Utwory

5TH ELEMENT
Posłuchaj na:
1 Meshuggah
2 Glezele Yash
3 Golem Fury
4 5th Element
5 Rübezahl
6 Giantnohobbies
7 Ten numer
8 Shlomotion
9 Urke feat. Pablopavo

Posłuchaj na

Przedstawiamy wam album grupy Klezmafour pt. „5th Element”. Zespół, stał się światową sensacją muzyki klezmerskiej po sukcesie w zeszłorocznym prestiżowym konkursie International Jewish Music Festival w Amsterdamie. Wydarzenie to zaowocowało trasą koncertową po USA i Kanadzie, występami u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą. Międzynarodowe osiągnięcia zaowocowały zasileniem szeregów impresariatu i wydawnictwa Karrot Kommando obok tak znanych grup jak Kapela ze Wsi Warszawa, R.U.T.A., Świetliki czy Vavamuffin.

Muzyka zespołu czerpie wiele inspiracji z kultury i historii Lublina, miasta w którym mieszały się niegdyś muzyczne wpływy Wschodu, Zachodu i Południa. Muzycy podchodzą do tradycji jednak w sposób zupełnie nieortodoksyjny, dodając wiele współczesnych wpływów wraz z szczyptą bałkańskiego szaleństwa. Mimo klasycznego instrumentarium (klarnet, skrzypce, akordeon, kontrabas, perkusja) energia podczas koncertów Klezmafour wielokrotnie przypomina bardziej tą znaną z koncertów muzyki rockowej, równocześnie doskonale sprawdzając się w filharmoniach. Dzieje się tak głównie za sprawą perfekcyjnego zgrania, do którego zespół przywiązuje szczególną wagę. Jak przyznają sami muzycy: „Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie.”

Materiał zawarty na płycie w założeniu miał oddawać żywiołowość koncertu, dlatego też został zarejestrowany podczas wspólnego grania w przeciągu niespełna jednego dnia w studio. Dużą niespodzianką albumu będzie wspólny utwór z Pablopavo i jego ballada inspirowana życiem barwnej postaci przedwojennej Warszawy Urke Nachalniku. Koncert zapowiada się na świetny wieczór dla każdego słuchacza ceniącego sobie muzykę korzeni, jednocześnie otwartego na nowe brzmienia i doskonałą zabawę.

Rodzaj
Artysta
Gatunek

Data wydania

November 5, 2011

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Numer katalogowy

KK45

Album CD