

Marika – pierwsza dama polskiego reggae, tu w bardzo nietypowym dla siebie repertuarze, Tomek Stawiecki na klarnecie, Kacper Szroeder na trąbce, Bartosz Krajewski na instrumentach perkusyjnych oraz Stashka i Maluta w cudnych chórkach.

Lirycznie to chyba najlepsza i najbardziej „odjechana” płyta Pabla, więc fani jego historyjek i muzycznych opowieści powinni być usatysfakcjonowani. Oprawę graficzną płyty stworzyli Krzysiek Bielecki i Marianka Dobkowska, którzy za okładkę 1. albumu Pablopavo i Ludzików zebrali masę pochwał. Poniżej przedstawiamy wam front okładki i promomiks płyty. W sklepach krążek pojawi się 30 marca. Na 33. Pabla urodziny.

„Pablopavo w miałkim popiele polskiej muzyki lśni jak diament, dowiodła tego już jego debiutancka płyta „Telehon”, która była absolutnym objawieniem. Ukazała nam go jako genialnego autora tekstów, który z opisów wielkomiejskiej codzienności potrafi zrobić prawdziwą, przejmującą poezję. Nowa płyta potwierdza, że mamy do czynienia z wyjątkowym zjawiskiem w naszej muzyce, ale także literaturze, bo tak należy traktować Pablopavo – jako wnikliwego kronikarza naszej rzeczywistości społecznej, politycznej oraz zjadliwego komentatora jałowych bredni tworzonych przez naszą zidiociałą kulturę masową(…)” – Krzysztof Varga.

Rodzaj
Gatunek

Data wydania

March 30, 2011

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Album CD

Numer katalogowy

KK37