Utwory

CIĘŻKIE CZASY
Posłuchaj na:
1 Ciężkie Czasy
2 Proste Słowa
3 Rockers Anthem
4 Dokąd Tak Biegniesz
5 Energia
6 Transparenty
7 Sufferers Voice
9 Irie Irie Irie
10 Więcej Ognia
12 Kochaj Swoje Życie
13 Dotknąć Cię
14 Bless Ya

Posłuchaj na

Eastwest Rockers

Debiutancki album Eastwest Rockers, wydana w 2006 roku płyta 'Ciężkie Czasy’ uznawana jest za przełomową dla polskiej sceny reggae. Oryginalne podkłady i nowe wersje jamajskich riddimów wzięte na warsztat przez wokalistów Eastwest Rockers wspólnie z producentem płyty Pionearem z Germaican Records, dały piosenki które do dzisiaj nie tracą na popularności. Numery takie jak 'Bless Ya’, 'Kochaj swoje życie’, 'Dotknąć Cię’ czy wyprodukowane wspólnie z DJ Feel X’em 'Irie, Irie, Irie’ weszły już do kanonu jamajskich brzmień w Polsce.

Na tej płycie można usłyszeć pierwsze riddimy duetu JuniorBwoy, perkusisty i klawiszowca Vavamuffin, którzy tą kooperacją rozpoczęli swoją karierę producencką. Właśnie na płycie 'Ciężkie Czasy’ Eastwest Rockers pokazało swój międzynarodowy zasięg i gotowość do współpracy z muzykami i wokalistami spoza Polski, takimi jak House of Riddim, francuski Black House, angielski nawijacz YT, czy Ill Inspecta z Niemiec. Ta łatwość w znajdowaniu wspólnego języka z producentami i nawijaczami ze świata stała dzisiaj już ich znakiem rozpoznawczym.

Różnorodna stylistyka albumu – od numerów modern roots, przez lovers, po klasyczny imprezowy dancehall – zjednała Eastwest Rockers rzesze fanów i rozpoczęła trwającą do dzisiaj działalność koncertową i wydawniczą. Bez wątpienia zainspirowała kolejną generację nawijaczy i sound systemów do prób łączenia polskich tekstów z melodyką jamajskiego patois. Ale chociaż do inspiracji pierwszą płytą EWR przyznaje się wielu, z perspektywy 5 lat od wydania 'Ciężkich Czasów’ Eastwest Rockers pozostaje w wadze ciężkiej polskiej sceny razem z kilkoma tylko zawodnikami.

Bez wątpienia jedna z płyt które trzeba mieć kompletując przegląd jamajskiej muzyki w Polsce.

Rodzaj
Gatunek

Data wydania

December 18, 2006

Wydawca

AKW Karrot Kommando

Numer katalogowy